İçeriğe Yönlendir

Focus 3 Tit. Ve Tit.x Farkı

Fatih Altınoluk

Recommended Posts

Fatih Altınoluk

Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam mod arkadaşlar doğru yere taşırsa sevinirim.Son zamanlarda bende bi kaşıntı tuttu ve fiestamı değişme fikri başladı.Jetta comfortline tdi dsg mi focus tdci titanium mu derken tercih focustan yana oldu.Araçlara öle bi göz gezdireyim dedim.Malum sitede çok değişik araba ve fiyatlar var.2012 focus titaniumlarda mercekli zenonlu olanda var düz halojende var.Koltuk ısıtmalı olanıda var olmayanıda var.Sanruf opsiyoneldir muhtemelen.İlk sorum bu araçları nasıl ayırt edebilirim?İkincisi ise istediğim araç kriterleri 2012 model beyaz tit. x olacak ,mercekli zenonlu olacak ,koltuk ısıtmalı olacak  sunroof kesin olacak kilometre maksimum 60k olacak ve boyanan ve değişen olmayacak.Böyle bi focus kaç lira eder?Biraz uzun oldu ama kusura bakmayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Nacizane bir tavsiyem olacak;

Ford 'un bi mavi rengi var, bence tam bir efsane olacak. Bu renk bide BMW 'nin Estoril Blue rengi. Bence mavi alın, bütün arabalar renksiz beyaz. Siz renkli araca binin bence.

Link.

Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

Nacizane bir tavsiyem olacak;

Ford 'un bi mavi rengi var, bence tam bir efsane olacak. Bu renk bide BMW 'nin Estoril Blue rengi. Bence mavi alın, bütün arabalar renksiz beyaz. Siz renkli araca binin bence.

Link.

Hiç düşünmediğim bir renk maalesef.Tanıdıkta tam benim istediğim metalik gri var onu bile sevmedim.Arabada bence beyaz en güzel renk.

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Dediğiniz gibi x paket farkı bi xenon farlar, deri koltuk ve ısıtması, başka da aklıma gelmedi ama bir iki ek özellik daha olabilir. Fiyat olarak paketlerin fiyata çok fazla etki yaptığını düşünmüyorum. Piyasa da ek paketi olmayan titanyum focus 3 yok gibi zaten, belki tüm paketleri olan araç 4 bin tl pahalı olabilir düz titanyuma göre.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Şöyle sıralanabilir ; Titanium pakete ilave olarak X pakette..

Parçalı deri koltuklar vardır

Elektrikli sürücü koltuğu 4 farklı yöne hareket

Isıtmalı ön koltuklar var

Bi-xenon farlar

Gündüz led farı

Çok renkli 7 farklı renkte yanan iç ambiyans ledler

Ayrıca smart paket varsa o zaman bunlara ilave olarakta ;

Sony müzik

Otomatik park sistemi

Elektrikli katlanan yan aynalar

Ön ve arka park sensörleri geliyor..

Benim bildiklerim bu şekilde ancak benim araçta bunlara ilave olarak ön cam ısıtma , start stop sistemi ve aktif şehir içi güvenlik sistemi ve sunroof da var.. Sunroof ta ayrı opsiyon zaten.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mithat Tuğrul

Bende titatnyum x paket var. Ayhan bey in sıraladıkları var aracımda. Sunroof ayrı bir opsiyon. Benım aracımda yok mesela.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

Peki bahsettiğim kriterdeki araç kaç liraya alınır?

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Yakın zamanda piyasayı çok incelemedim, ancak tahminim 60 bin tl ve biraz altına bulunabilir diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Atilla Atun

İstediğiniz opsiyonlar da diesel kesinlikle 60 tl üzerinde olacaktır.

Benzinli istiyorsanız fiyat farkli olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

İstediğiniz opsiyonlar da diesel kesinlikle 60 tl üzerinde olacaktır.

Benzinli istiyorsanız fiyat farkli olur.

Dizel istiyorum abi. Yıllık ortalama 20k yol yapıyorum. Torkuda seviyorum açıkcası. istediğim şekilde bulabilirsem 60000₺ bana uyar.
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
(düzenlendi)

235448059

İlk baktığımda bi tane buldum. Numara malum sitenin ilan numarasıdır ve örnek olarak gönderdim.

208099261 birde bu var.

tarihinde Fatih Mehmet Uslu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Atilla Atun

Dizel istiyorum abi. Yıllık ortalama 20k yol yapıyorum. Torkuda seviyorum açıkcası. istediğim şekilde bulabilirsem 60000₺ bana uyar.

Fatih dün benim araca 54 bin tl verdiler servuste takas ta yeni otomatik 88 bincik .

Serviste ki arkadaş bana dışarda sen bunu 60 rahat okutursun dedi ve piyasası o civarda gider.

Benim aracım 2013 style 50.bin km orjinal hb ekstra navigasyon kol dayama cam Çitalar geri görüş oto park gibi .

60 bine çok zor bulursun.

Acele etme inşallah temiz denk gelir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Full bi araç istiyorsanız 62-63 bin falan gözden çıkarmak lazım. Tabii bu rakam düzgün bir araç için..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bu Focus'ta ESP olması için hangi paketten almak gerekiyor?

Peugeot'nun tüm araçlarında ESP standart iken Ford kendine bu kadar çok mu güveniyor yahu.

Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

Full bi araç istiyorsanız 62-63 bin falan gözden çıkarmak lazım. Tabii bu rakam düzgün bir araç için..

Bu modelerde esp standart mı?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bu Focus'ta ESP olması için hangi paketten almak gerekiyor?

Peugeot'nun tüm araçlarında ESP standart iken Ford kendine bu kadar çok mu güveniyor yahu.

Esp trend donanımda bile var diye biliyorum ?

Bu modelerde esp standart mı?

Evet var..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

Esp trend donanımda bile var diye biliyorum ?

Trend almam zaten tit. x olacak.Altımda aracım olduğundan acelem yok.İstediğim aracı bulmam lazım.Heleki beyaz ve sunrooof olması kesin şart.Ha bide bi-xenon olacak kesin.Bide beyaz :)

Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

Gayet iyimiş.

Abi renk ve hb olması olmaz benim için.Ama araba iyi imiş.

Yorum bağlantısı
Misafir

Abi renk ve hb olması olmaz benim için.Ama araba iyi imiş.

Zevkler ve renkler tartışılmaz  :yes: Umarım bulursun Fatih.

Yorum bağlantısı
Ersin Ulupınar

bahsedilen ilandaki turuncu araçta sol 3 parça boyalı ve  ya 4700 yada 5700 hasar kaydı vardı aramıştım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Focus 3 kasanın bildiğim kadarıyla 2011 yılındaki trend donanım hariç (tam emin değilim ondan da) tüm donanımlarında esp standart. Ayrıca halen 60 bin tl veya altına istediğiniz aracı bulabileceğiniz konusunda ısrarlıyım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

2011 arkadaşımın style pakette esp yok

Yanlış hatırlamış da olabilirim ama 2012 yılından itibaren tüm donanımlarda esp standarttı galiba.
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Focus 3 kasanın bildiğim kadarıyla 2011 yılındaki trend donanım hariç (tam emin değilim ondan da) tüm donanımlarında esp standart. Ayrıca halen 60 bin tl veya altına istediğiniz aracı bulabileceğiniz konusunda ısrarlıyım.

Fatih arkadaş X paket ve sunroof istiyor. 60 altına şu ortamda bulması zor gibi gözüküyor. Km si düşük kazasız belasız bir araç çok zor..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...