İçeriğe Yönlendir

Telefonunuz 4.5G'ye Uyumlu Mu?

Sinan Özvarlık

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Çokta dert değil Sönmez, daha 4g nin en az 2 senesi var, daha 3g bile adam gibi çalışmazken gerisini sen düşün, bunlar boş işler, zaten o zamana dek telefonu değişmiş oluruz, ayrıca hızlı internet için adsl kullanıyorum, telefon için çokta şart değil bu işler, bu hızlar şimdilik yeter zaten :)

vodafone a geç

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Özvarlık
(düzenlendi)

4,5G'YE GEÇİŞ ÜCRETSİZ OLACAK"

Bilgin, kamuoyunda 3G’den 4,5G’ye geçerken abonelerden ücret alınacağına ilişkin haberlerin yer aldığına dikkati çekerek, 1 Nisan 2016'dan itibaren 4,5G uyumlu mobil telefonu ve sim kartı bulunan abonelerin 4,5G hizmetini kullanmaya başlayacaklarını söyledi.

2G’den 3G’ye geçilirken BTK’nın aldığı kararla mevcut abonelerin SMS ile onay vermek suretiyle ek ücret ödemeden 3G abonesi olduklarını ve yeni bir abonelik sözleşmesi imzalamak zorunda kalmadıklarını ifade eden Bilgin, BTK’nın 3G’den 4,5G’ye geçilirken de benzer bir karar alarak tüketicilerin mağdur edilmeyeceğini kaydetti.

tarihinde Sinan Özvarlık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

4,5G'YE GEÇİŞ ÜCRETSİZ OLACAK"

Bilgin, kamuoyunda 3G’den 4,5G’ye geçerken abonelerden ücret alınacağına ilişkin haberlerin yer aldığına dikkati çekerek, 1 Nisan 2016'dan itibaren 4,5G uyumlu mobil telefonu ve sim kartı bulunan abonelerin 4,5G hizmetini kullanmaya başlayacaklarını söyledi.

2G’den 3G’ye geçilirken BTK’nın aldığı kararla mevcut abonelerin SMS ile onay vermek suretiyle ek ücret ödemeden 3G abonesi olduklarını ve yeni bir abonelik sözleşmesi imzalamak zorunda kalmadıklarını ifade eden Bilgin, BTK’nın 3G’den 4,5G’ye geçilirken de benzer bir karar alarak tüketicilerin mağdur edilmeyeceğini kaydetti.

Yâni 4.5G Ye geçiş ücretsiz, sim kart değişikliği ücretli olacak, açıklamadan bu şekilde anladım.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Özvarlık

Yâni 4.5G Ye geçiş ücretsiz, sim kart değişikliği ücretli olacak, açıklamadan bu şekilde anladım.

Banada öyle geldi.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Yusuf Aycibin

Merhaba Arakadaşlar Daha Önce Paylaşıldımı Bilmiyorum Paylaşıldıysa Affola 

4.5g Uyumlu Cep Telefonları Listesi Aşağıdaki Gibidir..

Sizinde Telefonunuz Uyumlu Kontrol edin 

Ve Türkcell De yıl sonuna kadar Bu 4.5g sim kartları ücrestiz verilmektedir Değiştirmenizi Tavsiye ederim

Alcatel OneTouch İdol 3

Casper Via V6

General Mobile Androidone 4g

Htc Desire 626

Htc Desire 820

Htc M9

İphone 5s

İphone 6

İphone 6 Plus

İphone 6s

İphone 6s Plus

Lg G3

Lg G4

Lg G4 Beat

Lg G4c

Samsung A5

Samsung A7

Samsung Grand Prime 

Samsung J1

Samsung J2

Samsung J5

Samsung J7

Samsung Note 4

Samsung Note 5

Samsung S5

Samsung S6

Samsung S6 Edge

Samsung S6 Edge Plus

Sony Xperia E4g

Sony Xperia M4 Aqua

Sony Xperia M5

Sony Xperia Z3 Plus

Sony Xperia Z5

Turkcell T50

Turkcell T50 Turbo

Turkcell T60

Kaynak Turkcell Verileri Diğer Operatörlerin kendi cihazları ne durumdadır onu bilmiyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

sms gelmişti bana ücretsiz değiştirebilirsiniz diye turkcellden, ama bak benim tel 4,5 a gücü yetmiyomuş, halbuki turkcell de benim telin ayfon 5 olduğu biliniyor.. bence daha çok özenle çalışmalı turkcell :=) 

