İçeriğe Yönlendir

Semperit Vs. Kumho, Sizce Hangisi?

Onur Yeşil

Recommended Posts

Onur Yeşil

b39d46b1197c61418e6196ca265545ec.jpg

0744d3ff9e90c5a599f852ae7e61c5db.jpg

Siz bu iki seçenekten hangisini tercih ederdiniz?

Semperit markasını ilk defa duyuyorum,hakkında bilgi sahibi olan var mı?

Kumhonun bu serisi bu ölçülerde alınır mı?

İkisine de 1100 ₺ fiyat verildi.Normalde semperit daha pahalıymış sanırım.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kumho jant , yere değmesin olarak işe yarar. semperit in distirbütörü zayıf olmasa bayağı çok duyardınız. almanya da bayağı satar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Kumhonun ıslak zeminde kötü olduğunu tecrübe ettik arkadaşımla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil
(düzenlendi)

kumho jant , yere değmesin olarak işe yarar. semperit in distirbütörü zayıf olmasa bayağı çok duyardınız. almanya da bayağı satar

Peki alınır mı,siz alıp kullanır mıydınız?Bir de PT741 mi,semperit mi?

Forumda petlasın bu modelini kullanan ve şikayeti olan nerde ise yok. Hemde fiyaıda daha makul...

http://www.hizlial.com/petlas-22540-zr18-92w-velox-sport-pt741-rf-oto-yaz-lastigi-uretim-yili-2015/10350366?gclid=CJbFiZiS6McCFRQTGwod6YUDTw

+1

Forumda kullananlar çok memnun bu nedenle pt741 pişman etmez fiyat olarak daha idealdir.

Ben de petlasın bu modelini çok düşünüyorum,ama kime sorsam (forum hariç) petlası tavsiye etmiyor.

Kumhonun ıslak zeminde kötü olduğunu tecrübe ettik arkadaşımla.

Üzerindeki etiketlere göre Islak zeminde kumho semperitten daha iyi gibi.

Semperit ' i bilmiyorum ama kumho yu kesinlikle kullanmam orası kesin

Siz neden Kumho'yu tavsiye etmiyorsunuz? tarihinde Onur Yeşil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

Petlas'ı tavsiye etmeyenler kullanmış mı daha evvel?

Lastikçiler bu tavsiye etmeyenler.
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Lastikçiler bu tavsiye etmeyenler.

Siz kullanıcı tecrübelerine bakın derim ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Beklentiniz düşükse kullanılabilir. Goksel Yaman in pist tecrübesi var aynı lastiklerle fikir oluşturmada yardimci olabilir. Ben olsam alır mıydım iih bütçeyi elden geçirip pirelli p zero, f1 Eagle, advan sport, potenza adrenalin veya sport contact5 bakardım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

Beklentiniz düşükse kullanılabilir. Goksel Yaman in pist tecrübesi var aynı lastiklerle fikir oluşturmada yardimci olabilir. Ben olsam alır mıydım iih bütçeyi elden geçirip pirelli p zero, f1 Eagle, advan sport, potenza adrenalin veya sport contact5 bakardım.

Beklentim ne kadar düşük olabilir ki?Can taşıyoruz arabada,lastik candır. :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Efe Özer

Beklentim ne kadar düşük olabilir ki?Can taşıyoruz arabada,lastik candır. :)

Bu yorumu okuduktan sonra tek tavsıyem premium contac 5 dir :good1:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

Ben opelde kumho kullanmistim. 195/60/15 ti sanirim. Cok memnundum. Yagmurlu havalarda yol tutusu cok iyiydi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Peki alınır mı,siz alıp kullanır mıydınız?Bir de PT741 mi,semperit mi?

adac testine bakmadan almadım hiç karşılaştırma imlanı orada var sadeece. kumho da aldım mondeom da var zira araç yılda 500 km anca yapıyor jant yere değmesin diye aldım. eski seri v desen petlas 2.elde elimde var isteyene hediye ediyorum henüz taliplisi çıkmadı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Üzerindeki etiketlere göre Islak zeminde kumho semperitten daha iyi gibi.

Mesele orda Hocam. Semperitten daha iyi :) Ama can emanet edilecek kadar iyi değil. Forumda bir abimizin bir sözü vardı. Araba kaç milyarlık olursa olsun yere değdiği tek nokta lastikler derdi. Bence biraz daha bütçeyi zorlayın. Taksit yapın vs. sonradan pişmanlık duymamak için.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

Çıkan sonuç;ne semperit ne de kumho,ikisinden de uzak durmalıyım sanırım. :)

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

ben ceed için kumho almıştım 7000 km kadar oldu bir sıkıntı yaşamadım ama i30 da conti var daha güven verdiği kesin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Altıntaş

ben doğan aracım varken arkadaşlarım 110 liraya lastik alırken gidip 150 liraya toyo almıştım şimdi fiesta içinde çok araştırdım fiyat değil kalite olarak ve goodyear egperformance aldım neden çünkü benim canımı taşıyam en önemli unsur lastik benim gözümde o yüzden sizde kalitesini gözden iyi geçirin iyi araştırın  ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

74 db ses epey yüksek. 

Etiket değerlerinde ki ses değerleri yanıltıcı olabiliyor.

Testler geniş frekans aralığında yapılıyor ve bunun ortalaması etiket değeri olarak yazılıyor.Ortalaması yüksek olduğu helde insan kulağının duyabildiği frekans bölgesindeki ses değeri düşük olan lastikler mevcut.Ya da tam tersi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...