İçeriğe Yönlendir

Mazda 3 1.6 Otomatik

Misafir

Recommended Posts

Serdar Güngör

Mazda 3 ile ilgili tek duyduğum eksi yanı yol sesi almasıydı. Fakat Mazda kalitesini bilirim sürüşü çok keyifli arabaları var. Parça sıkıntısı çok büyük değilse tercih edilebilir. Sonuçta Türkiye'de sıfırı nasıl bilmem de ikinci eli değerini bulmamış nadir markalardan...

Ses konusunda takıntılısın sen  :D  Al bi E sınıfı kurtul  :p  Bitüself,ses kesici sünger vs vs bunlarla uğraşma  :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Mazda 3 ile ilgili tek duyduğum eksi yanı yol sesi almasıydı. Fakat Mazda kalitesini bilirim sürüşü çok keyifli arabaları var. Parça sıkıntısı çok büyük değilse tercih edilebilir. Sonuçta Türkiye'de sıfırı nasıl bilmem de ikinci eli değerini bulmamış nadir markalardan...

Eğer bu aracın değeri bilinseydi (hastası olan biliyor) bu dolulukta ve sorunsuzluktaki aracın fiyatı +15000 daha olurdu. Mazda hastaları değerinin bilinmemesinden hiç şikayetçi değiller :)

Daha iyisi için alışılmışa meydan okuyoruz.

Bir otomobil şirketi olarak diğerlerinden farklıyız. Diğer herkes otomobillerin sürücülerin ayağını yoldan kesmesi gerektiği kanısındayken, biz otomobille sürücünün birbirine bağlı olması gerektiğini düşündük.

Diğer herkes otomobillerin modaya uyması gerektiği kanısındayken, biz doğanın izinden gittik. Diğer herkes otomobillerin gittikçe ağırlaşması gerektiği kanısındayken, biz otomobilleri hafiflettik. İşte bu Mazda ruhu. Alışılmış olanın izinden gitmemiz söylendiğinde, bu düşünceye meydan okumamız gerektiğine inanıyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Özel mesajla paylaşımı burada görsek [emoji106]

[emoji6][emoji6][emoji6][emoji6][emoji41][emoji41]

Yazdıklarım bunlar:

Benim araç 2011 model. Donanım olarak impresive olanlara bakmanızı tavisye ederim. En dolusu onlar. Koltuk ısıtma ya kadar var. Otomatik bildiğimiz 4 ileri klasik otomatik. (4. vites çift kademeli) Honda Civic ve Corolla da kullandım. Mazda avrupa otomobillere daha çok benziyor. Yani japonun tenekeliği yok :) Motor 1.6 atmosferik focus motoru. LPG siz 1 sene bindim ancak araç yakıyor. Kışın şehir içi 11 LT yi gördüm. Şehir dışı 5 - 6 LT . LPG BRC taktırdım. Performans kaybı yok. Subaplarda sıkıntı çıkabiliyor aliminyum olmasından dolayı. Benim kit belli bir devir üzerinde benzinde püskürtüyor. Forumlarda okuduğum kadarı ile bu süpabları koruyor. Zaten 60 - 70 bin civarı LPG ile kullanıp sıkıntı yaşamayanda var 20 binde sübap yiyende. Tamamen montaj ve şans işi...

Eğer otomatik ve japon arıyorsanız kesinlikle tavsiye ederim. Corolla ve Civic den biraz dar ama tipi bence her ikisinde de güzel. aynı model civic le arasında bariz fiyat varkı var. Piyasası yok deniyor ama alım aşamasında gördüğüm baya hareketli. Binecekseniz sorun yok.

Örnek verdiğim 2 aracın bagaj kapaklarını bir kere açıp kapatırsanız zaten farkı göreceksiniz. Mazda da avrupa araçlardaki gibi piston var bagaj kapağında. Diğerleri kollu ve bagaj hacmini öldürüyor.

Aklınıza takılan başka şeyler varsa seve seve yanıtlarım...

Sayın modum dediğin oldu  :good1:  Diğer konu ile birleştir bari millet aramasın  ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Sayın modum dediğin oldu :good1: Diğer konu ile birleştir bari millet aramasın ;)

Bu konu ile o konu farklı.

Bu konuda üye 4-5 tane link verdi. Onlar hakkında da yorum istiyor.

Birleştirilmesi gerekseydi birimiz birleştirirdik. [emoji106]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Bu konu ile o konu farklı.

Bu konuda üye 4-5 tane link verdi. Onlar hakkında da yorum istiyor.