Yorum bağlantısı
Yusuf Aycibin

sms gelmişti bana ücretsiz değiştirebilirsiniz diye turkcellden, ama bak benim tel 4,5 a gücü yetmiyomuş, halbuki turkcell de benim telin ayfon 5 olduğu biliniyor.. bence daha çok özenle çalışmalı turkcell :=) 

ayfon 5 ler uyumlu değilmiş s istiyor illa ki :)

Samsung Note 3 N9005 (Y.Dışı Modeli) LTE mevcut. 

yurt dışı modeli olduğu için desteklemiyor olabilir belki 

Yorum bağlantısı

Merhaba Arakadaşlar Daha Önce Paylaşıldımı Bilmiyorum Paylaşıldıysa Affola 

4.5g Uyumlu Cep Telefonları Listesi Aşağıdaki Gibidir..

Sizinde Telefonunuz Uyumlu Kontrol edin 

Ve Türkcell De yıl sonuna kadar Bu 4.5g sim kartları ücrestiz verilmektedir Değiştirmenizi Tavsiye ederim

Alcatel OneTouch İdol 3

Casper Via V6

General Mobile Androidone 4g

Htc Desire 626

Htc Desire 820

Htc M9

İphone 5s

İphone 6

İphone 6 Plus

İphone 6s

İphone 6s Plus

Lg G3

Lg G4

Lg G4 Beat

Lg G4c

Samsung A5

Samsung A7

Samsung Grand Prime 

Samsung J1

Samsung J2

Samsung J5

Samsung J7

Samsung Note 4

Samsung Note 5

Samsung S5

Samsung S6

Samsung S6 Edge

Samsung S6 Edge Plus

Sony Xperia E4g

Sony Xperia M4 Aqua

Sony Xperia M5

Sony Xperia Z3 Plus

Sony Xperia Z5

Turkcell T50

Turkcell T50 Turbo

Turkcell T60

Kaynak Turkcell Verileri Diğer Operatörlerin kendi cihazları ne durumdadır onu bilmiyorum :)

Konunuz birleştirilmiştir.

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

ayfon 5 ler uyumlu değilmiş s istiyor illa ki :)

yurt dışı modeli olduğu için desteklemiyor olabilir belki 

ama söylemediler ki değiştirdim ben de, o yüzden bir 6s vermeleri gerekir..:=) neyse 7 çıksın da amarikadan 6s alırız, şimdi pahalı.

4,5 falan değilde internet bankacılığında sim  engellendi onu düşünemedim onlarla uğraşmak zoruma gitti..

Yorum bağlantısı
Yusuf Aycibin

ama söylemediler ki değiştirdim ben de, o yüzden bir 6s vermeleri gerekir..:=) neyse 7 çıksın da amarikadan 6s alırız, şimdi pahalı.

4,5 falan değilde internet bankacılığında sim  engellendi onu düşünemedim onlarla uğraşmak zoruma gitti..

arasaydın bankayı 3 gün beklemezdin hemen aktif ettirir kullanırdın yeni hattı bu arada ayfon 7 için 2016 eylül diyorlar o kadar bekler misin onu bilmem :)

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

arasaydın bankayı 3 gün beklemezdin hemen aktif ettirir kullanırdın yeni hattı bu arada ayfon 7 için 2016 eylül diyorlar o kadar bekler misin onu bilmem :)

bankaları aramak zoruma gitti, 3e bas 5e bas bekle vs.

çok para kazanmam gerek çok:=)

Yorum bağlantısı
Yusuf Aycibin

bankaları aramak zoruma gitti, 3e bas 5e bas bekle vs.

