İçeriğe Yönlendir

Ka - Rpmmeter Hararet-Devir Göstergesi.

Doğuş Yılmaz

Recommended Posts

Doğuş Yılmaz

Dün montajını yapabildim,1 hafta kadar önce almıştım. Gayet başarılı bi cihaz bilginiz olsun. Devir ve harareti gayet güzel ölçüyor. Bu arada fanım 80-81 arası açıyormuş gözüm aydın :) Cihazın ufak bir videosunu çektim linkte var,iyi günler dilerim herkese.

https://youtu.be/rggK-_p8gyc

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hayırlı olsun.

Fan 100 derecede açmalı, 90'da kapamalı. Araç muhtemelen sürekli soğuk çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Acar2

Harika. deviri nereden okuyor

Çağlar bey RPMmeter cihazının üreticisiyim..

motor devrini enjektöre yapılan bağlantı ile okur.

motor ısısını da hararet sensörüne  yapılan bağlantı ile elde eder.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğuş Yılmaz

Evet Mehmet Bey'in üretimi. Detaylı bilgiyi kendisinden alabilirsiniz. Benim motor 80lerde açtı fanı. Sıkıntı mı acaba o aralıkta açması?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

montajı kolay oldu mu?

82 lik termostat varsa o dercelerde açar. kaça kadar çıkıyor?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğuş Yılmaz

Montaj gayet basit, Mehmet Bey telefonda yardımcı oluyor. Herhangi bi kesme biçme gerektirmiyor. Bağlantıyı kabloya iğne saplayarak yapıyorsunuz. Kabloları toparlama,montaj vs. 30dk falan sürdü.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Evet Mehmet Bey'in üretimi. Detaylı bilgiyi kendisinden alabilirsiniz. Benim motor 80lerde açtı fanı. Sıkıntı mı acaba o aralıkta açması?

Termostatı 88'likle değiştirin. Motorun ortalama çalışma ısısı nedir Doğuş bey?

Yorum bağlantısı
Doğuş Yılmaz

ilk başlangıç ısısı 60 gibi bi şeydi galiba. Bi dahakine değiştireyim bari onu.

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Çağlar bey RPMmeter cihazının üreticisiyim..

motor devrini enjektöre yapılan bağlantı ile okur.

motor ısısını da hararet sensörüne yapılan bağlantı ile elde eder.

Yurtdışında satılan obd den okuyan yol bilgisayarı cinsinden bir cihazınız varmı ?
Yorum bağlantısı

Yurtdışında satılan obd den okuyan yol bilgisayarı cinsinden bir cihazınız varmı ?

Cihaza gerek yok. OBD2 cihazı ve Android cihazınız varsa tüm verileri elde edebilirsiniz...

4cb1c3e888ad4f1afe0a23c210107f0b.jpg

a0d7e5bb91f071154952811e19af3a50.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çok güzel olmuş. Güle güle kullanın.

Mehmet Bey, bu ekranın iki satırlısını kullanın, iki veriyi aynı anda ekrana yansıtın. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Cihaza gerek yok. OBD2 cihazı ve Android cihazınız varsa tüm verileri elde edebilirsiniz...

Sabit olmasını tercih ediyorum bu tür göstergelerin.

Yorum bağlantısı

Sabit olmasını tercih ediyorum bu tür göstergelerin.

Aynı görüşteyim. [emoji106] Aklımda bir proje var. Çok yakında konusunu açarım..[emoji6]
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

pili faalan biterse harareti görmeyiz. dün başımıza geldi mesela koskoca merso çakıldı kaldı yerinde pili bitmiş...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Doğuş Yılmaz

lanet olsun o obd cihazına bi çalıştıramadım:) yenisini sipariş ettim bakalım. Şimdi bu cihaz sabit ve verileri gayet güzel gösteriyor zannımca. Dün Bolu-İstanbul yolunu 7 saatte geldik. Hiç mola vermeden maşallah araç hiç sıkıntı çıkartmadı. Motor ısısını cihaz sayesinde takip ettim fan açma süresi,ısı derecesi,motor ısısının düşmesi vs. Dün aklıma geldi aslında aynı anda görebilsem devir ve ısıyı güzel olacak. Yani vardır aslında belki hatta Mehmet Bey söylemiştir ama çok kurcalayamadım aleti:D 

Yorum bağlantısı
Doğuş Yılmaz

KA. başka marka amblemi ile satılsa 2 misli rakama giderdi

Kesinlikle katılıyorum,arabaya daha önceki sahipleri de bizim gibi ilgi gösterseydi daha güzel olurdu tabi. Tırmanışı,hızlanması,yol tutuşu gayet güzel. Nazar değmesin bakımlarını da yaptırdım tıkır tıkır gidiyoruz şimdilik:)

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Mehmet Acar2

Ford ka icin yeni montajlara AIT gorseller icin facebook ta RPMmeter sayfasina gozatabilirsiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

alayım ama ben bundan?

Ford ka icin yeni montajlara AIT gorseller icin facebook ta RPMmeter sayfasina gozatabilirsiniz

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Doğuş Yılmaz

bu cihaz değil mi zaten

cihaz sıkıntısız çalışıyor hala daha,yalnız soğuklardan dolayı sesi gitti aletin:) arabamın içi çok buhar yapıyor soğuklarda,önce sesi değişmeye başladı sonra komple gitti ama göstergelerde sıkıntı yok,tavsiye ederim hala:) zaten devir sesini kapatmak en mantıklısı sürekli cır cır ötüyor gereksiz yere,motorun sesiyle rahat anlaşılıyor 1400-1500 arası vites değiştirmemiz gerektiği.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

cihaz sıkıntısız çalışıyor hala daha,yalnız soğuklardan dolayı sesi gitti aletin:) arabamın içi çok buhar yapıyor soğuklarda,önce sesi değişmeye başladı sonra komple gitti ama göstergelerde sıkıntı yok,tavsiye ederim hala:) zaten devir sesini kapatmak en mantıklısı sürekli cır cır ötüyor gereksiz yere,motorun sesiyle rahat anlaşılıyor 1400-1500 arası vites değiştirmemiz gerektiği.

Soğuklarda buhar yapıyorsa araç, öncelikle polen filtresi kabı titizlikle sökülüp kırık çatlak için kontrol edilmeli. Sonrasında kapağı sıkıca silikonlanıp kapatılmalı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...