İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - Yıpranan Kapı Döşemelerini Düzeltme

Gökhan Tongay

Recommended Posts

Sani Gerşon

Hocam bir sorum olacak benim döşemelerin kapıya oturtma kılipleri kırılmış param parça olmuş ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim?

Starklips firmasına goz atin mutlaka.
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Fatih Bozkurt1
Gökhan Tongay yazdı:

Bizim fiestalarda sanırım kronik ya da yaşa bağlı zamanla bozuluyor. Fabrikasyon olarak yapışkan krem gibi bir madde kullanmışlar ve malum antalya sıcaklarında zamana yedik düştü ve yapısını kaybetti. Ben de deneme amaçlı siyah sista silikon ile yapmaya çalıştım umarım dayanır.

İlk fotosunu çekmedim ama diğer kapının ilk fotosu var ve sağ ön kapı da bu durumdaydı.

ea17da6669d2c4ef99773ceed3b3032d.jpg

Sonra kapıyı tutan 3 vidayı çıkarttıktan sonra başladım silikon işine bunun için 2 tane düz tahta buldum birisi camlara sineklik için kullandığım malzemeden artakalan ince tahta diğeri kalın ve 2 tane işkence kullandım. Tahtaların arasına peçete koydum döşeme kirlenmesin diye sonra güzelce sıkıştırıp kurumasını bekledim.

3ace66ceab1db455b85a0267b9ccd453.jpg

758667ca67de0529ac1bb4b8d1b67523.jpg

88e0f20f9cf5b6e52943395b314d99bf.jpg

c9dbfde995184c3bbd12ecd9102ec47b.jpg

0176b01acfe2dd478312f2c657032363.jpg

Bu da son hali.

Bende de aynı sorun var. Döşemedeki klipsler yerinden ayrılmış, neyle yapıştırdınız acaba? Fotolardaki siyah yapıştırıcının ismini öğrenebilir miyim? 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Fatih Bozkurt1 yazdı:

Bende de aynı sorun var. Döşemedeki klipsler yerinden ayrılmış, neyle yapıştırdınız acaba? Fotolardaki siyah yapıştırıcının ismini öğrenebilir miyim? 

Yapıştırıcıya bakılırsa dayson extra gibi görünüyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Evet dayson silikon. Baya kuvvetli yapıştırıyor. Yalnız  klipsler karşılıklı biribirine tam denk gelecek şekilde yapıştırın çünkü sökmek  gerekirse  sıkıntı oluyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...