İçeriğe Yönlendir

Dalaman Garaj Ks-Ae

Emre Şimşek

Recommended Posts

Emre Şimşek

Detaylı temizlik işine yeni başlayan iki kafadar bugün arabaları sırt sırta verdik ve ufaktan araçlarımıza giriştik.

Yer: Selçuk Kaş'ın evinin girişi.

Yapılan işler:

-Elektrikli süpürge ile temizlik

-İç plastiklerin silinip parlatılması,

-Koltukların silinip lekelerden arındırılması,

-Kaput içindeki plastiklerin parlatılması.

Kullanılan malzemeler:

-Alenktürüklü süpürge

-Ersağ, Turtle wax, Carpex ve Autoglym (bu süper) marka plastik temizleyiciler

-Sonax ve adını hatırlayamadığımız bir koltuk temizleme spreyi karışımı.

Benim arabada çok iş yoktu ama kaput içi Autoglym sayesinde bambaşka hale geldi.

Selçuk'un arabasının içi resmen leş gibiydi iç döşeme hariç yeni gibi oldu. İç döşemedeki kirler % 70 azaldı. Belki tam kuruyunca bir miktar daha kirlenmiş olacak. Fakat bu şekilde temizlenmeye devam edeceğiz ta ki tertemiz olana dek...

20150907_155945_zpsyfl6s9mv.jpg

20150907_162620_zps00tovjjv.jpg

20150907_170532_zps5xn9oaui.jpg

20150907_172315_zpscikdovbm.jpg

Fark belli olsun diye Selçuk'un arabasının sağ tarafını yaptıktan sonra fotoğraf çekmeyi akıl edebildim. Bildiğin plastiği canlandırıyor bu ürün. Kendisi de fotoğrafın sağ tarafında çıkmış...

Haftaya yapılacaklar.

Yıkama.

Cam ve boyaya kil uygulaması.

Camlara yağmur kaydırıcı.

Boyaya fk 1000p.

Yapılanları yine bu başlığa eklerim.

Selçuk'un kaput keçesini yıpratmadan nasıl temizleriz? Leş gibi.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Elinize, kolunuza sağlık. Arabayı kendin temizlemek gibisi yok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Abi elinize sağlık. O kaput keçesi temizlenmez ya. Zaten kaybetçek birşey yok bence. Söküp piril, aspirin (bimde) ile bulaşık fırçası temizleyin. En azından ben öyle yapardım. (Not: daha önce yapmadım. :))

Fk1000p yi nerden kaça aldınız ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Abi elinize sağlık. O kaput keçesi temizlenmez ya. Zaten kaybetçek birşey yok bence. Söküp piril, aspirin (bimde) ile bulaşık fırçası temizleyin. En azından ben öyle yapardım. (Not: daha önce yapmadım. :))

Fk1000p yi nerden kaça aldınız ?

Teşekkür ederim.

Selçuk'u ikna edersem önce onunkini temizleriz sonra bir şey olmazsa benimkine girişiriz :crazy:

Abim yurtdışından aldı hediye etmişti. Çeyizimin en değerli parçası :)

-------

Bu arada Selçuk deyip duruyorum ama forumda hiç icraatı yok, beni şizofren zannedecekler yakında. İkinci fotoğrafta kafayı kaldırmış bir vatandaşı benden başka gören var değil mi? :crazy:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Elinize kolunuza sağlık Emre ve Selçuk. :good1::nazar::bravo:

tarihinde Öztunç Ünal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Gök

Eliniz dert gormesin... Gorduk gorduk.. Mis olmus.. Kece ugrastirir..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

keçe sökülür düz dikey duvara sabitlenir. ıslatmadan hafif nemli bezi hep temiz tutarak bastırmadan tüylenme yapmadan silinir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
selçuk kaş

buradayım Ahmet Emre... Mesgulum tabii bu aralar biraz... buarada iç döşemelerde kuruyunca daha güzel göründü.. dış temizliği de bitirince sıfır gibi olacak araba... ellerine sağlık dostum...:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Ellerinize sağlık, mis gibi binilir bundan sonra  :good1:  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Siz bi bayiden franchising alsanıza, zevkle iş yaparsınız. :)

Emeğinizin karşılığı resimlerde çok güzel görünüyor. Maşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Elinize sağlık, kaput keçesini ben yıkadım ama içi sünger yapıda olduğu için suyu çekiyor, kuruması biraz zaman alıyor(içim rahat etsin diye 4-5 gün dışarda bıraktım). Auto gylm in hangi ürününü kullandınız?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Maşallah elinize sağlık. Detay virüsü yavaş yavaş yayılıyor.  :D  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
keçe sökülür düz dikey duvara sabitlenir. ıslatmadan hafif nemli bezi hep temiz tutarak bastırmadan tüylenme yapmadan silinir.[/quote bu kadar pisliğe yetmez gibi geliyor Çağlar abi ama benim keçede bunu uygulayayım, teşekkürler.  
Siz bi bayiden franchising alsanıza, zevkle iş yaparsınız. :)

Emeğinizin karşılığı resimlerde çok güzel görünüyor. Maşallah.

Teşekkürler sayın hocam biz sana bayilik verelim olmaz mı? Başkalarının buyruğu şimdi zor gelir bize :p 
Elinize sağlık, kaput keçesini ben yıkadım ama içi sünger yapıda olduğu için suyu çekiyor, kuruması biraz zaman alıyor(içim rahat etsin diye 4-5 gün dışarda bıraktım). Auto gylm in hangi ürününü kullandınız?
 Teşekkür ederiz Köksal abi. Yıkayıp kurutunca sarkma bükülme gibi bir problem oldu mu? Bir de ne ile yıkadın abi?

