İçeriğe Yönlendir

Mondeo Çeşitli Sorunlar

Oğuzhan Kartal

Recommended Posts

İsmail Avcı

Teybin arkasında M ile başlayan seri numarası vardır.

O numara ile bulunur.

Teyp sökülecek. Hepsi farklıdır.

teyp kodu torpidoda varmis yav kac kere baktim gorrmemistim hallettik [emoji106] dımtıs dımtıs[emoji1]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Aksoylu

teyp kodu torpidoda varmis yav kac kere baktim gorrmemistim hallettik [emoji106] dımtıs dımtıs[emoji1]

torpidoda derken fabrika mı yazmış yoksa önceki sahibi filan sonradan yazıp yapıştırmış mı ? şayet orjinalse bilelim :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kenan Aksoylu

Merhabalar, Teyp kodu orjinalinde var, eğilip bakmanız gerekiyor içine, sonradan yazma değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

torpidoda derken fabrika mı yazmış yoksa önceki sahibi filan sonradan yazıp yapıştırmış mı ? şayet orjinalse bilelim :)

orjinal[emoji106]
Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

Benimkini de kitapçığın üstüne yapıştırmışlar  :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Oğuzhan Kartal

Cumartesi tamire soktuğum aracım bugün çıktı çok şükür.herşey mükemmel oldu.sürüş zevki oldukça arttı.tamirden sonra bi sorun çıktı.şanzımanı indirirken hız göstergesinin 3lü soket kablolarını koparmışlar.şükürki kablo renk sıralarını öğrenerek tekrar lehimlettik.yapılan işlemler ve fiyatlar şöyle ;

Debriyaj seti - 280 TL

Debriyaj Merkezi - 180 TL

Şanzıman Yağı - 75 TL

Arka Denge Kolu - 60 TL

Karter Contası - 30 TL

Fren Yağı - 20 TL

Sıvı Conta - 25 TL

Sağ Aks torna vs onarımı, motor yağı, yağ filtresi, Aks kelepçesi işçilik dahil toplam 1235 tl ödedim.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Oğuzhan Kartal

merhaba arkadaşlar.

Bu sabah aracıma bindim bir müddet gittikten sonra kasis için vitesi boşa aldım.daha sonra araç vitese geçince gitmemeye başladı.viteslere geçiyor ama hareket etmiyor araç.küçük bir gırlama sesi geliyor.gaza basınca devir ibresi artıyor.hatta hız ibreside artıyo ilginç olanı.ama arabada kıpırdama olmuyor.üstelik araba çalışır haldeyken vitesteyken stopta etmiyor araç.sebebi ne olabilir.Allahtan işyerine kadar vites boşta getirebildim arabamı.

Yorum bağlantısı
Eray Aksoylu

öncelikle geçmiş olsun büyük ihtimalle debriyaj sıyırmıştır 2-3 hafta önce arkadaşın e46sında da aynısı olmuştu dişliler kırılmış demişti şanzıman inecek gibi duruyor :(

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Kartal

öncelikle geçmiş olsun büyük ihtimalle debriyaj sıyırmıştır 2-3 hafta önce arkadaşın e46sında da aynısı olmuştu dişliler kırılmış demişti şanzıman inecek gibi duruyor :(

biraz önce çekiciyle gönderdim aracı.daha yeni baskı balata değişmişti 28 gün önce.inşallah bana fazla masraf çıkarmaz.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Kartal

Sorun sağ Aks dağılmasıymış.tamir etmişler ama tekrar bozulur bu dedi usta.o yüzden yenisini takalım diyor.bakalım haber bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Kartal

Muadil bir sağ Aks takıldı.orjinal bulamadı usta.250 tl sağ Aks tuttu.kargosu dahil.50 tl işçilik.80 tl de çekiciyle verdik.380 tl gibi bi maliyeti oldu.manevi hasarından ise bahsetmiyorum :-D

Yorum bağlantısı
Yusuf Akdaş

Geçmiş olsun Oğuzhan kardeş çok can sıkıcı sorunlarla muhatap olmuşsun valla kolay değil.

