İçeriğe Yönlendir

Sabah Aracımı Çekmişler.

Cihan Beliceli

Recommended Posts

Cihan Beliceli

Dun gece saat 20:00-21:00 saatleri arasinda aracimi park yasağı olmayan cadde üzerinde evimin karşısına park ettim. Aracimi park ederken hirbir trafik polisi ve uyari isareti de yoktu.Sabah evden çıktığımda aracimin cekilmis olduğunu gordum.
Trafik polisine sordugumda aracimin 08.10.2015 tarihinde yani bugun basbakanin manisaya geleceginden dolayi guzergah uzerinde ki butun araclarin guvenlik sebebiyle cekildigini soyledi. Butun komedi burda basladi zaten.
Aracimi Gececi isimli firma yada sahis sirketi cekiciyle sanayide ki yedi emin deposuna cektigini ogrendim. Aracimi almaya gittigimde 70 tl cekici+ 10 tl otopark ucreti talep ettiler. Orada ki gorevlilerle ve trafik subeyle gorusmem hicbir sonuc vermedi.
Bu odedigim para herkimin bogazindan geciyorsa 1 kuruşu dahi helal olmasin.
Hem sabah ise gec kalan ben hem oglumun okula gec kalmasi en onemlisi de benim calinan vaktim magdur olan ben bir de ustune bu parayi veren ben.

Benim burda öğrenmek istediğim konu ben bu paraya nasıl geri alabilirim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Geçmiş olsun, bana kalırsa paranızı alamazsınız. Kime kimi şikayet edeceksiniz onu bile bilmiyorum. Unutmaya çalışın bence.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Ben böyle bir saçmalık görmedim.. Geçmiş olsun.

Bende bu sabah gördüm. Ayhan anlarım tamam güvenlik için çekebilirsin neden benden birde para alıyorsun oyle mi 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Caner Kansız

Geçmiş olsun. Uyarı yapsalarmış bari önceden..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

İstanbulda da oluyormuş bazen ama otopark yerine 1-2 sokak arkaya bırakıldığını duymuştum.

Yorum bağlantısı
Misafir

Geçmiş olsun. Güvenlik amaçlı yapılmış bir uygulamadır. Ama sizden para almamaları gerekiyordu yada önceden ilgili yerlere uyarı koymaları gerekiyordu.

Bizimde başımıza gelmişti benzer bir olay. 1 Mayıs ın ilk bayram ilan edildiği sene, 30 nisan da bankada işim vardı. Aracı sürekli park edilen yol kenarına çektim. Park yasağı yok. Bankada işlerimi halletim, bi çıktım araç yok.. Tam çalındı şüphesiyle delirecekken, esnafın biri sağolsun "abi polis çekti aracını" dedi.. Bir nebze rahatladım. Aradım hemen babamı. Çekicileri tanıyordu Çorlu daki. Araç garaja gitmeden aldık aracı. Tanıdık sebebi ile para vermemiştim o zamanlar..

Polisi aradığımda "1 Mayıs için önlem gereği tüm güzergahtaki araçlar çekiliyor" demişler.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bende bu sabah gördüm. Ayhan anlarım tamam güvenlik için çekebilirsin neden benden birde para alıyorsun oyle mi 

Aynen öyle maden çekiyorsun ücretsiz olması lazım.. Netice de park yasağı yok birşey yok aracı aldığın yerde.

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Geçmiş olsun. Uyarı yapsalarmış bari önceden..

Bir gün öncesi aracım yolun karşısında park halindeydi sabah çıkıp işe gittiğimde aracımın üzerinde uyarı yazısı yoktu. Bugün polise gittiğimde görsel ve yazılı basında bilgi verildi araçların apartmanların önüne yazılar bırakıldı dedi. Kocaman bir yalan apartmanın yanında dükkanlar var hepsine sordum araç sahiplerine sordum hiç bir uyarı yazısı bırakmamışlar. 

Yorum bağlantısı
Misafir

Geçmiş olsun. Başıma geldiği için sinirinizi anlamaktayım ama parayı unutun derim

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Plakadan araç sahibinin telefon bilgilerine kadar ulaşabiliyorlar. Çekmeden önce aramaları,ulaşamıyorlarsa adrese gelmeleri , anons yapmaları veya en az 2 gün önceden o bölgeye uyarı levhaları koymaları gerekirdi. BİMER e şikayet etmek işe yarayabilir bence denemekte fayda var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yasir Baş

Geçmiş olsun..Geçenden 5 geçmeyenden döve döve 10 kuruş alıyor bizim deli dumrul..Başka bir ifadesi yok bu işin tek kelime ile saçmalık..

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Geçmiş olsun , ne kadar sinirlensek'te yapacak bir şey yok malesef . Borcu veya cezayı ödemeden itiraz edemediğimiz bir sistem :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Beykurt

Gelişmiş bir ülkede; polis sabah araç plakalarından sahiplerine ulaşıp bugun xxx devlet görevlisi şehrimize gelecektir güvenlik nedeniyle aracınızı çekmeniz gerekiyor diyip süre vermeli.Ama bizde malesef ki halk her zaman ezilecek ve kurumların altında kalacak bir kavram.Hangi yasal sebep aracı yasak olmayan bir yerde kaldırmaya müsade eder? Bu çekme olayı için resmi bir urumdan yazı alınması gerekmez mi? Araç sahibi polis memurunu yetkiyi kötüye kullanmaktan mahkemeye verse kazanması lazım eğer poliste imzalı bir belge yoksa.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Ben böyle bir saçmalık görmedim.. Geçmiş olsun.  ve yuhhh diyorum

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Misafir

Geçmiş olsun. Bu tür saçmalıklar ülkemize özgü ne yazık ki. 

Mağdur hep halk.

Yorum bağlantısı
Mithat Tuğrul

Geçmiş olsun. Saçmalıktan öte birşey değil..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Tam seçim zamanı, ben olsam direkt başbakanlığa ulaşmaya çalışırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

İşin aslı otoparkların (yediemin depolarının) bu işten çıkar sağlamalırıdır. Yoksa plakadan telefonunuza istedikleri an ulaşabilirler ki bir defasında bana ulaşıldı. Hatta ilk arayıp polis olarak kendini tanıttığında aha dedim oyuna düşürmeye çalışıyorlar. Bir baktım gerçekmiş  :unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Geçmiş olsun, ülkemiz şartlarında çok şaşırmadım. Parayı geri almak biraz zor görünüyor. BİMER'i deneyebilirsiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

Telefondan çok rahat ulaşıyorlar plakadan Canları isteyince bir kez il merkezinde amcamlara ziyarete gitmiştim sağolsun komşusu şikayet etmiş benim aracı apartmanın önünde diye onlarda babamı aramışlar ( o dönem babamın üzerineydi.) garibim sabah sabah bir arayışı var oğlum arabayı çekmişler diye ki öyle anlamış bende hemen camdan baktım bizim araç duruyor kapıda biraz ileri aldım sorun çözüldü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Kanunsuz, kuralsız yapılan bir iş. Arayıp bilgi verseler kimse bu kadar yorulmaz. Ne cebinizden para çıkar, ne de çekiciler gelip alır.

Bana kalırsa polis arkadaşların işgüzarlığı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Terk edilmiş hurda araçlar sokaklardaki yerlerinden çekilemezken bu nasıl iştir.  Geçmiş olsun. Umarım aracınız zarar görmemiştir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...