İçeriğe Yönlendir

Jetta Mı, Leon Mu?

Hayrettin Bahadir

Recommended Posts

Abdullah Aladı

Jetta 1.2  düz olanı var komşuda sıkıştırdığında şehirler arası 35 krş u geçtiğini söylüyor.

Ben olsam ikisi arasında leon u alırdım.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Jetta'nın sahibikm.de 25 kuruş yakıyor demiş bu değerler doğrumudur acaba?

vag ın yakıt ve emşsyonları hikaye çıktı, inanma  :D

Leon derim bende, gerçi oda aynı yolun yolcusuya neyse.... :)

Şahsen ikisinide almazdım bu arada...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Can Ebren

İlandaki iki araç arasında kıyaslama yaparsak leon derim ama aynı motor aynı donanımda jetta derim

Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek

leon derim. Jettadaki motor 8v olan eski 1.2 tsi hem daha çok yakar hem de daha az gider. Ayrıca jetta ile leon fr arasında 2 tık malzeme kalitesi yok. Hemen hemen aynı diyebiliriz. Fr olanda yarı deri koltuklar, deri kaplı kapılar vs var. Fr'ı gerçekten tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Necati Dur

Jetta'yı bilmiyorum ama golf için o değerller doğru. Ha sıkıştırmayla 35-40 kuruş yakar. Bence ikiside farklı araç. Jetta ile Octavia arasında kalınır. Bagaj ihitiyaçsa Jetta, dikkat çekilmek isteniyorsa Leon, değer kaybı önemliyse Jetta gibi sorular geliyor aklıma

Yorum bağlantısı

Bence Leon abi. Aracın görüntüsü mükemmel. Spor ve jettadan daha iyi gidiyor. Jettaya göre kısada, şehirde iş görür. Roll de daha çok iş görür. :D Bir yazılım, performans geliştirmeleri aracı mükemmel yapıyor. Fr olmasıda ayrı avantaj.  Spor sürüş keyfi isteniyorsa leon. Ben şahsen leon derdim.  :yes:  :good1:

Yorum bağlantısı
Emir Karadağ
(düzenlendi)

Trollemeden cevap vereyim. Trolluk icin kusura bakmayin gundem bu duruma getirdi. Trim sesini sevmememden oturu JETTA diyorum.

Seat ayni kalitede degil maalesef.

DSG kullanip patlamayan var mi acaba? Aracimi teslim almadan 2 gun once mahalledeki Octavianin sanzimani gitti.

O biraz şans işi. Eski 1.4 tsi dsg şanzıman jettamız 2008 modeldi. 5 sene kuzenim kullandı. 1 seneye yakında biz kullandık ve 130.000 km'de hiçbir sıkıntı yaşamadan sattık.

tarihinde Emir Karadağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Çelik

Merhabalar ben 1.2 TSİ Dsg li leon sahibi olarak aracımdan çok memnunum..Aracı alalı 6 ay oldu 11000 km yaptım.YAkış ve performans olarak beni üzmedi..Dsg çok keyifli bir şanzıman geçişler çok yumuşak...DSG şanzımanlı çok sıkıştırmamak lazım eğer performanslı kullanılacaksa Manuel'i tercih edin derim.1.2 TSİ mucize bir motor bence..Performans olarak 1.6 Atmosferik motordan daha iyi bence...Yakış olarak 90-110 km hız aralığında 5.2 lt.yakıyor.performanslı kullanımda 6.5-7 lt aralığına çıkıyor.Vergi avantajı güzel.Trim sesleri tabii var ama beni rahatsız edecek kadar değil.Çoğu arabadan çok daha sessiz bence...Arabanın kasası ve farları çok güzel..spor bir araba.Kısacası keyifli bir araba bence..Jetta mı,Leonmu derseniz spor olmasından dolayı leon derim.Ama Sedan düşünseydim kesinlikle Jetta derdim...

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Ben 2014 jetta tdı ya 59.000 istiyorum...

Balıkesir'de göçük işi yaparken görüşmütük telefona, aracınız için görüşelim Ahmet bey, ilanı varsa link yollarmısınız?

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

Balıkesir'de göçük işi yaparken görüşmütük telefona, aracınız için görüşelim Ahmet bey, ilanı varsa link yollarmısınız?

Evet Hayrettin bey benim yoğunluğumdan yüz yüze görüşmek nasip olmadı kusura bakmayın. Aracın ilanı forumda var..

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/272015-2014-vw-jetta-16-tdi-25000-km/?view=getnewpost

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Evet Hayrettin bey benim yoğunluğumdan yüz yüze görüşmek nasip olmadı kusura bakmayın. Aracın ilanı forumda var..

