İçeriğe Yönlendir

Araçtaki Çizikler

Altan Onuk

Recommended Posts

Altan Onuk
Arkadaşlar merhabalar

Araçta çok derin olmayan yüzeysel çizikler var tamponda ve biraz da yan kapıda.daha önce hiç çizik kapatma işlemi uygulamadığım için bunları nasıl kapatacağımı bilmiyorum.

arabayı satarken insanların kaza yapmış ve boyanmış şeklinde düşünmelerini istemiyorum. bu çizikleri nasıl kapatabilirim.Rötuş boyası diye bir şey var bunu mu kullanmam lazım

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Arkadaşlar merhabalar
Araçta çok derin olmayan yüzeysel çizikler var tamponda ve biraz da yan kapıda.daha önce hiç çizik kapatma işlemi uygulamadığım için bunları nasıl kapatacağımı bilmiyorum.
arabayı satarken insanların kaza yapmış ve boyanmış şeklinde düşünmelerini istemiyorum. bu çizikleri nasıl kapatabilirim.Rötuş boyası diye bir şey var bunu mu kullanmam lazım

İşin ehli bir yerde pasta-cila uygulaması ile giderilebilir.

Yorum bağlantısı
Barış Gökçe

Aracın boya numarasından şaşi numarasından veya servisten çıkarttırılıp rutuş boyası alınız.İşin ehli yerde boya koruma işlemi yaptırmanız ardından ince uçlu fırça ile rutuş yapabilirsiniz.Zaten çoğu pasta cila veya boya korumada çıkacaktır.

Yorum bağlantısı
Altan Onuk

Aracın boya numarasından şaşi numarasından veya servisten çıkarttırılıp rutuş boyası alınız.İşin ehli yerde boya koruma işlemi yaptırmanız ardından ince uçlu fırça ile rutuş yapabilirsiniz.Zaten çoğu pasta cila veya boya korumada çıkacaktır.

son cümlenizi anlamadım hocam.bu yapılacak işlem daha sonra araba satılırken "boyalı parça " olarak mı görülecek

bir de tam olarak işlem sırası nasıl olmalı

Yorum bağlantısı
Hasan Mustafa Öz

düzgün bir pasta cila işlemi olursa çiziklerin çoğu gideriliyor. 

Kalan kısım için rötuş yapılınca "boyalı parça" olarak görülmez. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Altan Onuk

düzgün bir pasta cila işlemi olursa çiziklerin çoğu gideriliyor. 

Kalan kısım için rötuş yapılınca "boyalı parça" olarak görülmez. 

Teşekkürler herkese

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat TAŞ

İlk önce çizikler beyaz yani astara kadar inmişse rotuş boyası ile boyanır sonra güzel bir pasta cila ile mis gibi olur. Cila üstüne boya sıkıtılı olur.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...