İçeriğe Yönlendir

Derin Dondurucu Tavsiyesi

Ali Eren

Recommended Posts

H.Cenk Bayrakçı

Üstten kapaklı Uğur'a +1. Genelde memnunlar, ancak tek hacim istemezseniz, farklı modellere bakın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Tam da konu açacakken burayı gördüm :), malum kurban geliyor eşim de ısrarcı oldu kışlık domates vs epey hazırlık yapmış buzdolabı dolmuş. 6 çekmeceli 1000 liraya kadar internet üzerinden tavsiyeniz var mıdır? Üstten açılanlar tavsiye ediliyor avantajı nedir tam olarak?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Tam da konu açacakken burayı gördüm :), malum kurban geliyor eşim de ısrarcı oldu kışlık domates vs epey hazırlık yapmış buzdolabı dolmuş. 6 çekmeceli 1000 liraya kadar internet üzerinden tavsiyeniz var mıdır? Üstten açılanlar tavsiye ediliyor avantajı nedir tam olarak?

Üstten açılanlarda ısı kaybı az oluyor. Ayrıca iç hacim daha geniş oluyor çekmecesi olmadığı için.

Çekmeceli olanlar da ise aradığı bulmak daha kolay oluyor.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
(düzenlendi)

Hocam, Uğur fabrikasında çalışan tanıdıklarımız var. Derin dondurucuda başka markaya bakıp maceraya gerek yok. Mesela Uğurun klimaları için aynı şeyi söylemiyorlar ama konu derin dondurucu olunca kesinlikle uğur diyorlar. 

tarihinde Korhan Şenörer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Eren

3-4 gündür araştırıyordum. Dünden beri sizlerin görüşlerini alarak karar verdim.

Bugün akşam buradaki bir Uğur şubesinden 875tl ye aldım.

http://www.hepsiburada.com/ugur-udf-5-sl-a-5-cekmeceli-derin-dondurucu-p-MTUGURUDF5SL

5 çekmeceli, net 157 litre.

Üstten kapaklıyı hanım istemiyordu. Bunun fiyatı da üstten kapaklıya göre uygun olunca bunu tercih ettik.

Kıymetli yorumlarınız için hepinize çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Su an 1200 tl ye sanal pazarda 7 cekmeceli olan mevcuttur sakin ugur derin dondurucadan sasmayin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Köse

Eşimin ısrarlı isteği, kurban bayramının yaklaşması, yaz sebze-meyvelerinin muhafazası gibi nedenlerle artık dayanamayıp ben de derin dondurucu aldım. Net 266 litre iç hacimli sandık tipi Uğur 310 modeli. A++ enerji sınıflı, 7 yıl garantili. Fiyatı 1180 TL. İki tane de çekiliş kartı verdiler. Anlaşmamıza göre Mercedes bana çıkarsa satıcıya bir tur attırıcam. ;)

Aynı zamanda bayi olan satıcının dediğine göre yarın zam gelecekmiş. Pazarlama taktiği de olsa gerçekten zam gelecek de olsa nasılsa alacağım deyip işi bitirdim.

Almayı düşünenlere fikir verebilir...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Hayırlı olsun alan arkadaşlara... Ben de araştırma ve alma arifesindeyim. Öncelikle sandık tipi olanlar geniş eşyaları rahatlıkla alabilmeleri ve enerji verimliliği nedeniyle tercih edilebilir ancak, çok yer kaplaması ve rotasyon sorunu çıkabiliyor diye düşünüyorum. Şöyle ki, kapladığı alan dik dolaba göre oldukça fazla ve ayrıca yeni aldığınız bir ürünü koyduğunuzda, en eskisinden yeme önceliğiniz olmasından dolayı o dolabı alt üst etmeniz gerekir bu da kullanım zorluğu çıkartır ve enerji verimliliği diye de birşeyin kalacağını sanmıyorum. Ayrıca içerisine attığınız ürünler yer çekimi ile şekillerini değiştirebilir ve tekrar koyarken sığdıramayabiliriz de :)