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/272015-2014-vw-jetta-16-tdi-25000-km/?view=getnewpost

Ahmet bey ilginize teşekkür ederim ama 12bin liralık hasar kaydından dolayı istemeyecektir. Yeğenim 97 doğumlu ve ilk arabası olacak o yüzden boya/kaza konusunda biraz tutucu davranıyor. Tekrar teşekkürler..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper DEMİR
(düzenlendi)

Ben o yaşta olsam taunusa bile yok demem :D

Şaka bir yana fr'da motor güncellendi. 150 ve 125 geliyor. Buda malum bir eksiğin tamamlanması demek..Ama yeğene le10 yakışır.. İlanda ki jettada bi önceki kasasında ki kalitede değil.Absür bir fark yok yanı leonla jetta arasında..yakıt olarakta jettaci epey sallamis..custom yazılımla o değerlere anca düşüyor

tarihinde Alper DEMİR tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Ben o yaşta olsam taunusa bile yok demem :D

Şaka bir yana fr'da motor güncellendi. 150 ve 125 geliyor. Buda malum bir eksiğin tamamlanması demek..Ama yeğene le10 yakışır.. İlanda ki jettada bi önceki kasasında ki kalitede değil.Absür bir fark yok yanı leonla jetta arasında..yakıt olarakta jettaci epey sallamis..custom yazılımla o değerlere anca düşüyor

Aynen bende Lada samara olsun yeter diyorum. Herşey paraya bakıyor.  :D  :D

Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu
(düzenlendi)

Jetta'nın sahibikm.de 25 kuruş yakıyor demiş bu değerler doğrumudur acaba?

Arkadaşımda Jetta'nın 2012 modeli var. bayırlı bir yol kullanıyor her gün. tüketimi 6-6.5 arası demişti. 

Ayrıca Jetta'yı hatırmamıyorum ama Leon'da bacaklarım neredeyse direksiyonla sıfırdı. rahatsız etmişti beni epey. bir oturup bakmalı :)

tarihinde Baha Kanberoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Bu iki araç arasında Jetta bana makul geldi, tüketim 6,5-7 lt zor değil 1.2 tsi ile... Fakat çok para, Leon genç kardeşimiz için daha münasip olur, ben yerinde olsam kesinlikle 1.2 Golf VII alırdım. 60'a neler var.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Bırakın leon u fr sini vw nin tsi sini...

Gençsem hız istiyorsam, kısaca makine istiyorsam fd2 kasa typer alırım. 1.2 ymiş, 1.4 müş. Bırakın bu fındıkları. 2.0 type r bence gayet iyi bir tercih olur. :D

Şaka bi yana, fazla gaza gelmeden bu iki seçenek arasında leon iyi gibi bence. Sırf 2 kuruş az yakacak diye 18 yaşında ki genç adama jetta tavsiye etmek bence biraz vicdansızlık. Keşke 18 yaşında benim samaram olsaydı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Golf der kaçarım. Benim eşimde 2015 golf 1.2 TSİ var . Şehir içi 6 lt çivarlarında dolanıyor Yakıt. Şehir dışına çıkmadığı için bilemiyorum. 1.2 performans anlamında yabana atılacak bir motor değil. Haberiniz olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Golf der kaçarım. Benim eşimde 2015 golf 1.2 TSİ var . Şehir içi 6 lt çivarlarında dolanıyor Yakıt. Şehir dışına çıkmadığı için bilemiyorum. 1.2 performans anlamında yabana atılacak bir motor değil. Haberiniz olsun

Golf ile Jetta'nın kasası aynı olmadığı için o şekilde bir kanı var sanırım..

Yorum bağlantısı
Sevgin Yılmaz

Neden bu iki seçenekte kalmışki?  İkiside birbirinden tamamen ayrı dünya bence. Ortasını bulup önerilen bir Golf'de alınabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

yaklaşık 2 hafta önce bir abime leon fr aldık süspansiyonlar spor bir araç olduğu için biraz sert. Eko modda yakıt tüketimi oldukça güzel spor mod a geçince bambaşka bir araç oluyor ivmelenmesi yol tutuşu çok güzel bir araç araca bindikten 5 dakika sonra sanki yıllardır kullanıyormuş gibi rahat alışabiliyorsunuz cam tavan oluşu ve görüntüsü ayrı bir mesele yerinde olsam fr ı gözüm kapalı seçerdim.Aldığımız araçta beyazdı fakat kırmızısı ayrı güzel

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...