İçeriğe Yönlendir

Mondeo Lpg Sorunum

Devrim Kara

Recommended Posts

Devrim Kara

Arkadaşlar aracımda hararet sorunundan dolayı conta yaktım ve bayramdan önce öner ford tuncay ustamın yanına gittim sağolasın ilgi ve alakasından aracımı teslim aldım maşallahı var benzinde test ettiğimizde ustamın dediği gibi sıfır araç hazzını aldık ama lpg de sanki biyerlerden  hava alıyormuş gibi  çekiş sorunu var ayarlarda normal gözüküyor ısınınca çekiş dahada düşüyor bir öneriniz varmıacaba

Yorum bağlantısı
Şahin Akdolan

Gaz ayarını ve filtresini kontrol ettirmenizi öneririm.

Yorum bağlantısı
Devrim Kara

Gaz ayarını ve filtresini kontrol ettirmenizi öneririm.

yeni değişti ve ayarda sorun yok deniliyor
Yorum bağlantısı
Devrim Kara

Gaz kelebeği temizlendi mi...

gaz kelebeği rolanti ve maf sensörü itina ile temizlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alparslan Coban

Devrim bey sizin bir müddet gözünüz gene hararet ve suda olsun benzer durumu ben yaşamıştım bazen üst blokta farkedilemeyecek çatlaklar oluşabiliyomuş tekrar hareret yapmasın geçmiş olsun güle güle binin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasen Kara

Çok yakın zamanda, tuncay usta LPG tesisatı çok yukarda diyerek tupcusune göndermişti aracımi. Çok fark edilmeyecek şekilde geri geldi araç. Sonuç; iki gün sonra çevre yolu forum ankara mevkiinde yolda kaldım. Sebep; gaz hattında enjektörler gelmeden önce kaçak olmuş. Kelepçe iyi sıkılmamis. FIS FIS gaz kaçıyordu. Neyseki takım çantası yanimdaydi da hallettim. Ben mi aksiyim yoksa bana mi denk geliyor böyle şeyler anlamadım.

Yorum bağlantısı
Özer Yılmaz

Çok yakın zamanda, tuncay usta LPG tesisatı çok yukarda diyerek tupcusune göndermişti aracımi. Çok fark edilmeyecek şekilde geri geldi araç. Sonuç; iki gün sonra çevre yolu forum ankara mevkiinde yolda kaldım. Sebep; gaz hattında enjektörler gelmeden önce kaçak olmuş. Kelepçe iyi sıkılmamis. FIS FIS gaz kaçıyordu. Neyseki takım çantası yanimdaydi da hallettim. Ben mi aksiyim yoksa bana mi denk geliyor böyle şeyler anlamadım.

İyiki kaçan gaz sıkışıp yanmadı. Motor kısmı alev alırdı. Geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasen Kara

İyiki kaçan gaz sıkışıp yanmadı. Motor kısmı alev alırdı. Geçmiş olsun.

O derece tehlikeli işte düşünün. Birde saat 23:00 civarı karanlıkta, tır kamyon ha şimdi vuracak ha birazdan biçecek beni diye diye dolandım arabanın etrafında. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Devrim Kara

Devrim bey sizin bir müddet gözünüz gene hararet ve suda olsun benzer durumu ben yaşamıştım bazen üst blokta farkedilemeyecek çatlaklar oluşabiliyomuş tekrar hareret yapmasın geçmiş olsun güle güle binin

Teşekkür ederim inşallah bir sorun yaşamam benzinde çok güzel hiç sıkıntım yok ama lpg ye alınca canım sıkılıyo :(

Geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Yusuf Koparan

Geçmiş olsun kardeşim acaba araç biryerden hava alabilirmi sence çünkü benzinde hissettirmez ama Lpg yanma oranında farklı olduğunu için hissettirir diyorum bence lpg ustası bilgisayara bağlanıp yolda teste çıkarsa çok iyi olur bence diyorum değerleri görme açışından

Yorum bağlantısı
Devrim Kara

lpg ciye gittim herşey normal görünüyor yol testi yapmadık TP den depoyu fullemiştim yakıttan olabilir bitene kadar kullan bakalım dedi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Abim geçmiş olsun. Daha yeni  gördüm. LPG bendede düzen tutmuyordu abi. Hararet kalktı. Radyatör borularında çatlak varmış. Olduğu yerde su eksiltiyordu. O halloldu. Borular tamir edildi. Yeni borularla takviye yapıldı. Sonra LPG arıza vermeye başladı. Düz yolda basıyorum basıyorum gitmiyordu. Ayarlarda normaldi.. LPG beyni sıkıntılıymış. Değişti. Sorun halloldu. Şimdi güzel abi Sıkıntımız yok çok şükür.

tarihinde Gökhan Çelikk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Devrim Kara

dün gaz bitti opetten fulledim şaşmazda tavsiye üzerine birlik oto ya gittim yolda ayar yaptılar 210 a kadar çıkabildim çekiş düzeldi ama şimdide hem gaz hem benzinde düşük devirlerde silkeleme yapıyor ani gaz vermemde tekliyor devirli kullanımda sorun yok netten biraz araştırdım sente ayarından olabilirmiş doğrumudur sizce

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Misafir

dün gaz bitti opetten fulledim şaşmazda tavsiye üzerine birlik oto ya gittim yolda ayar yaptılar 210 a kadar çıkabildim çekiş düzeldi ama şimdide hem gaz hem benzinde düşük devirlerde silkeleme yapıyor ani gaz vermemde tekliyor devirli kullanımda sorun yok netten biraz araştırdım sente ayarından olabilirmiş doğrumudur sizce

evet abi muhtemelen. bendede var aynı sorun. yapılması lazım. düşük devirlerde tekliyor gibi oluyor. ama yüksek devirlerde sıkıntı yok dediğin gibi. bir gün yanına geleyim. benim aracla karşılaştıralım abi. aynı sorun muhtemelen.

Yorum bağlantısı
Devrim Kara

evet abi muhtemelen. bendede var aynı sorun. yapılması lazım. düşük devirlerde tekliyor gibi oluyor. ama yüksek devirlerde sıkıntı yok dediğin gibi. bir gün yanına geleyim. benim aracla karşılaştıralım abi. aynı sorun muhtemelen.

birgün buluşalım karşılaştıralım iyi olur aslında

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...