İçeriğe Yönlendir

Yeni Aracımız 2010 Fiesta Otomatik Hakkında Sorular

İbrahim Yılmaz

Recommended Posts

İbrahim Yılmaz

Arkadaşlar iyi günler. Uzun süre arama sonucu kız kardeşime 2010 model fiesta otomatik bir araç bulduk şükür. Bununla ilgili bir kaç soru var aklımızda yardımcı olursanız sevinirim.

1.Aldığımız araç engelli aracı.Noter satışını aldık. araçta projeli basit bir tertibat var. bu tertibatı resmi olarak nasıl iptal ettirebiliriz prosedürü nedir?

2.Arac 42 bin km de 15 bin bakım serviste 30 bin bakım özel serviste yapılmış. yani 5 yılda iki defa bakım görmüş araç.Ben komple bakımlarını özel serviste yaptırmak istiyorum. Hangi bakımları yaptırmalıyım?

3. araç 5 yaşında olduğu için triger değişmesi gerekiyor. Hangi marka tavsiye edersiniz?

4. Son olarak lastikler değişecek. Araba genelde köy  yollarında kullanılacak. Hangi markayı önerirsiniz(ölçüleri 195/50/15)

Yorum bağlantısı
Misafir

Arkadaşlar iyi günler. Uzun süre arama sonucu kız kardeşime 2010 model fiesta otomatik bir araç bulduk şükür. Bununla ilgili bir kaç soru var aklımızda yardımcı olursanız sevinirim.

1.Aldığımız araç engelli aracı.Noter satışını aldık. araçta projeli basit bir tertibat var. bu tertibatı resmi olarak nasıl iptal ettirebiliriz prosedürü nedir?

2.Arac 42 bin km de 15 bin bakım serviste 30 bin bakım özel serviste yapılmış. yani 5 yılda iki defa bakım görmüş araç.Ben komple bakımlarını özel serviste yaptırmak istiyorum. Hangi bakımları yaptırmalıyım?

3. araç 5 yaşında olduğu için triger değişmesi gerekiyor. Hangi marka tavsiye edersiniz?

4. Son olarak lastikler değişecek. Araba genelde köy  yollarında kullanılacak. Hangi markayı önerirsiniz(ölçüleri 195/50/15)

İbrahim Bey;

Konunuz uygun bölüme alınmıştır.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
İsmail Pınar 2

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun. Bende de 2010 tit.x otomatik fiesta var gayet memnunum aracımdan. Aldığımda 49bindeydi 45bin bakımı nı önceki sahibi yaptırmış. Castrol yağ, filtreler ve balata durumunu göre balatalar değişir. Özel servisler maksimum balatalar dahil 250 tl ye 45bin bakımını yaparlar. Aracım 5 yaşında km 62binde, trigerin değişme süresi 4yıl veya 135bin km dir normalde yetkili servis km dolmasa da yıl dolduğunda yani 4 yıl olduğunda trigeri değiştiriyor. Ben değiştirmedim 90binde değiştireceğim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Pınar 2

Lastik olarak Yazlık Good Year, Kışlık Petlas olabilir. 

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

2) Aracı uzun süre kullanacaksanız alım tarihinizi milat olarak görün ve motor yağı, yağ filtresi, hava filtresi, benzin filtresi, polen filtresi, bujileri değiştirin.  Motor bakımıyla bir fren tertibatının kontrolünü yaptırın, değişecek parçaları değiştirin.  Yeni lastik almayacaksanız bir rot balans ayarı yaptırmakta fayda da var.  

3) Triger seti öyle ahım şahım bir bedel tutmuyor, düşünmeden değiştirin. Triger kayış markası olarak birkaç marka var.  Dayko marka olanları bildiğim kadarıyla oem ürün.  Triger setinin değişimi için ehil bir servis bulun mutlaka.  Parçayı da kendisi tedarik etsin bence.

4)  Köy yolları için pahalı ve ilk 3 teki markalara yönelmeye hiç gerek yok.  Petlas fayda/fiyat endeksi ile sizi tatmin edecektir.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Engelli tertibatı ile satılamaması gerekiyordu? Tertibatın sökülmesi gerekiyordu? Tekrardan tespit muayenesine girmesi gerekiyordu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Yılmaz

Engelli tertibatı ile satılamaması gerekiyordu? Tertibatın sökülmesi gerekiyordu? Tekrardan tespit muayenesine girmesi gerekiyordu?

Sani Bey bizde sizin gibi biliyorduk. yani satıcı resmi olarak aracı engelliden normale çevirip öyle noter satısı yapılır biliyorduk. Ama dün noter satışı yapıldı. araştırdığım kadarı ile makina mühendisleri odası tertibat söküldüğü için yeniden proje çizecekmiş(280 TL). daha sonra proje ile TuvTürk Muayenesine girecekmiş. bu işlemleri yaptırdıktan sonra sigorta yaptırıp trafikten ruhsat işlemleri yapılacakmış Bunlar internetten bulduğum bilgiler tam net değil araştırıyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Yılmaz

Birde lastik olarak bir bayiden continantal pro contact 5 ve premium contact 2 için 150 tl fiyat aldım. Eleman kesinlikle contact 2 al diyor. Yanak direnci daha fazla diyor. Emin olamadım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

cont5 çıkmasa, cont2 yüzünden firma kpanırdı..... elindeki stoğu eritmeye çalışnaları ben sevmiyorum

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Ford'a Mobil konur.Ben hidroliği,şanzıman,motor ve bilimum araca ait tüm yağları mobil olarak koyarım.Sizede mobil tavsiye ederim.

kötü yolda yanak kestirmesine karşın yanağı sert lastikler tavsiye edilir.

Hayırlı uğurlu olsun, :nazar:  :nazar:  :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...