İçeriğe Yönlendir

Wd-40'ın Dikkatsiz Kullanımı Başımıza Iş Açtı Gibi. Ne Yapmalı?

Gökhan Yığman

Recommended Posts

Hayrettin Gücin

Wd 40 ı yanliş kulanmışsiniz once bi sekilde motoru temizleyin ben jant temizleme ilacı ile temizliyorum ama kısa süre bekletiyorum 2*3 dk sonra kurutunca wd40 veye muadili ürün sıkiyorum kisa süreli sonra fazlasını siliyorum bez ile ve motor 2 ay temiz kalıyor ayrıca bu ürünler su itici oldugu için olsitlenmeyide önlüyor benim istadan kaptıgım yöntem bu

Yorum bağlantısı
Gökhan Yığman

Allah'a şükür sorun halloldu. Bahsettiğimiz kırılan plastik bağlantı ayağının yerine tornacıda uygun şekil verilen yeni ve plastik olmayan parça vidalı sisteme benzer şekilde - adını söylediler ama unuttum - monte edildi. Bujilerin ve akünün de değişimi yapıldı. 60 amperlik Yiğit Akü konuldu. Arıza kodu silindi. Şu an durum düzeldi çok şükür. Inşallah sorunsuz şekilde kullanmaya devam ederiz.

Yardımcı olmaya çalışanlara teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Serhat Işık

Arkadaşlar benim aracının da yağ kapağı seyir halinde iken gevşeyip çıkmış kaput ve motorda hep yağ sıçrama izleri var.bu yağ izlerini ve motor ve çevresini ne ile ve nasıl temizlemeliyim?

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Arkadaşlar benim aracının da yağ kapağı seyir halinde iken gevşeyip çıkmış kaput ve motorda hep yağ sıçrama izleri var.bu yağ izlerini ve motor ve çevresini ne ile ve nasıl temizlemeliyim?

Motor temizleyici ürünler idealdir
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Çevresini wd40 ı beze sık sil mesela, motoruda aynen sil geç, sonra başka bir nemli bezle tekrar sil, ilk aklıma gelen bu, alternetif çok, motor temizleme spreyleri var, sık-bekle-sil, buda rahat halleder mesela, hatta daha iyi olur...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Lafın özü şu sadece wd-40 sıkılmışsa oralar buralar sökülmemişse aracı çalıştırın. Çıkan dumana aldırış etmeyin.. Bir süre sonra kesilecektir. Yanma - tutuşma falan olmaz.

Yorum bağlantısı
Serhat Işık

temizleme spreyleri var, sık-bekle-sil, buda rahat halleder mesela, hatta daha iyi olur...

sık-bekle-sil e tavsiye edebileceğiniz ürün var mı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...