Birleştirilmesi gerekseydi birimiz birleştirirdik. [emoji106]

Sen bilirsin deyince kavga çıkmazmış  :D  :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Sen bilirsin deyince kavga çıkmazmış :D:good1:

Niye bu kadar çok taktınız anlamış Değilim. Herşeye bu kadar takılmayın. Siz uyarınızı yaptınız Teşekkür ederiz. Uygun olduğunda birleştiriyoruz bunu biliyorsunuz. Uygun değilse Israra gerek yok [emoji6][emoji106]
Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Niye bu kadar çok taktınız anlamış Değilim. Herşeye bu kadar takılmayın. Siz uyarınızı yaptınız Teşekkür ederiz. Uygun olduğunda birleştiriyoruz bunu biliyorsunuz. Uygun değilse Israra gerek yok [emoji6][emoji106]

Israr ve takıntı yok gayet rahatım,teşekkürler...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Nalbantoğlu

Focusla neredeyse herşeyi aynı. İskelet, motor, şanzıman herşeyi ortak. Güzel araçtır, tercih edilebilir. Herhangi bir parçası Ford'dan temin edilebilir, Ford özel servislerinde rahatlıkla baktırılabilir.  :)

Yorum bağlantısı

Her Japon gibi içeri yol sesi alır. 4 ileri tam otomatik şanzıman dünyanın en sağlamları arasındadır. Tek kusuru 4 ileri olması sebebi ile 110 km/h dan sonra 3000 d/d yi geçmesi ve motor sesinin aşırı artmasıdır. Uzun yolculukları biraz çekilmez hale getirir. Dışında Lpg ye uyumlu harika bir motor, şehir içinde kullanımda sessiz ve çok güzel bir araçtır. Sedici ile hem motor, hem şanzıman neredeyse aynıdır. Sedici almadan önce 2004-2008 arası Mazda 3 baktım ama fiyatların yüksekliği sebebi ile alamamıştım.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Bayan ve şehir içi için büyük değil mi ?

İlla Mazda olacaksa bu kasa daha uygun olur ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-2010-mazda2-otomatik-1.5-lpg-li-sahibinden-227549447/detay

2 tane çocuk var Mazda 3 ancak yeter :) Arada birde abimde kullanacağı için Mazda 2 ufak gelir o yüzden 

Mesajla uzun bir cevap verdim. Özetle memnunum tavsiye ederim :)

Özel mesajla paylaşımı burada görsek [emoji106]

[emoji6][emoji6][emoji6][emoji6][emoji41][emoji41]

Engin Bey oldukça güzel açıklamış özel mesajda sağolsun :) 

Teşekkür ederiz.

Ama burada birşeyi kaçırıyorsunuz.

Arkadaş link vermiş.

Özel mesajla bilgi paylaşımı forum Olarak pek önermiyoruz.

Teşekkür ederim.

Her Japon gibi içeri yol sesi alır. 4 ileri tam otomatik şanzıman dünyanın en sağlamları arasındadır. Tek kusuru 4 ileri olması sebebi ile 110 km/h dan sonra 3000 d/d yi geçmesi ve motor sesinin aşırı artmasıdır. Uzun yolculukları biraz çekilmez hale getirir. Dışında Lpg ye uyumlu harika bir motor, şehir içinde kullanımda sessiz ve çok güzel bir araçtır. Sedici ile hem motor, hem şanzıman neredeyse aynıdır. Sedici almadan önce 2004-2008 arası Mazda 3 baktım ama fiyatların yüksekliği sebebi ile alamamıştım.

%95 oranda şehir içi kısa mesafede kullanılacak yani motor sesi falan çok rahatsız etmez düşüncesindeyim, focus, mazda 3, sedici birde suzukinin motoru aynımı oluyor o zaman yamulmuyorsam?  :)  :)

tarihinde DOĞUŞ BAĞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

...

%95 oranda şehir içi kısa mesafede kullanılacak yani motor sesi falan çok rahatsız etmez düşüncesindeyim, focus, mazda 3, sedici birde suzukinin motoru aynımı oluyor o zaman yamulmuyorsam?  :)  :)

Sanırım yamuluyorsun Doğuş.  ;)   :p  :D

Şaka bir yana 1,6 100-110 hp arası düz atmosferik motorlar. Hemen hemen benzer olduklarını kastettim. Birebir aynı mı bilemiyorum. :)

Yorum bağlantısı

Sanırım yamuluyorsun Doğuş.  ;)   :p  :D

Şaka bir yana 1,6 100-110 hp arası düz atmosferik motorlar. Hemen hemen benzer olduklarını kastettim. Birebir aynı mı bilemiyorum. :)

En azından Hp ve torkları neredeyse aynı sayılır diye düzelteyim tespitimi de tekrar yamulmayayım  :D  :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Focus benzinli otomatik gibi otomatiğinden performans beklemeyin.. LPG uyumu da focus gibidir. 50 bin km den sonra subaplarda sorun olma ihtimali artar. Alıyorsanız benzinli alın siz lpg taktırın. 2-3 yıl lpg de ne şekilde de kullanıldığı belli olmayan araç almayın derim.. Şehir içinde çok yakar. Güzergahınızı bağlı olarak 12-13 litre lpg rahat tüketirsiniz.

