İçeriğe Yönlendir

Medial Malleol Kırığı Hakkında Bilgi Lütfen!

Nadir Açıkbaş

Recommended Posts

Nadir Açıkbaş

14 ağustos da trafik kazasında sol ayak bileğimde medial malleol kırığı oldu bileğimde iki adet yukarı doğru bakan iki vida var (filmde gördüğüm kadarıyla) dr bir yıl kadar sonra bu vida alınabilir dedi iki gün önce kontrolde ayak tabanında patlama olduğundan 8-10 kadar dikiş vardı enlemesine aldılar dikişlerimi fakat korkuları bilek iç tarafında vidanın takıldığı tarafta 5*5 cm açık yara var kırık kemiğe yakın olduğundan enfeksiyon kapabilir diyorlar günde 5-6 defa beyaz sabun ılık su sabun bezi ile ovarak yıka temizce kurula bebe yağı ya da kantoron yağı sür dediler onu uyguluyorum şuan alçı sargı hepsini çıkarttırdı doçent o yaraya kabuk bağlatalım dedi 18 gün yarım alçı sargı falan kurumamış dedi üstüne basma hareket ettirme dedi ne zaman basmaya başlarım sizce????

(Dün de tanıdık bi uzamana da gittim film istedi kırığın çok iyi endişe etme yarana dikkat et sen dedi)

Ne zaman basarım acaba 20 gün bitti???

Yorum bağlantısı

Çok geçmiş olsun. En iyi cevabı yine muayene olduğunuz doktorlarınız verecektir. Görmeden ve bilgi olmadan yapılan yorumlar sağlıklı olmayabilir..

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Çok geçmiş olsun. Bilek kırığı diğer kırıklara benzemiyor. Yürümek ve üstüne basmak için acele etmeyin.

Yaklaşık 4 yıl önce ablamın da ayak bileği kırılmıştı.

2 adet uzun vida hala bileğinde.  Artık ömürlük oldu diyebilirim.

Psikolojinizi yüksek tutun.

Acil şifalar diliyorum.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Tekrar geçmiş olsun Nadir, bilgi için doktorlar daha iyisini bilir ama başka yapabileceğimiz bir şey olursa her zaman yanındayız kardeşim....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Pınar 2

Geçmiş olsun moralinizi yüksek tutun inşallah iyileşeceksiniz.

Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş

Hepinizden allah razı olsun inşallah düzelirim çok sıkılıyorum abi yerimden kalkamıyorum arabamı yıkamayı bile nasıl özledim şimdiden

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Hepinizden allah razı olsun inşallah düzelirim çok sıkılıyorum abi yerimden kalkamıyorum arabamı yıkamayı bile nasıl özledim şimdiden

Aslında bu yazacaklarımı pek fazla anlatmam heryerde pekte o günleri hatırlamak istemem ancak bu tip rahatsızlıklarda moral ve direnç çok önemlidir nereden biliyorsun diyeceksiniz, 2010 yılında felç geçirdim tam 1 sene yatağa mahkum yaşadım, 3 ay hastanede yattım felcli olarak, daha sonra cok ciddi bir ameliyat geçirdim boynumun içine 2 tane titanyum protez taktılar, şimdi Allah'a şükür sağlığıma kavuştum, benimde doktora ilk sorum sizin gibi arama kullanabilecek miyim tekrar olmuştu, şimdi arabada kullanıyorum, sporda yapıyorum hiçbir sıkıntım kalmadı, bunları da canınızı sıkmak için değil size bir örnek olsun diye yazdım hepsi gelir geçer yeter ki moralinizi yüksek tutun, derdini veren Allah dayanma gücünü de verir unutmayın hepsi gelir geçer yeterki Allah derdi, çaresi olan hastalık versin.

tarihinde DOĞUŞ BAĞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş

Aslında bu yazacaklarımı pek fazla anlatmam heryerde pekte o günleri hatırlamak istemem ancak bu tip rahatsızlıklarda moral ve direnç çok önemlidir nereden biliyorsun diyeceksiniz, 2010 yılında felç geçirdim tam 1 sene yatağa mahkum yaşadım, 3 ay hastanede yattım felcli olarak, daha sonra cok ciddi bir ameliyat geçirdim boynumun içine 2 tane titanyum protez taktılar, şimdi Allah'a şükür sağlığıma kavuştum, benimde doktora ilk sorum sizin gibi arama kullanabilecek miyim tekrar olmuştu, şimdi arabada kullanıyorum, sporda yapıyorum hiçbir sıkıntım kalmadı, bunları da canınızı sıkmak için değil size bir örnek olsun diye yazdım hepsi gelir geçer yeter ki moralinizi yüksek tutun, derdini veren Allah dayanma gücünü de verir unutmayın hepsi gelir geçer yeterki Allah derdi, çaresi olan hastalık versin.

Çok geçmiş olsun sanada abim aynen senin rahatsızlığın yanında benimki hiçbişey bence,benimde asıl kafama takılan spor yapabilecekmiyim koşu ve fitness severim bu vidalar düşündürüyor da evde kimseye böyle diyip de onların da canını sıkmak istemiyorum ama koşuya galiba ilerde devam edebilirim gibi anlattıklarınıza bakaraktan

Yorum bağlantısı

Çok geçmiş olsun sanada abim aynen senin rahatsızlığın yanında benimki hiçbişey bence,benimde asıl kafama takılan spor yapabilecekmiyim koşu ve fitness severim bu vidalar düşündürüyor da evde kimseye böyle diyip de onların da canını sıkmak istemiyorum ama koşuya galiba ilerde devam edebilirim gibi anlattıklarınıza bakaraktan

Hepsini yapacaksın inşallah sağlığına kavuşunca yeterki sabır, etrafındakilerin canını sıkmak istememen güzel, onlar zaten üzülmüşlerdir birde seni üzgün ve moralsiz görürlerse daha da üzülürler o yüzden her zaman güçlü ve moralli olmaya çalış herşey geçer gider allahın izniyle.Kafana takılan bu soruları da doktoruna açık açık sor hiç çekinme sana iyileşme sürecini anlatacaktır seninde için rahatlasın.

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

bırakın arabanız orada tozlansın dursun, önce siz bi iyileşip ayağa kalkın da.

geçmiş olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Nadir Açıkbaş

14 ağustosda yaptığım kazada çok şükür bugün dr lar ağırlığımın 1/5 i kadarını üzerine vererek kısa kısa az miktarda adım atmamı söylediler çok şükür

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

14 ağustosda yaptığım kazada çok şükür bugün dr lar ağırlığımın 1/5 i kadarını üzerine vererek kısa kısa az miktarda adım atmamı söylediler çok şükür

Çok sevindim adına kardeşim, az daha sabır düzeleceksin hayırlısıyla....

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...