Ama yaşadığın sorunlara şöyle bir göz attım da, aracınız sizden önceki sahibinde biraz hor mu kullanılmış? Yada sürekli yattığı için bakımları ihmal edilmiş gibi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Kartal

İnanın büyük hevesle aldığım araba çok üzdü beni.arabanın yattığını sanmıyorum.çünkü km 260 bini geçti.muhtemelen çok hor kullanmışlar.umarım devamı gelmez :-)

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Kartal

Konuyu devamlı hortlatıyorum kusuruma bakmayın lütfen ama sorunlar yakamı bırakmıyor.arabam ara sıra stop ediyor.son Aks tamirinden sonra başladı sorun.gazdada benzindede yaşadım aynı problemi.tık diyor stop ediyor.rolanti ayarı sanırsam bozuk.vites boştayken devir ibresinde küçük zıplamalar var.acaba bu yüzden mi stop ediyor.birde yüksek viteslerde gazdan ayağımı çekince silkeleme ve yığılma gibi oluyor.

Yorum bağlantısı
Yusuf Akdaş

mk2 mondeolarda rölanti sensörü sorunu sıklıkla yaşanıyor, araç rölantiye indiği anda mı stop ediyor yoksa yolda giderken gaz basılı vaziyetteyken mi?

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Kartal

Gaza basarken stop etme olmuyor.rolantiye girince stop ediyor.gazdan ayağımı çekince.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Kartal

Sorun çözüldü.hava filtresinin üstünde bi soket var o yerinden çıkmış.o yüzden yapar dediler.o takıldı.birde bujiler değişti.çok şükür düzeldi.artık hangisinden dolayı bilmiyorum :-D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kılınç

Sorun çözüldü.hava filtresinin üstünde bi soket var o yerinden çıkmış.o yüzden yapar dediler.o takıldı.birde bujiler değişti.çok şükür düzeldi.artık hangisinden dolayı bilmiyorum :-D

Bujiler buji kabloları yedek su haznesi kapağı yağ seviyesini yağ filitresi benzin filitresinide kontrol etmeyi unutmayın.

Gözünüz aydın

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Kartal

Bujiler buji kabloları yedek su haznesi kapağı yağ seviyesini yağ filitresi benzin filitresinide kontrol etmeyi unutmayın.

Gözünüz aydın

Çok teşekkür ederim tavsiyeniz için

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Kartal

Herkese hayırlı cumalar.

Aracımı aldığımda üzerinde kış lastikleri vardı ve malum yaz geldi değiştirmem lazım.piyasada araştırıyorum ama bi girdap gibi marka modeller arasında kayboldum :D

195 60 r15 ölçülerinin Michelin Energy saver modeliyle michelin crossClimate arasında çok gidip gelmeye başladım.Memlekete izine gidicem.gidiş dönüş nerdeyse 5000 km yol beni bekliyo :D.yakıt sarfiyatımı düzenleyecek güvenli yol tutuş sağlayacak başka tavsiye edebileceğiniz lastik varsa önerilerinizi bekliyorum.Birde sormak istediğim diğer konu , 195 65 15 lastikler 195 60 15 ten daha ucuz tam tersi olması gerekmiyo mu ? 

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Kartal

Birde bridgeston turanza er300 lastikler var oldukça kıyas etmişler michelin energy saver la.okuduğum kadarıyla ıslak zemin performansı daha iyiyimiş bridgestone un ama bozuk yolda sesi olduğu gibi içeriye aktarıyo diyolar.

Yorum bağlantısı

Michelin kullanıyorum aracımda şu anda ve memnunum. Ancak forumda conti 5 ve good year effentgrip ağırlık olarak tavsiye ediliyor yanlış okumadıysam. Hiç kullanmadığım için bir şey diyemem. 

195/65/15 yaygın bir ölçü olduğu için ucuzdur. 195/60/15 az kullanıldığı için pahalı. Hep bu şekilde lastik fiyatları. Mesela en yaygın olan lastik ebatlarından 205/55/16 150-200 bandında seyrederken 215/55/16 250 civarında ortalama. 

Benim lastikler aracı aldığımda çok yeniydi. kullanırken bir sıkıntı yaşamadım. 195/65/15 ebatları. Hatta araç yükseldiği için Türkiye yollarında işe yarıyor. Ancak Çağlar ustamın bir yazısını okumuştum. Mondeo malum virajda sağlam durması ile ünlü. 65 yanağa geçecekseniz virajları biraz daha yumuşak alın gibi bir tabiri vardı ustamın. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...