Yorum bağlantısı

Focus benzinli otomatik gibi otomatiğinden performans beklemeyin.. LPG uyumu da focus gibidir. 50 bin km den sonra subaplarda sorun olma ihtimali artar. Alıyorsanız benzinli alın siz lpg taktırın. 2-3 yıl lpg de ne şekilde de kullanıldığı belli olmayan araç almayın derim.. Şehir içinde çok yakar. Güzergahınızı bağlı olarak 12-13 litre lpg rahat tüketirsiniz.

Lpgli almayacağız, dediğim gibi çok az kullanılacağı için çok yaksa da problem değil, benzinli olarak kullanılacak.

Yorum bağlantısı
Erdinç AKKAYA

Lpgye uyumu sıkıntılıdır iyi bir lpgcide pipolu Brc marka tüpte sıkıntı çıkarmıyor.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Lpgli almayacağız, dediğim gibi çok az kullanılacağı için çok yaksa da problem değil, benzinli olarak kullanılacak.

O zaman sıkıntı yok.. otomatiğinde sorun olmaz. Olsa dahi bakımı- onarım maliyeti düşüktür.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Yusuf Ziya Deniz

Herkese merhabalar,

Çok yakın bir arkadaşıma bu araçtan almayı düşünüyoruz. Bu arada aracı kendi bulmuş ben önermedim. Araç arkadaşın kayın biraderinde bu nedenle fiyat belirleme konusunda ikisi de karar veremedi. Ben de size bir danışayım dedim. Araç 2009,120 binde,1.6 lpgli, otomatik, touring(full modeli), hatchback, ve 2 ön çamurluğu değişmiş ve 4000 tl hasar kaydı var muhtelif zamanlarda oluşmuş çarpmalara bağlı. Bunun dışında herhangi bir değişme ve boyası yok. Sizce bu araç ne kadar eder. Bir de otomatik olarak bu aracı önerir misiniz? Kronik sorunları var mı? Bu konuda bilgi ve tecrübesi olan arkadaşların fikirlerine ihtiyacımız var. Cevap yazan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Misafir

Herkese merhabalar,

Çok yakın bir arkadaşıma bu araçtan almayı düşünüyoruz. Bu arada aracı kendi bulmuş ben önermedim. Araç arkadaşın kayın biraderinde bu nedenle fiyat belirleme konusunda ikisi de karar veremedi. Ben de size bir danışayım dedim. Araç 2009,120 binde,1.6 lpgli, otomatik, touring(full modeli), hatchback, ve 2 ön çamurluğu değişmiş ve 4000 tl hasar kaydı var muhtelif zamanlarda oluşmuş çarpmalara bağlı. Bunun dışında herhangi bir değişme ve boyası yok. Sizce bu araç ne kadar eder. Bir de otomatik olarak bu aracı önerir misiniz? Kronik sorunları var mı? Bu konuda bilgi ve tecrübesi olan arkadaşların fikirlerine ihtiyacımız var. Cevap yazan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Yusuf Bey,

Konunuz birleştirilmiştir.

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
Yusuf Ziya Deniz

Konuyu okudum. Mazda 3 hakkında konu açılmış olabileceği pek aklıma gelmedi. Forumda fazla mazda konusu açılmayınca. Şimdi öğrenmek istediğim birçok şeyi öğrendim. Sadece fiyat olarak ne belirleseler ikisi de memnun olur fiyattan.

Yorum bağlantısı
Misafir

2 değişen ve touring donanım ile 35,000TL benim gözümde ideladir ama satan verir mi bilmem:) Hatasız impressive 43-44 civarında ki onlar da genelde 2010-2011 model. 

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Yusuf Ziya Deniz

2010 dan sonra kasa değişiyor. 40 fazla gibi.

2 değişen ve touring donanım ile 35,000TL benim gözümde ideladir ama satan verir mi bilmem:) Hatasız impressive 43-44 civarında ki onlar da genelde 2010-2011 model. 

Saygılarımla.

35 daha makul gibi. Arkadaşa söyliyim bakalım.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

ikisinin arası işte 37.5 :D

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Bu eski kasaymış, o zaman fiyat düşer:) 2009'da iki kasa da var.  Ben farketmedim eski kasa olduğunu. 30.000lere gerilemek gerek.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...