Dolap tipi olanlar ise oldukça düzenli yerleştirme şansınız var ama bu ürünlerde ne kadar uzun ömürlü olur çok emin değilim. Çünkü sandık tipi olanlar kapatıldığında kapak ağırlığı ile birlikte çok iyi bir muhafaza etme şansları oluyor, dolap tipinin ise böyle bir şansı olmamak ile birlikte çekmecelerinin de kullandıkça kırılma ihtimali var.

Bana kalırsa,

Derin dondurucuda, çok büyük şeyler saklamayı düşünüyorsanız kesinlikle sandık tipi olması lazım. ( 1 tepsi baklava gibi :) )

Kullanışlık ve daha az yer kaplaması nedeniyle de kesinlikle dolap tipi olması lazım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Biz evlendiğimizde Vestel almıştık 5 çekmeceli 6-7 sene oldu biraz tedirgin almıştık ama sorun çıkarmadı

Yorum bağlantısı

Üstten açılanlarda ısı kaybı az oluyor. Ayrıca iç hacim daha geniş oluyor çekmecesi olmadığı için.

Çekmeceli olanlar da ise aradığı bulmak daha kolay oluyor.

Hayirli olsun kardesim. Abime aldigim da aynisi. 849 liraya kliksadan aldim 50 tl de worde puani vardi. Ucretsiz kargo. Urun geldi sag saglim. Kurulum yapilacak.
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bence kullanım kolaylığı bakımından ve daha az yer kapladığı için dikey olanlar tercih edilmeli.Uğur derin dondurucu ısrarla yatay üretiyordu baktı ki sırf bu yüzden pazar kaybı yaşamaya başladı dikey olanları da üretti. Çünkü artık tercih bu yönde..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Hayirli olsun kardesim. Abime aldigim da aynisi. 849 liraya kliksadan aldim 50 tl de worde puani vardi. Ucretsiz kargo. Urun geldi sag saglim. Kurulum yapilacak.

Sizinki de hayırlı olsun kardeşim. 2 gün önce teslim edildi bizimki de. Güzel bir ürün.
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Hayırlı olsun hocam dün dayıma 210 lt aldık üsten kapaklı 1150 tl uğur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Merhaba. Hort :)

evde mevcut sandık tipi uğur marka dondurucu var. Bi sorunu sıkıntısı yok, güzel çalışıyor. Bi tane de çekmeceli dolap tipi almaya karar verdik. Uğur’un çekmeceli olanlarının hacimleri küçük geldi. Arçelik’te 400l’ye kadar var sanırım. Enerji, sorunsuzluk, bozulursa parça ucuzluğu, ve düşük fiyat olarak hangi marka modeli önerirsiniz? Hacim yüksek olmalı. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Merhaba. Hort :)

evde mevcut sandık tipi uğur marka dondurucu var. Bi sorunu sıkıntısı yok, güzel çalışıyor. Bi tane de çekmeceli dolap tipi almaya karar verdik. Uğur’un çekmeceli olanlarının hacimleri küçük geldi. Arçelik’te 400l’ye kadar var sanırım. Enerji, sorunsuzluk, bozulursa parça ucuzluğu, ve düşük fiyat olarak hangi marka modeli önerirsiniz? Hacim yüksek olmalı. 

Bende yeni araştırdım. Uğur da 7 yıl garanti olması avantaj. Fiyat / performans / Servis/sorunsuzluk olarak profilo ve arçelik iyi tercih olur. Altusa da bak, Arçelik fabrikasında üretiliyor. Ben tüketimlerine odaklandım. Statikler ucuz ama no-frost ve tüketime de bakmalı. 