Autoglym plastic conditoner sanırım tam olarak şu resimdeki http://s1149.photobucket.com/user/akcabelen/media/autoglym-plastic-conditioner.jpg.html 

Maşallah elinize sağlık. Detay virüsü yavaş yavaş yayılıyor.  :D  :D
Teşekkürler abi, dediğin gibi bendeki virüs biraz Selçuk'a geçti :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

ame="Çağlar Bayur" post="2764354" timestamp="1441661156"]keçe sökülür düz dikey duvara sabitlenir. ıslatmadan hafif nemli bezi hep temiz tutarak bastırmadan tüylenme yapmadan silinir.[/quote bu kadar pisliğe yetmez gibi geliyor Çağlar abi ama benim keçede bunu uygulayayım, teşekkürler.   Teşekkürler sayın hocam biz sana bayilik verelim olmaz mı? Başkalarının buyruğu şimdi zor gelir bize :p 

Teşekkür ederiz Köksal abi. Yıkayıp kurutunca sarkma bükülme gibi bir problem oldu mu? Bir de ne ile yıkadın abi?

Autoglym plastic conditoner sanırım tam olarak şu resimdeki http://s1149.photobucket.com/user/akcabelen/media/autoglym-plastic-conditioner.jpg.html 

Teşekkürler abi, dediğin gibi bendeki virüs biraz Selçuk'a geçti :)

Ben foam lance ile köpük attım sonra basınçlı su ile kontrollü şekilde aşırı yaklaştırmadan yıkadım, su öncesi fırça ile kirleri yumuşattım ;) sarkma bükülme olmadı bende ama kuruturken tek parça dik bırakmak biraz zor. 2 plastik sandalye üzerine bıraktım bıraktığım yerde ufak bükülmeler oldu ama takınca problem olmadı.

AG plastic conditioner iyi üründür, ben de kullanıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Ag plastic conditioner şimdiye kadar sadece lastiklere uyguluyordum. Yeniden keşfettim sanki...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Kahraman

Detaylı temizlik işine yeni başlayan iki kafadar bugün arabaları sırt sırta verdik ve ufaktan araçlarımıza giriştik.

Yer: Selçuk Kaş'ın evinin girişi.

Yapılan işler:

-Elektrikli süpürge ile temizlik

-İç plastiklerin silinip parlatılması,

-Koltukların silinip lekelerden arındırılması,

-Kaput içindeki plastiklerin parlatılması.

Kullanılan malzemeler:

-Alenktürüklü süpürge

-Ersağ, Turtle wax, Carpex ve Autoglym (bu süper) marka plastik temizleyiciler

-Sonax ve adını hatırlayamadığımız bir koltuk temizleme spreyi karışımı.

Benim arabada çok iş yoktu ama kaput içi Autoglym sayesinde bambaşka hale geldi.

Selçuk'un arabasının içi resmen leş gibiydi iç döşeme hariç yeni gibi oldu. İç döşemedeki kirler % 70 azaldı. Belki tam kuruyunca bir miktar daha kirlenmiş olacak. Fakat bu şekilde temizlenmeye devam edeceğiz ta ki tertemiz olana dek...

Fark belli olsun diye Selçuk'un arabasının sağ tarafını yaptıktan sonra fotoğraf çekmeyi akıl edebildim. Bildiğin plastiği canlandırıyor bu ürün. Kendisi de fotoğrafın sağ tarafında çıkmış...

Haftaya yapılacaklar.

Yıkama.

Cam ve boyaya kil uygulaması.

Camlara yağmur kaydırıcı.

Boyaya fk 1000p.

Yapılanları yine bu başlığa eklerim.

Selçuk'un kaput keçesini yıpratmadan nasıl temizleriz? Leş gibi.

Geçtiğimiz haftalarda aracımı yetkili servise bakıma götürdüğümde iş bittikten sonra yıkadılar. Yıkarken de motor bölümü dahil her yeri fırçasız araç yıkama köpüğü ile yıkadılar. Bahsetmiş olduğunuz keçeye ve motorun tamamına bolca köpük sıktılar ve tazyikli suyla yıkadılar. Bu yöntemi kullanabilirsiniz. Tertemiz yapıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Emre Şimşek

Selçuk izinde olduğu için kendi başıma devam ettim.

Geçen gün üstlere kil uygulamıştım, bugün etekleri de tamamladım.

Ardından fk 1000p ile her yerini geçtim.

Sonra lastikleri Autoglym Plastic Conditioner ile parlattım.

1birrsfdsads_zpsv1wlgwpi.jpg

2iki%20dsadad_zpsdxjdccu0.jpg

20151017_162031_zpseicelpl2.jpg

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Arka kapı özellikle temizlikten sonra gıcırdayarak kapanıyordu. Önceleri her derde deva diye wd40 sıkmıştım ama çok kısa sürdü. Ona da çözüm buldum. Aşağıdaki linkteki kısa videoda anlattım. Çözümü direklere fk 1000p uygulamak. En azından kafam 3-5 ay rahat :)

http://vid1289.photobucket.com/albums/b512/emretto/20151017_150321_zpsjrli7kqj.mp4

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...