İçeriğe Yönlendir

Tourneo Custom Kronik Sorunlar

Okan Tansel

Recommended Posts

Okan Tansel

Merhaba Bir çoğunuzun bildiği üzere bir süre önce custom aldım  ve yine bildiniz gibi biraz kıl adamım bu nedenle aracın garantiside devam etti üzere yetkili servislerle haşır neşir oldum aracın bazı sorunları çıkıyor ve bazıları kronik olarak adlandırılıyor araç sahibi olanlara ve olacaklara bilgi adında konuyu açıyorum.

1- Öncelikle 2012 üstü olan modellerde yağ pompası sorunu yaşanıyormuş ve bu nedenle geri çağırma yok lakin ilk bakımda sorun olsun ,olmasın ücretsiz değişim yapılıyor.eğer tüketici istemezse feragatname imzalıyor.

2- bir diğer sorun Auto start-stop araç stop ediyor lakin startı almayıp manuel çalıştırın diyor ki bu özellik şehir için kullanımı için önerildi için baya bir korna ve baya kulak çınlaması yaşıyorsunuz araza durumunda ilk olarak servis garanti kapsamında şase kablosunu değiştirdi sorun düzeldi lakin bir ay geçmeden tekrar nüksetmeye başladı bunun üzerine yine garanti kapsamında star-stopa bağlı akü garanti kapsamınde değiştirildi.şu an düzgün bakalım nolacak

3-  bir diğer sorun ise iç kapı döşemeleri zamanla yerinden  çıkma ve kabarmaları  bunlar resimlendi garantiye yollandı haber bekleniyor.

4-  diğeri 3.stop lambasından su alma olayı mevcut buda resimlenip garanti kapsamı için otosana evrak yollandı haber bekleniyor.

5 - ve diğeri kapı gergi ayarları sürekli değişiyor bu nedenle hepsi 2.kez ayarlandı lakin bir tarafın kilit sistemi yine resimlendi ve garanti için otosana evrak yollandı haer bekleniyor ve ve malesef araçta bir boya kusuru mevcut buda resimilendi ve otosana yollanacak lakin bu işleme için boya hatasının oldu yer boyanacak gibi tabi tüketiciye bağlı elletmeyi düşünmüyorum yada komple değişim isitiyeğim bakalım şimdilik bu kadar   :D  ;)

23f643362755ed66702b61a026cf3c9e.jpg
8f29e072bb545c1627a31a62387ff2ca.jpg
36d6c0fb79756025a023886339b4f26c.jpg
05adf979d9f9510c721342337132934685.jpg

Boya kusuru
adcdea753aee935a88244bd2ad4509eb.jpg
9663a2fa8c623a87c4e0a98662ef3faf.jpg
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Su alan stop lambası, sarkan kapı döşemeleri... Neyi foto'luyorlar anlamıyorum. Belli ki garanti kapsamında değişmesi lazım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Su alan stop lambası, sarkan kapı döşemeleri... Neyi foto'luyorlar anlamıyorum. Belli ki garanti kapsamında değişmesi lazım...

Aynen gelde anlat  kardeşim benim. otokoçu bu yüzden kurye varken otosana 2 kere şikayet ettim lakin sonuç mefta şuan çetaş ilgileniyor bakalım nolacak

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Geçmiş olsun Otosan bence canından bezdi biraz Okan abi[emoji3]

bencede benden 3 tane olsa kapatırlar  :D  :D  :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Bu ne be ya..Forda yakıştı mı şimdi bunlar?? Okanım geçmiş olsun diyelim...

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Bu ne be ya..Forda yakıştı mı şimdi bunlar?? Okanım geçmiş olsun diyelim...

Sağol abim,hocam benim vallaha haftanın 2 günü serviste geçmeye başladı nedense bu aralar baya sabırlıyım hatta pamuk gibiyim ama eli kulağında cıngar çıkacak hissediyorum  :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Boya kusuru olan bölüm çamurluk kısmında mı? Start stop  konusunda bir şey diyemem henüz bir sıkıntımız yok. Ancak kapı döşemelerine gelirsek bizdekiler sizinki gibi değil üzeri siyaha boyanmış sunta :).

Pompa'ya gelince rampada daha öncede belirttiğim sorun halen devam etmekte, denendi, ids bağlandı sorun yok dendi. Bana göre bir icraat var.

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Bırak sen şimdi Transiti, otosanı falan da; ne zaman koko yapıyoruz ?  ;) 

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Boya kusuru olan bölüm çamurluk kısmında mı? Start stop  konusunda bir şey diyemem henüz bir sıkıntımız yok. Ancak kapı döşemelerine gelirsek bizdekiler sizinki gibi değil üzeri siyaha boyanmış sunta :).

Pompa'ya gelince rampada daha öncede belirttiğim sorun halen devam etmekte, denendi, ids bağlandı sorun yok dendi. Bana göre bir icraat var.

Yok kardeşim boya kusuru bağaj kapanda

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Bırak sen şimdi Transiti, otosanı falan da; ne zaman koko yapıyoruz ?   ;)

:air_kiss:  :air_kiss:  geleceğim abim benim

Okan Abi merak ettim de hangi yetkili servise gidiyorsun ? 

