İçeriğe Yönlendir

Yan Daireden İnternet Alabilmek İçin Cihaz

Nadir Açıkbaş

Recommended Posts

Nadir Açıkbaş

Abiler arkadaşlar benim evin yan dairesinde komşunun internetine ortak olacağım fakat onun evden benim eve kablo çekip o kabloyu benim evdeki modeme takma işi olmuyor çok uzak kalıyor onların modemi accespoint diye bir cihaz varmış onu söylediler ama söylerken de yine benim eve alacağım accespointe yak komşudan kablo çekmen lazım dediler e ne anladık bu işten o halde?? modem bulurum aynı iş olmazmı?

benim asıl istediğim bu herne cihazıysa eve alıp fişe takıp (ayarı varsa o ayarı bi kere yapıp) komşunun internetini ful çekerek hızlı bir şekilde kullanabilmek hem tlf dan hem de laptoptan yok mu böyle bir cihaz??? bilen arkadaşlar marka model vererek bilgi verirse çok çok sevinirim çünkü çok anlamadığımdan kafam çok karıştı

bir de asıl modemin olduğu yer ile alacağım cihazı koymak istediğim yer arasında 6 kalın duvar var

bütçem de 150 tl kadar en iyi seçenek ne olur yardım lütfen???

Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

Access point dene cihaza modemden gelen ethernet kablosu takılır, bu kabloyu wireless hale getirir ve evinizde modem varmış gibi wireless üzerinden laptopunuz ve telefonunuz internete bağlanabilir. Bunun için modem olan daireden size kablo çekmek gerekir. Hiç kabloyla uğraşmayayım derseniz wireless repeater veya wireless extender cihazlar var. Bu cihazlar uzaktaki düşük wireless sinyalini alır ve olduğu bölgeye daha güçlendirerek verir ancak ölüyü diriltmez. En az 2 çubuk çekecek ki onu 4 çubuk yapsın. Sorunuzun cevabı www.teknoseyir.com'dadır. Buraya üye olup sosyal akış'a soru sorarsanız işin uzmanlar cevaplar, ilgili sitede işinize yarayacak ürünlerin videolu incelemeleri bulunmaktadır. İyi bayramlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ümit Yapıcı

Selamlar, güncel modemler ile ister kablolu ister kablosuz olarak olarak AP görevi görebilirler. Netten elinizdeki modemin AP ayarının nasıl yapılacağını araştırın. Ben daha yeni fiber modem in interneti arka odalarda çekmiyordu, eski ttnet modemini aP olarak konfigure edip, kablo ile arka odaya taktım. 

Bunun yanında yine AP ler direk kablosuzu da yayınlayabilirler, kablo ile de yayın yaparlar. Nette birçok markanın ürünü var, ben airties tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

Bu iş için menzil artırıcılar var. ancak sizin evde komşunun interneti çekmiyorsa o da işe yaramaz diye biliyorum

Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş

çok teşekkür ederim o halde acces point de işe yaramayacak çünkü iki çubuk değil hiç çekmiyor benim evden bi de işin kötü tarafı kablo çekelim dedik komşunun interneti süperonline fiber kabloları farklı götürdüğüm modem ttnet in klasik telefon kablolu modemi ikisi uyumsuz oldu buna ne yapılabilir kablo çeksek ne gerekir? normal modemler olmuyormuş fibere uyumlu değil dediler (diyen kişide çok çok bilmiyordu ama)

Yorum bağlantısı
Erdal Delebe

Yasal olarak yasak olan bir durum sizi çekemeyen komşu ya da TTnet yetkilileri burdan görüp ihbar saymasınlar. Yine de çözüm olarak, elinizde güncel kablosuz modemlerden var ise, kablo ile sizin eve en yakın yere kadar kablo ile çekip modemi access point olarak kullanabilirsiniz. ADSL modeminiz yok KAblo modeminiz varsa da aynı işi görür. Arada 6 kalın duvar ise en pratik yol 30 metre kablo alıp bunu sizin eve kadar çekmek olacaktır. Çok güçlü AP ler ile olur ancak maliyeti sizi yorabilir. internet üzerinden ikinci el uygun modemler ile buişi maksimum 50-100 arasına çözebilirsiniz 

http://www.bbc.co.uk/ahistoryoftheworld/objects/MyN6xlJ8QtymdRnr7Nuk_A

Komşunuzun modeminde RJ45 soketin gireceği bir ethernet portunun olması yeterli. Bu şekilde uzun bir kablo ile evinizdeki normal bir kablosuz adsl/kablo modemi internet dağıtıcı olarak kullanırsınız. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Muratlı

selamlar uzun menzil usb wifi ürünleri mevcut burada önemli olan komşu ile aranızda duvar olabilir ancak ortak bir alanı paylaşıp paylaşmadığınız şöyleki komşunuz ile aynı katta yada altlı üstlü gibi bir konumdaysanız bu wifiler işe yarıyor

sinyal full olmasada 3 yada 4 çizgi gibi sinyal seviyaleri göre bilirsiniz.

ürünün alfa marka olanını tavsiye ederim.

Netmaster-WU-150-USB-Adaptor-Net-Master-

Yorum bağlantısı
Hakan Muratlı

Ubiquiti kaliteli bir ürün ancak fiyat olarak piyasanın üzerinde bir ürün alfa dememdeki sebep ucuz ama sıkıntısız olması

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu istediginiz yasa disidir. Yakalanirsaniz cezasi var.

Bu cihazdan alınız.

Bu onerdigin urun daire ici saglikli calisir abi. Daireden daireye sikintili.

Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş

valla çok teşekkür ederim bayaa bilgi sahibi oldum serkan bey in önderdiği bütçemi 40-50 tl aşar ama alabilirim biraz zorlayınca herkese de sağlıklı huzurlu birliktelik dolu nice bayramlara inşallah

Yorum bağlantısı

Bu onerdigin urun daire ici saglikli calisir abi. Daireden daireye sikintili.

Bu cihaz ile karşımızdaki binaya bağlanıyorduk :)
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

[emoji222][emoji222][emoji222][emoji222][emoji222][emoji222][emoji222][emoji222]

[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Senin önerdiğin cihaz Powerline LAN değil, entegre adaptörlü access point sanırım. İkisinin de tipi birbirine benzediğinden karıştırdım sanırım ;)

Yorum bağlantısı

[emoji222][emoji222][emoji222][emoji222][emoji222][emoji222][emoji222][emoji222]

[emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

Pislik yapma :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Pislik yapma :)

Cihazı ne Zaman göndereceksin [emoji23][emoji23]
Yorum bağlantısı

Cihazı ne Zaman göndereceksin [emoji23][emoji23]

Neden sendemi [emoji222][emoji222][emoji222][emoji222][emoji222][emoji222][emoji222][emoji222] yapacaksın [emoji23][emoji23][emoji23]

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Neden sendemi [emoji222][emoji222][emoji222][emoji222][emoji222][emoji222][emoji222][emoji222] yapacaksın [emoji23][emoji23][emoji23]

Haha evde paşalar gibi fiberim var ev uzun olunca arka çalışma odasında zayıf [emoji6]
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...