İçeriğe Yönlendir

Haciz Konulmuş Araç Hakkında Lütfen Bilgilendirin...

Volkan Ceneviz

Recommended Posts

Volkan Ceneviz

Değerli forum üyeleri canımı sıkan olayı şöyle paylaşmak istiyorum yaşlı dedem ve babanem için eski model bir jip almıştım cüzi fiyata anlaşıp eksiklerini tamamlayıp muayenesini yaptıktan sonra devrini alacaktım. Lakin bazı işler ters gitti eski araç sebebi muayenede sıkıntılar vs derken araç eski sahibinin üzerine olduğu için sahibinin yüzünden haciz konmuş devrini alamıyorum sahibi ile irtibattayım lakin oda birine kefil olduğu için böyle durum söz konusu canım feci sıkkın sıkıntım araç değil dedemin emekli maaşından birikmiş parasının çarçur olacak olması canımı acıtıyor adamla çözüm yoluna gidemiyoruz bunun hukuksal yönden bi türlü çözüm yolu yokmudur o haciz ne şekillerde kaldırılabilir nasıl şekil kurtulma şansım olur yok yere canımız yanacak adam sadece noterden bana vekaletname vermişti sadece tek delilim bu. nasıl şansımı aramalıyım nasıl yola başvuralım gerek sahibi gerek ben. 

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Geçmiş olsun.

Edevlet'ten sorgulatınca haciz varsa direk görünüyor, çeşke en başta masrafları yapmadan önce bu detayı görmüş olsaydınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Öncelikle geçmiş olsun. Vekalet olması maalesef bir şeyi değiştirmez. Araç üzerindeki haciz nakden vergi dairesi ya da ilgili yere ödenmediği sürece aracın satışı kaldırılamaz. Polis bildiğim kadarı ile gördüğü yerde de bağlaması gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Volkan Ceneviz

sanırım sonradan eklendi bu sorun yani ben çoktan masrafa girmiştim. 

Öncelikle geçmiş olsun. Vekalet olması maalesef bir şeyi değiştirmez. Araç üzerindeki haciz nakden vergi dairesi ya da ilgili yere ödenmediği sürece aracın satışı kaldırılamaz. Polis bildiğim kadarı ile gördüğü yerde de bağlaması gerekiyor.

şuan yakalama emri çıkartılmamış sadece hacizli(h) görünüyor incra dairesi ve diğer detaylar var lakin icra dairesine gitsem ne öğrenebilirim ki. 

Yorum bağlantısı

Avukat arkadaslar daha dogru cevap verir ama haciz aracin degerinden bagimsiz ornegin 1 milyon tl icin de konulmus olabilir 1000tl icin de. Arac sahibi bastan sizi uyarmadiysa ve siz de ona guvenip parasini odediyseniz arac sahibi yerine borclarini odemedikten sonra araci devralmaniz zor.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Mithat Tuğrul

Aracın eski sahibi borcu ödemeden  haciz kalkmaz ve satış olmaz bildiğim kadarıyla. Belli süre hacizli kalır sonra arabayı bağlarlar gördükleri yerde. Konulan hacizin rakamları küçükse halledersiniz, ama büyükse aracı iade edip paranızı kurtarmaya bakın.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Vuruşkan
(düzenlendi)

sanırım sonradan eklendi bu sorun yani ben çoktan masrafa girmiştim. 

şuan yakalama emri çıkartılmamış sadece hacizli(h) görünüyor incra dairesi ve diğer detaylar var lakin icra dairesine gitsem ne öğrenebilirim ki. 

Yakalama emri ile hacizin alakası yok. Polis kontrol noktasına düşerseniz ve aracı sorgularlarsa "hacizli" olduğu görünür ve bağlarlar. Haciz ile rehini karıştırmayın. Polis aracın 1 tl için mi 1 milyon tl için mi haczeldiğini bilmez. Bağlar. 2012 Opel Combo aracımıza, eski sahibinin Avea'ya olan 1300tl borcu yüzünden haciz çıktı ve polisi ikna edip 10dk'da ödedik zor aldık aracı elinden. Kesinlikle ve kesinlikle araç almadan önce bu işlerin araştırılması gerekir. Allah bu dertten en az zararla kurtulmayı nasip etsin inşallah... 

İcra dairesine gidip araca kimin ve hangi bedel için haciz koydurduğunu öğrenebilirsiniz. Belki 500tl için bile koyulmuş olabilir ama işin içinde başkasına kefil olarak filan bir borç görülüyorsa miktar büyük olabilir. Allah yardımcınız olsun. Ama öğrenmekte fayda var bende araştırın borcunu. 

tarihinde Hüseyin Vuruşkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sermet Gündoğdu

Yakalamalı haciz varsa bağlanabilir.Hak mahrumiyetli haciz ise bağlanmaz ama satış yapılamaz.

Yorum bağlantısı
Çağdaş Başlılar

Topragim bende hopaliyim. Yakin zamanda bizde benzer bir sikntiyla karsilastik. Babam zamaninda birine kefil olmus. Adam borcunu yarim yamalak odemis avukatlik olmus. Avukatta asil borc sahibi ve kefilin tum araclarina haciz koydurmus. Babamin ustune 2 arac vardi ikisndede haciz vardi. Asil borcluya ayrica yakalama cikartmis araclarini baglatmislar. Avukatla iletisime gectik size yakalama cikartmiyacam ama hacizi kaldirmam dedi. 6 ay ugrastik en son asil borcludan kalan borcunu guzelce odemesini sagladikda bizim hacizler kalkti. Sizin soruna gelince alacakli yani haciz veren taraf istemedikce hacizi kaldirma imkaniniz malesef yok, vekaletnamede hukuki anlamda birsey ifade etmeyecektir. Masrafniz ve arac bedelini almaya veya arac sahibinin borcunu bir sekilde odemesini saglayin yoksa bu isin cozumu hicbirsekilde yok.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...