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Erhan Doruk yazdı:

Bende yeni araştırdım. Uğur da 7 yıl garanti olması avantaj. Fiyat / performans / Servis/sorunsuzluk olarak profilo ve arçelik iyi tercih olur. Altusa da bak, Arçelik fabrikasında üretiliyor. Ben tüketimlerine odaklandım. Statikler ucuz ama no-frost ve tüketime de bakmalı. 

Uğur’un en büyük 267lt gördüm. Dezavantaj. Nasılsa Arçelik’in alt markası deyip çamaşır bulaşık makinesini altus alan yakınım oldu. Sonradan pişman oldu :) malzeme olarak çok dandik yorumu yapmıştı. Dokunduğum yer kırılacak gibi. 

profilo da çekmeceli dolaplarda küçük. Bosch da küçük. Hem de pahalı. 350-400lt hacimli sadece arçelik var gibi duruyor

250lt hacimli bi derin dondurucunun aylık 15tl gibi maliyeti oluyor sanırım

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

Yıllar önce ilk çıktığında sandık tipi uğur derin dondurucu almıştık yıllarca sıkıntısız kullandık. Sonra hem eski olması hem fazla elektrik yakması hemde gürültülü olması sebebiyle uğur marka çekmeceli dondurucuya geçtik. Şükür bu da sıkıntısız. Derin dondurucu deyince aklıma uğur geliyor bu yüzden. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Murat Sahın
(düzenlendi)

Konuyu hortlatalım, bana da lazım derin dondurucu.

Çekmeceli olması gerekiyor koymayı planladığım yer sebebi ile. Marka konusunda sorun yok, Uğur, Bosch, Siemens falan olur. Özelliklerde bir tek tüketim konusunu biliyorum, başka nelere dikkat etmek gerekir?

Mesela statik,low frost, smart frost ve no frost özellikleri yazıyor. Ben içlerinden sadece no frostu biliyorum. Peki ya diğerleri?

tarihinde Murat Sahın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

4 ay önce vestel cde-m1102 w model 6 çekmeceli derin dondurucu aldım. No frostlar ile aralarında epeyce fiyat farkı olduğundan bu modele karar verdim. No frost değil yani. Ancak 4 aylık kullanım sonucunda elektrik faturasında ciddi bir artış gözlemlemedim. Sessiz çalışıyor. Çekmecelerin kullanımında buzlanma vs nedeniyle bir zorlanma da yok. Şimdilik memnunuz ve ihtiyacımız görüyor. Sanırım ağustos veya eylül ayında 1550 tl ye almıştım. 

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

5 çekmeceli Arçelik 2052 DY kullanıyoruz. Ses haricinde bir sıkıntısı yok. Soğutma performansı ve elektrik tüketimi gayet makul. Kitapçığında 42 desibel gürültü ile çalışıyor diyor ama bana sanki daha gürültülü gibi geldi. Şikayet üzerine 6-7 defa servis geldi, evirdi çevirdi, ölçtü biçti sorun yok dedi gitti. Arçelik hala arada arayıp soruyor sıkıntınız giderildi mi diye? Hayır diyorum, hemen yeni bir servis yönlendiriyorlar :) Aynı üründen komşumuzda da var, onun ki sinek vızıltısı kadar bile ses çıkarmıyor. Servis elemanı ölçüm yapıyor hep limitlerde çıkıyor desibel değeri. Şans işte. En son gelen tüketici haklarına gidin dedi.

Hülasa.. Arçelik düşünüyorsanız mutlaka sesini dinleyip öyle alın diyeceğim ama kapalı kutu, ne çıkacağını bilmiyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Profilo DF1024W3VV A++ 6 çekmeceli modelini 5 yıldır kullanıyorum. Araştırmadan aldım şansımıza hiçbir sorun yaşamadık. Nofrost değil ama buzlanma da yapmıyor. Balkonda duruyor sesini duymuyorum ama çok sesli olduğunu da sanmıyorum. Elektrik faturasında bariz bir artış görmedim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...