İçeriğe Yönlendir

Teşekkürler Arabamı Çektiğiniz Için...

Misafir

Recommended Posts

Adem Akdoğan

Benzer bir durum yaşadım ve size bir kötü haber daha vereyim.

70 tl çekme ücreti, 15 tl park cezası ile kurtardığımı zannederken arkasından 88 tl de park cezası geldi. Umarım size de aynısı olmaz

Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

70 tl çekme ücreti, 15 tl park cezası ile kurtardığımı zannederken arkasından 88 tl de park cezası geldi. Umarım size de aynısı olmaz

Park cezası kesin, gelmeme gibi bir ihtimal yok ki zaten...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Mithat paşa da koca tepe otoparkının ordan

Yol kenarı ücretli otopark sistemi varken o noktada ücretli park var mıydı Murat, emin misin ? Sabah bana da denk geldi, polis ibn-i sina hastanesini orada ortadaki bariyerden atladı önüme, sonra bana trafik dur kalk gittiği için dur der gibi oldu ben karşıya geçecek sandım. Duruyordum zaten, sonra beni geçti bende hareket edince dur dur dedi elinde ceza makbuzuyla. Sonra plakaya bakar gibi oldu not aldı vs. Bakalım mektubu ne zaman elimize ulaşacak.. :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Yol kenarı ücretli otopark sistemi varken o noktada ücretli park var mıydı Murat, emin misin ? Sabah bana da denk geldi, polis ibn-i sina hastanesini orada ortadaki bariyerden atladı önüme, sonra bana trafik dur kalk gittiği için dur der gibi oldu ben karşıya geçecek sandım. Duruyordum zaten, sonra beni geçti bende hareket edince dur dur dedi elinde ceza makbuzuyla. Sonra plakaya bakar gibi oldu not aldı vs. Bakalım mektubu ne zaman elimize ulaşacak.. :D

Var abi hatta sana şöyle diyeyim kocatepe yi çevreleyen her mahalle bile paralı yol kenarı otopark durumundaydı . Daha önce bıraktığım için biliyorum

Ceza gelecek zaten :D ondan kurtuluş yok. simdi çekici parası 85 günlük otopark parasıda 10 lira olmus duyurulur

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

O zaman durum vahim.  :unsure2: İnşallah ceza gelmez Serkancım. 

Murat bey, en azından ceza iptal edilirse onu ödememiş olursunuz. Cezayı ödemeden dilekçe ile mahkemeye itiraz başvurusunda bulunun. 3-4 ay içinde sonuçlanacaktır. Eğer mahkeme cezanızı iptal ederse, iptal kararı ile birlikte BİMER'e şikayette bulunup polis vakfınca alınan paranızı da geri alma imkanınız olabilir. 

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Mahkeme uzun sürebilir ancak karar çıkması uzun sürüyor.. Yoksa orada ki yetkili hakim olayı o anda çözüyor.. Benim kırmızı ışık ihlali cezam vardı ancak polis kavşakta geç dediği için geçmiştim güzelce dilekçemi yazdım fotoğrafta da bak hakim bey burada da polis memuru dikiliyor bana geç dedi diye gösterdim..Tamam dedi hemen not düştü oraya cezan iptal oldu dedi. Ancak resmi olarak 3-5 ay sonra karar yazıldı. 

Yalnız ben şuna dikkat ediyorum daha önce paralı olan yerlerde tabelalar hala duruyor. Oralarda sıkıntı yok ücretsiz park yapılabiliyor. Birde tabelasız ücretli park yerleri vardı. İşte oralarda tabela falan yok orayı işletenlerde çekmiş gitmiş oraya araç bırakınca ceza yersiniz araçta çekilir.. Kocatepe nin arka kısmında bir bölüm aynen bu şekilde işletiliyordu.. Belli noktalarda yani yol kenarlarında ücretli park tabelası varken orta kısımlarda yoktu ama oralarda bakan değnekçiler vardı.. Bir keresinde aracı çekiyorlardı dedim paralı burası dedim makbuz var dedim adam o makbuzları herkes bastırıyor dedi :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...