İçeriğe Yönlendir

Semperit Vs. Kumho, Sizce Hangisi?

Onur Yeşil

Recommended Posts

H.Cenk Bayrakçı

Kumho kullandım sert lastiktir, ama pek sıkıntı vermedi bana da, çabuk yıprandı. Semperit'i kullanan göremedim ve duymadım. Sadece marka olarak biliyorum. Bence başka markaya bakın....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

Sanırım biraz daha sabredip conti bridgestone goodyear pirelli michelin gibi modellere yöneleceğim,o da olmadı pt741'e yönelebilirim.

Yorum bağlantısı
Efe Özer
(düzenlendi)

Sanırım biraz daha sabredip conti bridgestone goodyear pirelli michelin gibi modellere yöneleceğim,o da olmadı pt741'e yönelebilirim.

Bridgestone tavsıye etmem.Cok sert lastık.Hem yolu tutmuyor hemde konfor sıfır.

Sıfır aldıgımız aracın ustunde vardı.Yokusta otomatık olmasına ragmen patıyle kalkıyordu(Lastık aynı yılın uretımıydı).Contıye gecınce huzur bulduk.Yalnız ınce yanak lastıklerde contı ,mıchelın gıbı markaların hamurları yumusak oldugu ıcın yanaklarıda cok zayıf oluyor.Balon rıskı yuksek.Dıkaktlı kullanmakta fayda var.

tarihinde Efe Özer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Lastik alırken markadan ziyade modele yönelin.Her marka lastiğin her modeli iyi olur diye bir kural yok.Petlas Pt 741 40 yıl düşünsem alacağım bir lastik değil. Ama forumda 4-5 kişi kullanıyor ve hepsi çok memnun ve kullananlarıda tanıyorum fikirlerine saygı duyacağım kişiler olmasa idi buraya yazı bile yazmazdım. Pahalı olan iyidir günümüzde artık %100 geçerli değil. Teknolojik üstünlük sır olmaktan çoktan uzaklaştı.

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

semperit avusturyali iyi bir lastik firmasi. kislik lastikleri daha iyi. en Avusturyada yasiyorum, yerli mali oldugu icin kullanan oldukca fazla insan var burada, memnun olmayanla karsilasmadim. ayni sekilde almanyada da cok tercih edilen bir lastik. Türkiyede pek bilinmedigi icin ne oldugu belirsiz gibi bir izlenimi olmasi normal. modellerin testlerine, bütcenize göre secim yapabilirsiniz. modelden modele fark var. arabayi normal sinirlarinda kullaniyorsaniz semperitin sizi üzecegini zannetmiyorum. ama yagmurlu havada keskin virajlarda hiz yaparim diyorsaniz (ki zannetmiyorum) en iyi lastik de olsa azraille oyun olur. 

en önemli olan düsündügünüz modellerin testlerine bakmak...

kuru-islak zemin yol tutusu sonuclari özellikle önemli. 

bir de focus iceriye baya ses alan bir arac oldugu icin (sizin icin önemliyse) az sesli bir lastigi tercih edebilirsiniz.

adac testine bakmadan almadım hiç karşılaştırma imlanı orada var sadeece. kumho da aldım mondeom da var zira araç yılda 500 km anca yapıyor jant yere değmesin diye aldım. eski seri v desen petlas 2.elde elimde var isteyene hediye ediyorum henüz taliplisi çıkmadı

öamtc ye de bakabilirsin abi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Şakir Sakızlı

Bir fikirde ben vereyim ,petlasi bir onceki aracimi satmadan once almistim ,kumho vardi uzerinde petlas ile degistirmistim ,10000 kadar kullandim ancak tavsiye ederim.Bende kaygilar guderek almistim ancak memnun kaldim acikcasi.Ozellikle hamurunun yumusak olmasi kumho dan sonra ciddi bir konfor farki yaratmisti.Zaten limit zorlayan biri degilim.ancak hic bir sikinti.ile karsilasmadim islak kuru zemin farketmez.Ara ara goruyorum bu arada bmw mercedes gibi ust duzey modellerde de petlas ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/

http://www.oeamtc.at/portal/reifentests+2500++1004845+11017

yukaridaki 2 sayfada testler mevcut. lastik boylarina tikladiginizda testleri görebilirsiniz. her lastik ve boy icin ayri test yapmiyorlar ama bir fikir verir. bunun gibi baska sayfalarda vardir ama bunlar güvenilir. öamtc nin sonuclarda, sayilar verildigi icin daha tatminkar. 

