İçeriğe Yönlendir

Tourneo Courier Mi Fiat Fiorino Mu ?

AYTEKİN CAN

Recommended Posts

AYTEKİN CAN

iki aracın en fulleri karşılaştırıldığında hangisini tercih edersiniz ???

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

fiorino boş  bir araç donanımsal anlamda boş olmayabilir ama direksiyonu tuttuğunuzda anlıyorsunuz  ben courier'in full'ünü test etmiştim malzeme ve araç kalitesi fiorinoya göre bariz daha iyi

Yorum bağlantısı
AYTEKİN CAN

ne taşıancak

aile aracı olarak kullanılacak ticari amaç değil

Yorum bağlantısı

Courier tit plus, ticari ruhsatlı 55 bin tl. Fiorino nun en dolusunda neler var ne kadar fiyat bakmak lazım. Courier 45-47 arasına da 10-15 arasında bulunuyor.

Sanırım bu ikisini karşılaştırdığınıza göre zaten bütçe durumuna bakmışsınız.

Aile için de kullanılıyorsa, courier tavanında patinaj çeker.

Konfor kat kat üstün, tit plus donanım olarak felaket dolu. Ön cam ısıtma, iki koltuk ısıtma vs vs gırtlak

Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

Fiorino en full olanını kullandık sattık curier aldık maddi olarak bütçenize uygunsa kesinlikle curier.

Yorum bağlantısı
AYTEKİN CAN

rakam farkları ne kdar

yaklaşık 7500tl

maddiyat problem değilse herkes net bi şekilde kurye dedi.. değerli yorumlarınız için teşekkürler

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hala varsa . fiorino trekking te bakılır. kilitli diferansiyel ile ciddi bir yol tututşu var kötü zeminde

Yorum bağlantısı
Emin Önal
(düzenlendi)

Courier daha geniş, daha donanımlı, daha pahalı.

Fiorino daha küçük, otomatik vites alternatifli, boş sayılmasa da donanımı var (emotion versiyonda ESP ve hill holder gibi) ve daha uygun.

Hiç bilginiz yoksa test sürüşü yapın derim.Bütçeye göre karar verirsiniz.

tarihinde Emin Önal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

aile aracı olarak kullanılacak ticari amaç değil

madem aile aracı o zaman neden ticari? alın bir sw yada mpv güzelce binin

Yorum bağlantısı
Hasen Kara

İkisinide kullandım. Sıfır araca bindiğinizde fiorina da güzel gelebilir ama kuryenin kalitesi tartışılmaz. aklınıza gelen her açıdan...

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

couier o sekmente tek tercihtir araçta tirim sesleri oluyor bazen lakin donanım ve konfor tartışılmaz her ikisinide kullandım birisi ben arabayım der ki bu kurye diğeri ben kutuyum sığdın sığdın sığmazsan banane der net olarak kurye  :bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

iki aracın en fulleri karşılaştırıldığında hangisini tercih edersiniz ???

Courier tit.plus sahibiyim, donanım olarak tit.pluslar fazlasıyla dolu ticari araçtan beklenmeyecek donanımlar eklemişler, muhtelemen bunların birçoğu fiorinoda mevcut değildir, couierin fiyatı şuan 53 civarı sanırım, fiorino kullanmadım ancak courier alacaksanız donanım ve yakıt ekonomisi olarak oldukça memnun olursunuz ancak courierde bazı trim sesleri gibi sıkıntılar var gerçi bunlar çok büyük ihtimalle fiorinoda da vardır, ayrıca courier hacim olarak daha geniş, konfor olarak bir sıkıntı yaşamazsınız fiesta şasisi üzerine yapıldığı için kullanırken ticariden çok hususi bir araç kullanıyormuş gibi hissediyorsunuz. Açıkcası ben courierden sağından solundan gelen trim sesleri dışında memnumum tavsiye ederim, bu arada aracım 19.000km civarından ve bugüne kadar şehir içi ortalama 5.5 in üzerine hiç çıkmadı, sonuç olarak fiyat/performans ve donanım zenginliği açısından courier çok daha mantıklı geliyor.

tarihinde DOĞUŞ BAĞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Arkadaşım fiorino alacaktı beraber acentaya gidiyorduk,gel birde forda bakalım dedim.Acentada beyaz bir tourneo vardı aracı inceledik dedim bunu al boşver fiorinoyu,araca bindi ve bırakmadı titanyum x paketini sipariş ettik.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Fiorino bence symbolden bile daha iğrenç bir araba. Arka koltukları hop hop hopluyor. Hayattan soğutuyor insanı. keslinlikle courier. 

Babamların işyerinde var. Logan boştaysa logana biniyorum yine de fiorinoya binmiyorum. :)

Yorum bağlantısı

Şimdiye kadar kullandığım en berbat arabalardan biri fiorino bu kadar güven vermeyen bir araç olamaz. Kesinlikle Courier derim .

Yorum bağlantısı
Bekir Afşar

Kesinlikle Courier.

Courier'e binek araba nazarıyla bakabilirsiniz.

Trim sesleri dışında şikayetim yok. Sağından solundan sesler geliyor.

36 bin km oldu. Donanım, yakıt, konfor anlamında memnunum. 

Nakit ihtiyacımdan satlığa çıkarmıştım. Bugün birisi ile anlaştık. Pazartesi devir-teslim yapacağım  :( 

Yorum bağlantısı
AYTEKİN CAN

madem aile aracı o zaman neden ticari? alın bir sw yada mpv güzelce binin

maddiyat hem de bilindik marka hem de satış kolaylığı. bu açılardan bakmıştım 

Yorum bağlantısı
Emin Önal

maddiyat hem de bilindik marka hem de satış kolaylığı. bu açılardan bakmıştım 

Aslında arkadaşın önerisi mantıksız değil. Maddiyat için ticari seçiyorsanız,  binek araçlara göre yüksek mtv, yüksek trafik sigortası ve kasko, 2 sene yerine her sene muayene gibi ek giderleri de göz önünde bulundurun derim.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

ticari araçlarda mtv farkı sadece 3. yıldan sonra ki 3 yıl için ilk üç yıl hepsi aynı ,trafik sigortası ticarilerde daha ucuz bineklere göre ,kasko ticrilerde birazdaha palı ,her yıl vize eskiden olsa sıkıntı lakin şimdi değil 30 dk aracın zaten yeni vizeden geçiyor.ki bence her yıl her araca olmalı bu sayede hem bakımlar gecikmez hem hayati riskler azalır.bu güne kadar hem ticari hem otomobil olarak çok araç aldım lakin bugün olsa yine husis ticari alırım başuna verilen otomobil ruhsatı farkı minimum 10 bin ile 15 bin arası 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

ticari araçlarda mtv farkı sadece 3. yıldan sonra ki 3 yıl için ilk üç yıl hepsi aynı ,trafik sigortası ticarilerde daha ucuz bineklere göre ,kasko ticrilerde birazdaha palı ,her yıl vize eskiden olsa sıkıntı lakin şimdi değil 30 dk aracın zaten yeni vizeden geçiyor.ki bence her yıl her araca olmalı bu sayede hem bakımlar gecikmez hem hayati riskler azalır.bu güne kadar hem ticari hem otomobil olarak çok araç aldım lakin bugün olsa yine husis ticari alırım başuna verilen otomobil ruhsatı farkı minimum 10 bin ile 15 bin arası 

+1903 Kesinlikle katılıyorum abi  :good1:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...