İçeriğe Yönlendir

225 Ten 205 Tabana Geçme

Serhat CENGİZ

Recommended Posts

Serhat CENGİZ

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba..aracimda 16 jant 205 taban kullanırken 225 taban 17 janta gectim. Lastiklerim pirelli p zero ..Bilindiği gibi sert bir lastik ama bi o kadar da yol tutuşu iyi.. fakat öncekine göre performans ve yakıt konusunda sıkıntı yaşıyorum. .205 yada en kötü 215 tabana geçmeyi düşünüyorum. .Fikirlerinizi alabilir miyim

Yorum bağlantısı
Burak Güler2

Hem yol tutuşu iyi demişsiniz. Hem de performans ta sıkıntı yaşıyorum demişsiniz. Ne gibi bi sıkıntı var performansta ?

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

performans ve yakıt konusunda sıkıntı yaşıyorum.

O zaman 16"lere geri döneceksiniz :)

Yorum bağlantısı
Serhat CENGİZ

Taban geniş viraj kontrolü iyi fakat aracın performansı düştü

225 45 17 var şuan. . 205 45 17 takılır mı

Yorum bağlantısı
Metehan Şahin

Taban geniş viraj kontrolü iyi fakat aracın performansı düştü

225 45 17 var şuan. . 205 45 17 takılır mı

Olmaz Serhat bey yukarıda da belirttiğim gibi 205/50/17 lastik ebadı kullanmanız gerekir. Arama motorunuza lastik hesaplama yazarsanız kendinizde uygun lastiği bulabilirsiniz. Fakat farklı bir sonuç çıkmaz. 

Yorum bağlantısı
Alper Keskin

Hem yol tutuşu iyi demişsiniz. Hem de performans ta sıkıntı yaşıyorum demişsiniz. Ne gibi bi sıkıntı var performansta ?

Lastik görevini iyi yapıyordur.Fakat değişen ebat ile aracın kalkışı ivmelenmesi gibi kriterler değişiyor araç ara hızlanmalarda eskisine nazaran daha hantal kalıyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Muhtemel 55 yanaktan 45 yanağa geçilmiş, üstüne de  8 cm daha fazla sürtünme ile yakıt artışı ve performans düşüşü normaldir. Sürtünme miktarında artışınız var.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...