gerekli kelimelerin cevirisi:

trocken: kuru zemin

nass: islak 

kraftstoffverbrauch: yakit tüketimi

verschließ: asinma

gesamtnote: toplam aldigi not

empfehlung: tavsiye derecesi

geräusch: gürültü

geri kalani google translate ile tercüme edebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

öamtc ye de bakabilirsin abi

ne güzel site . teşekürler. banner akü mesela . teyit etti test :D berbat olduğunu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
ilhan yalçın

Soylediginiz lastikleri almayin bence genelde bu lastikler (kumhu degilde) darbelerde yariliyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
ilhan yalçın

Aslinda lastik alirken sunlara dikkat etmek gerekiyor arac. kullanilan yer uzun yol sehirici ,yol eger bozuk alanda kullanicaksa sert hamurlu lastik sehir icinde kullanilacaksa yumsak hamurlu gibi nedenleri siralayabiliriz yanlisin vars duzeltin lastik konusuna onem veren biriyim. Eski aracima lastik alirken 3 ay arastirmistim. Ayni lastik farkli arac turlerinde farkli tepkiler verebiliyor. O yuzde araca ve yola uygun lastik alin sadece marka olarak bakmayin. Yuk endeksi hiz endekside onemli :))

http://www.evdeteknik.com/lastik%20secimi.html bi gozden gecir:)) beni daha iyi anlicaksin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

Aslinda lastik alirken sunlara dikkat etmek gerekiyor arac. kullanilan yer uzun yol sehirici ,yol eger bozuk alanda kullanicaksa sert hamurlu lastik sehir icinde kullanilacaksa yumsak hamurlu gibi nedenleri siralayabiliriz yanlisin vars duzeltin lastik konusuna onem veren biriyim. Eski aracima lastik alirken 3 ay arastirmistim. Ayni lastik farkli arac turlerinde farkli tepkiler verebiliyor. O yuzde araca ve yola uygun lastik alin sadece marka olarak bakmayin. Yuk endeksi hiz endekside onemli :))

http://www.evdeteknik.com/lastik%20secimi.html bi gozden gecir:)) beni daha iyi anlicaksin

Çok teşekkürler,sürekli şehir içi veya sürekli şehir dışı diyemem.Kaymak gibi yollarda da kullanıyorum,yeri geliyor çok bozuk yollarda da...
Yorum bağlantısı
ilhan yalçın
(düzenlendi)

Yanlis hatirlamiyorsam kodlari yardi sert yada yumasaklik la ilgili michelin genelde yumusak lastik uretirken brigestone sert hamurlu lastikler uretiyor. Yumsaklar cabuk isindigi icin sehir icin uygun oluyor ve konfor sagliyor ayni zamanda sessiz ama sert hamurlu lastikler gec isiniyor yol tutusunu daha gec sagliyor sehir ici icin uygun olmuyor ama daha uzun sure kullanim imkani sagliyor ama daha fazla ses yapiyor gibi gibi.

Ama tabiki daha tecrubeli abilerimizin goruslerini almak lazim benimkiler teorik bilgi onemli olan praktikteki ama ondada söforluk devreyi giriyor :))

tarihinde ilhan yalçın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

hamurunu anlamamız zor biraz, fakat yanak yumuşaklığını kasis geçişlerinden anlarız. 

Yorum bağlantısı

Bir lastik üretimde kaldığı süre boyunca hamur karışımlarında değişiklik yapar üreticiler.Kullanıcı satın alırken bu değişikliği bilmez bilemez.

Bu değişiklikler sadece hamur karışımı ile de sınırlı kalmaz.Lastik üretim süresi boyunca farklı noktalarda da değişiklliğe uğrar.

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Kurtuluş Karatay

Semperit speed life-2 yazlık lastikleri yaklaşık 1000 km dir kullanıyorum, özelilkle şu son yağışlarda boş yollarda kısmi test imkanı da buldum, ıslak/kuru yol tutuşu gayet başarılı ve sessiz bir lastik, lastikler Avusturya kaynaklı ama made in Germany, herhalde AB normlarında üretilmiştir, fiyatına göre bence iyi bir lastik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yeşil

Semperit speed life-2 yazlık lastikleri yaklaşık 1000 km dir kullanıyorum, özelilkle şu son yağışlarda boş yollarda kısmi test imkanı da buldum, ıslak/kuru yol tutuşu gayet başarılı ve sessiz bir lastik, lastikler Avusturya kaynaklı ama made in Germany, herhalde AB normlarında üretilmiştir, fiyatına göre bence iyi bir lastik.

Tercihim semperit oldu benim de,bi süre önce aldım şimdilik sıkıntı yok çok şükür.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...