çok para kazanmam gerek çok:=)

para para para napolyon boşa dememiş arkadaş :D 

Yorum bağlantısı
Furkan Oğuz

Yararli bi konu 5 ve 5s'im var [emoji1]

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mahmut Yıldız

4G ile 4,5G arasında ne fark var? Sadece download hızı mı?

Yani

4G dediğimiz şey cat4 hızı olan 150 Mbit/s hıza,

4,5G dediğimiz de cat6 hızı olan 300 Mbit/s hıza

xxG diyeceğimiz şey de 450 Mbit/s hıza

mı denk gelecek?

Bazıları cat4 hızı beğenmiyor ve bu telefonda 4,5G yok diyor anlamıyorum. Sanki 1 nisanda her taraftan 450 Mb/s ile download yapacağız.

Yorum bağlantısı
Misafir

Note 4 Türkiye versiyonu;  

HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE Cat4 150/50 Mbps (Exynos 5433)

Asya versiyonları

HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE Cat6 300/50 Mbps (Snapdragon 805)

Note 5 ise ayrı bir kulvar olmuş.

HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE Cat6 300/50 Mbps/ LTE Cat9 450/50 Mbps

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Note 4 Türkiye versiyonu;  

HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE Cat4 150/50 Mbps (Exynos 5433)

Asya versiyonları

HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE Cat6 300/50 Mbps (Snapdragon 805)

Note 5 ise ayrı bir kulvar olmuş.

HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE Cat6 300/50 Mbps/ LTE Cat9 450/50 Mbps

Saygılarımla.

Bunlardan 

cat4     4G

cat6     4,5G

cat9     5G

diyebilir miyiz.

Yorum bağlantısı
Misafir

Bunlardan 

cat4     4G

cat6     4,5G

cat9     5G

diyebilir miyiz.

Muhtemelen ama işin uzmanı arkadaşlar cevap verirlerse daha iyi olur sanırım. 

Mesela ıphone 6S. EN güncel model olarak cat6 ile gelmiş aşağıya kopyaladım. Bildiğim kadarı ile 5g 2020'de uygulanacak bir protokol. 4 yıl sonrası için telefonda 5g olmayabilir. Belki 4.5g'nin A, B, C lisansları ile ilişkin bir hız farklılığı olabilir. Telefon firmaları her ne kadar bunu öne çıkarmasada bağlantı hızlarına göre farklı meblağlar ödeyerek 4.5g lisansları alındı.

HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE Cat6 300/50 Mbps, EV-DO Rev.A 3.1 Mbps

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Note 5'te yok listede. Almiyim ben bari. :crazy:

He abı bende almam o zaman
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

10gb kitabı en düşük tarife 70 lira civarı olacak diye haberler var, desteklemese de olur :)

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Merhaba arkadaşlar, bugün itibarıyla samsung j7 aldım. Aslında macera şok markete gelen j7 nin fiyatının dikkatimi çekmesiyle başladı. Birazcık inceleme yaptım nette ve j7 nin piyasada 2 çeşidinin (j700f ve j700h kodlu) bulunduğunu öğrendim. Bunların işlemcisi ve üretim yerleri farklı ve yukarıda Mahmut beyin note4 için bahsettiği durum j7 için de geçerli.exynos ve snapdragon işlemci kullanıyor ve exynos işlemcisi olanin 4g desteği yok. İşin sinir bozucu tarafı teknoloji mağazaları ve nette satan kişiler bunu açıklamadan satıyor ve j700h kodu ile telefon sahibi olanlar 4.5 g hizmete açılınca hayal kırıklığına ugrayacaklar. Sonuç itibarıyle şok markette satılan model muhtemelen h kodlu ürün ve fiyatı bu yüzden ucuz. Ben bu araştırmayı yaptıktan sonra 1 ay önce j700f kodlu telefonunu 1150 tl ye alan bir arkadaşımın para ihtiyaci için satılığa çıkardığını öğrendim ve 750 tl nakit üstüne galaxy trend plus telefonumu verip 4g destekli yeni telefonuma kavuştum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...