Otokoçla papasız şuan Çetaşa gidiyorum lakin garantisi olmasa hiç biriyle işim olmaz tek adres Sabri baba  :air_kiss:

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

:air_kiss:  :air_kiss:  geleceğim abim benim

Otokoçla papasız şuan Çetaşa gidiyorum lakin garantisi olmasa hiç biriyle işim olmaz tek adres Sabri baba  :air_kiss:

Tahmin ettim. Otokoç sıkıntı bir yer. Çetaş gerçekten çok alakadar ama kimse Ustaeller Sabri usta gibi olamaz. Yetkli servis ustaellerin yanına yaklaşamaz. . Çetaşa bir sorayım kronik sorunlu direksiyon kutusunu değiştircekse garantiden çetaşa sonuncu kez giderim ama yoksa Sabri usta.

Zaten servis yağı varilden abuk subuk bir marka koyarak değiştiriyor kıl oluyorum. Otokoç ise senin gözünün önünde kıyamadığın arabana binip servis içinde el freni çekip dönüyor ki cinayet sebebi. 

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

hehe senin gibi 3-5 müşteri daha olsa adamlar servisi kapatacaklar.

servis önünde kamp yapıyormuşsun duyduğuma göre abi :):D

Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Geçmiş olsun Okancığım umarım kısa sürede sorunların çözülür...:)

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Tahmin ettim. Otokoç sıkıntı bir yer. Çetaş gerçekten çok alakadar ama kimse Ustaeller Sabri usta gibi olamaz. Yetkli servis ustaellerin yanına yaklaşamaz. . Çetaşa bir sorayım kronik sorunlu direksiyon kutusunu değiştircekse garantiden çetaşa sonuncu kez giderim ama yoksa Sabri usta.

Zaten servis yağı varilden abuk subuk bir marka koyarak değiştiriyor kıl oluyorum. Otokoç ise senin gözünün önünde kıyamadığın arabana binip servis içinde el freni çekip dönüyor ki cinayet sebebi. 

Ahmetim çetaş ilgileniyor lakin ne biliyim işte biraz salaş gibi kuruluş İzkar hakkında fazla söylenti duymadım incelemek lazım otokoç demeyin bana fıttırıyom

hehe senin gibi 3-5 müşteri daha olsa adamlar servisi kapatacaklar.

servis önünde kamp yapıyormuşsun duyduğuma göre abi :):D

Serkanım aracı değiştirdim değiştirmeseydim kuryeyi badozlama dalardım içeri sonunda heralde çok kızgınım otokoça  :ireful1:

Geçmiş olsun Okancığım umarım kısa sürede sorunların çözülür... :)

Sağolasın sertaçım inşallah

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

B Max gibi sorunlar biraz fazla galiba Okancım. Can sıkıcı bir durum, umarım hepsi düzeltilir.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Mekanik arızalar başka ama diğer yerleri ben olsam kendim çözerim. öşemeci için kolay iş ve evladiyelik olur. Çünkü ford değişime giderse yine aynı sorunlar olacak. Mesele malzemeyi sağlamlaştırmakta onarmakta..

3. stop'ta aynı. Açıp bakın olmadı silikon sıkın. Değişim olmazsa aynısını onlar yapar bari siz daha iyi yaparsınız. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Mekanik arızalar başka ama diğer yerleri ben olsam kendim çözerim. öşemeci için kolay iş ve evladiyelik olur. Çünkü ford değişime giderse yine aynı sorunlar olacak. Mesele malzemeyi sağlamlaştırmakta onarmakta..

3. stop'ta aynı. Açıp bakın olmadı silikon sıkın. Değişim olmazsa aynısını onlar yapar bari siz daha iyi yaparsınız. :)

hocam araç garanti kapsamında dedin gibi değişim değil onarıma gidilirse zaten sorun yaşarız ve dediniz gibi onarım olursa kendim veye Sabri ustama giderim döşemelerde dediniz gibi bir süre sonra aynı sorunu yarata bilir lakin garantili diye dünya para verip alıyoruz bu işe yaramıcaksa garantili mal niye alırız ;) garanti bittmmi bakacaz başımızın çaresine  :D

B Max gibi sorunlar biraz fazla galiba Okancım. Can sıkıcı bir durum, umarım hepsi düzeltilir.

Abi mekanik sorun çok olmuyor sanırım şikayet yok araçla ilgili arada denk geliyor galiba bide konulara benim gibi incık bıncık bakarsa kullanıcılar oda etken tirim malzemeler sorun çıkardı lakin baktığında ve ellediğinde kalitesiz değil gayet kaliteli lakin çözümleri var tabi amacım garanti varsa işe yarasın ;)

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Bu haliyle 35 vereyim :seytan:

Bununla ilgili argo bir benzetme var ama burada yazamam :) :)
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Bununla ilgili argo bir benzetme var ama burada yazamam :) :)

Yazabileceğin yerden yaz abi ;)
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Yazabileceğin yerden yaz abi ;)

Hani bazı ilanlarda ölücüler aramasın yazıyorlar ya, :biggrin: oradan çağrışım yapabilir  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Bu haliyle 35 vereyim :seytan:

Çetaş a geldiğinde uğrasan ya bizm oraya

Ayıp ettin 35 bile gerek yok kardeşim.olur valla aklıma niye gelmediki  :)

:D  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Ayıp ettin 35 bile gerek yok kardeşim. Olur valla aklıma niye gelmediki  :)

:D  :D

Çık gel, bir yere gittiğimiz yok zaten bi kahve içeriz. 

Hani bazı ilanlarda ölücüler aramasın yazıyorlar ya, :biggrin: oradan çağrışım yapabilir  :D

Adam bedavaya verecek  :exc1:  :spiteful:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...