İçeriğe Yönlendir

Mondeo Çeşitli Sorunlar

Oğuzhan Kartal

Recommended Posts

Selim Kılınç

Petlas a da bir bakın derim yalnız uzakdoğuda üzettiklerinden olmasın safkan yerli malı sadece bi bakın.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Kartal

Michelin energy Saver plus modelini aldım 4 adet 195 60 r15.işçilik, rot, balans, sibop, stepne bakımı toplam 950 tl ödedim.1 senede yol yardım verdiler.aracı aldığımda kış lastiği vardı.lastikler takılınca sanki yeni araba almışım gibi hissettim.virajlarda yol tutuşu performansı çok iyi.içeri gelen sesler büyük oranda kesildi.velhasıl ben oldukça memnunum.tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Selim Kılınç

1 numaralı isim elbette büyük artıları olacak hemde 136 beygirlik 2.0 motor arabaya 195 lik de tam oturmuştur.

Allah kaza bela vermesin huzur içinde binmeniz temennilerimle.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Kartal

Çok teşekkür ederim.Allah kaza bela vermesin hepimize.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
ender pektaş
(düzenlendi)

Merhabalar bende yeni katıldım gruba

Benim bir sorum olacaktı.97 model mondeo ghia sahibiyim.aracı alalı 10 aylık bir süre oldu.ilk başlarda herhangi bir sıkıntım yoktu fakat şu an ıcın marş alma ıle ılgılı sıkıntı başladı.mesela arac sıcakken marş almıyor.sıralı lpg mevcut.ıcınde benzınde oldugu halde bazen bı kac kere denıyorum calısmıyor.genelde motor sıcakken yapıyor bu arızayı.1.2 saat sonra deneyınce calısıyor.muşuru degıştım.benzın pompasını degıstım.elektrıkı aksamıda yenılettım.sorun beyınde olabılırmı yada bı kac yerde şöyle yazıyordu.marş dınamosunda kacak varsa yapar dıye ne kadar dogru bılmıyorum.bu konuyla ılgılı bılsı sahıbı olan varsa yardım edebılırmı.3 ustaya gıttım sonuc hep aynı.yapıyorlar bı seyler aradan 2 gun gecıyor aynı sorun devam edıyor.şimdiden teşekkürler

Saygılarımla

tarihinde Mehmet KAYA tarafından düzenlendi
Lütfen Mesajın tamamını büyük harfle yazmayınız.
Yorum bağlantısı
önder deli

Benim bir sorum olacaktı.97 model mondeo ghia sahibiyim.aracı alalı 10 aylık bir süre oldu.ilk başlarda herhangi bir sıkıntım yoktu fakat şu an ıcın marş alma ıle ılgılı sıkıntı başladı.mesela arac sıcakken marş almıyor.sıralı lpg mevcut.ıcınde benzınde oldugu halde bazen bı kac kere denıyorum calısmıyor.genelde motor sıcakken yapıyor bu arızayı.1.2 saat sonra deneyınce calısıyor.muşuru degıştım.benzın pompasını degıstım.elektrıkı aksamıda yenılettım.sorun beyınde olabılırmı yada bı kac yerde şöyle yazıyordu.marş dınamosunda kacak varsa yapar dıye ne kadar dogru bılmıyorum.bu konuyla ılgılı bılsı sahıbı olan varsa yardım edebılırmı.3 ustaya gıttım sonuc hep aynı.yapıyorlar bı seyler aradan 2 gun gecıyor aynı sorun devam edıyor.şimdiden teşekkürler

Saygılarımla

aramıza hoş geldiniz.

öncelikle  sormak istediğim aracınız marş basıyor ama ateşleme mi almıyor? yoksa kontağı çevirince tık bile mi demiyor.?

marş alıp çalışmaması ateşleme ve yakıt sistemi ile alakalı zira pompadan bujilerden kablolardan bobinden vs. vs. yapar.

gelelim benim tahminime eğer kontağı çevirdiğinizde tık demiyorsa önemli konu burası kontakta ki immobilizer bazen görüp bazen görmüyordur. varsa yedek anahtar ile deneyin. veya marş dinamosunun yanında yardımcı bir bobin olacak onun da görevi kontaktan gelen sinyal ile marş dişlisini volana sürmek ve marş motoruna gereken elektriği sağlamak buda arıza yaparsa teklemeler olabilir. yani bazen marş basar bazen basmaz.

umarım açıklayıcı olmuşumdur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Saygılarımla

Marş basmadığı zaman tam gaz vererek marşa basın ve deneyin.

Düzgün çalışırsa benzin enjektörleriniz işiyor ve araç boğuluyor demektir.

Sonuç değişmiyorsa benzin pompasına yönelin.

Yorum bağlantısı

2  etken geliyor aklıma. 

1. Emminin dediği gibi enjektörler işiyor olabilir.

2. Lpg regülatöründeki diyaframlar kaçırmaya başlamışsa gaz kaçırdığından aracınız boğuluyor olabilir. 

Yorum bağlantısı
Selim Kılınç

Enjektörlerinizin işeyip işemediğine ustanız buji kısımlarını kontrol ederek yönlendirebilir ve belli olur egzostan çiğ benzin salar bırakır eğer benzinde ilk çalıştırmada veya lpg yi kapatıp benzinle çalıştırırsanız bariz bir şekilde kendini belli eder.

İkinci nokta bence bu da önemli benzin enjektör kütüğü nü karşınıza alırsanız sağ tarafında benzin basınç regülatörü var bu da tam görev yapmıyor olabilir bu biraz pahalı parça enjektörden bir gömlek üzeri diyebiliriz üstadım. Resum gönderebilirsem deniyim.

Yorum bağlantısı
Fatih Emre

Saygılarımla

Sıcak motorda marş yaptığınızda devir saatine bakın. Devir saati yükseliyor mu? Yoksa devir hep sıfırda mı kalıyor?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...