İçeriğe Yönlendir

İnternet Hız Sorunu

Yasin Kahveci

Recommended Posts

Yasin Kahveci

Arkadaşlar merhabalar.Son zamanlarda şöyle bir sorunla karşı karşıyayım.İnternet hızımı ölçüyorum ve 7-8 mbit civarı çıkıyor ancak facebook vb. sayfalarda resimler,videolar çok geç açılıyor.Web siteleri çok geç açılıyor.TTNET'i arasam hızınız normal deyip çıkacaklar işin içinden.Yardımınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Rifat Şeker

Dns lerinizi  değiştirip tekrar deneyin. Dns ler geç cevap veriyor olabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Kahveci

Dns lerinizi  değiştirip tekrar deneyin. Dns ler geç cevap veriyor olabilir. 

Yandex,Level3 ve Google dns leri denedim.Sonuç aynı.

Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Bilgisayarınız eski mi? Benim laptop yaklaşık olarak 8 yıllık. Bundan dolayı bol resimli sayfaları açarken kendisini toplamakta zorluk çekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Modemin arayüzünden hat zayıflama oranına bakın. Eğer normalse yine aynı yerden hattınızın hızına da bakın. İkisi de normalse bilgisayarı frenleyen bir şeyler vardır. Solucan, truva atı vs.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Son bir haftadır bizimde arada bir belirli süre bağlanmalarda bir yavaşlık oluyor. Hız normal gösteriyor ama sayfalar açılırken çok bekliyor.5-10 dakika sürüyor sonra normale dönüyor. Böyle durumlarda bir yerlerde bir şeyleri değiştiriyorlar 15-20 gün sürüyor sonra normale dönüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Kahveci

Bilgisayarınız eski mi? Benim laptop yaklaşık olarak 8 yıllık. Bundan dolayı bol resimli sayfaları açarken kendisini toplamakta zorluk çekiyor.

İ5 işlemcili bir pc.

Modemin arayüzünden hat zayıflama oranına bakın. Eğer normalse yine aynı yerden hattınızın hızına da bakın. İkisi de normalse bilgisayarı frenleyen bir şeyler vardır. Solucan, truva atı vs.

Teşekkürler Hocam. Bakacağım bunlara.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Bendede aynı sorun vardı 10 mbit bağlantı hızı gösteriyor ancak youtube vs. En düşük çözünürlükte bile sorun vardı..2 hafta kavga dövüş müşteri hizmetleri ile şimdi düzelttiler..bilmiyorum sorun ne ama şimdi youtube da hd videolar bile çok çok akıcı

Yorum bağlantısı
Fatih Belen

208.67.220.220

208.67.222.222 

Dnsleri denermisiniz ? Eger hala sorun devam ederse modeme komple bir reset atın. (Reset sonrası tekrar kurulum gerektirebilir) 

Bilgisayarınızda zararlı yazılım ve virüs tarzı şeyler olabilir. Bir de format atıp denemenizi rica edeceğim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Kahveci
(düzenlendi)

Hocam bilgisayara format attım ve modem arayüzüne bağlandım değerler şu şekilde.Ben anlamıyorum,bunlardan ne sonuç çıkıyor?

ADSL Hat Durumu: SHOWTIME.L0

ADSL Modu: G992.5

Gönderme Hızı: 520 kbps

İndirme Hızı: 8191 kbps

İndirme Hızı Zayıflaması: 25

Gönderme Hızı Zayıflaması: 13

İndirme Hızı SNR Marjı: 18.6

Gönderme Hızı SNR Marjı: 25.9

tarihinde Yasin Kahveci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
(düzenlendi)

Hocam bilgisayara format attım ve modem arayüzüne bağlandım değerler şu şekilde.Ben anlamıyorum,bunlardan ne sonuç çıkıyor?

ADSL Hat Durumu: SHOWTIME.L0

ADSL Modu: G992.5

Gönderme Hızı: 520 kbps

İndirme Hızı: 8191 kbps

İndirme Hızı Zayıflaması: 25

Gönderme Hızı Zayıflaması: 13

İndirme Hızı SNR Marjı: 18.6

Gönderme Hızı SNR Marjı: 25.9

Yasin Bey, indirme hızı marjı 6 desibelden küçük olursa bağlantı kurulumazdı zaten. 18.6 iyi bir değer. Ayrıca indirme hızı zayıflaması da 60 ın altında olması gerekir 25 yine iyi gözüküyor. İndirme hızınız da 8 mbit. Şu anda hatla ilgili sorun yok gibi

Formattan sonra da sorun devam ediyor mu?

tarihinde Fikret Özsoy tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Kullandığınız internet kablosuz mu? Eğer kablosuz ise modemi kablo ile bağlayıp wi-fi kapatın. Hız artıyor ise modemin kanallarını değiştirin. Herkes standart kanalı kullandığından kanal çakışmaları yaşanabilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yasin Kahveci

Kullandığınız internet kablosuz mu? Eğer kablosuz ise modemi kablo ile bağlayıp wi-fi kapatın. Hız artıyor ise modemin kanallarını değiştirin. Herkes standart kanalı kullandığından kanal çakışmaları yaşanabilir.

Hocam formattan sonra sorun kalmadı.Yardımlarınız için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Hocam formattan sonra sorun kalmadı.Yardımlarınız için teşekkürler.

Rica ederim Yasin Bey, çok sevindim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...