İçeriğe Yönlendir

Lg 49Uf6407 Ve 49Uf6807 Karşılaştırması

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Merhaba arkadaşlar.. 

Bu iki televizyonu kullanan veya hakkında bilgisi olan var mı ?

Lg 49UF6407 ve 49UF6807

http://www.hepsiburada.com/lg-49uf6407-49-124-ekran-4k-900-hz-pmi-uydu-alicili-smart-webos-led-tv-p-EVLG49UF6407

http://www.hepsiburada.com/lg-49uf6807-49-124-ekran-4k-900-hz-pmi-uydu-alicili-smart-led-tv-p-EVLG49UF6807

3D düşünmüyorum. 4K düşünüyorum. 

wifi ve smart olmalı.

Dsmart kartını bu tv'ye takarak Dsmart receiver'ı ortadan kaldırabilir miyim bu tv'lerle.. 

Yorum bağlantısı
Misafir

Ben geçen hafta philips 55puk7150 serisini aldım abi. Android 16gb hafıza 4 çekirdekli işlemci 4k Ultra hd 3D Smart 3 yönlü ambilight  vs vs şuanda aradığın ve aramadığın tüm özellikler mevcut bunun aysının 49 inç olanı var birde Soundbar olmayanı var oda 49puk7100 dü sanırım 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Misafir

Ustad muadili samsunglarin fiyatlari nasil? 4k gercekten gerekli mi? Alacagin yayinlarin en iyisi 720p cozunurlukte. Birtek trt 4k. 4k cozunurluge sahip tv'nin full hd/ready cozunurlugunde goruntuleri bozma durumu olabilir belki. Eskiden hd tv'ye sd kaynakla goruntu aktardigimiz ya da vcd seyrettigimiz donemlerdeki gibi. Emin degilim bu konuda ama ayni fiyata daha buyuk ekran alabiliyorsan 4k tercih etme derim.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Misafir

Merhaba arkadaşlar.. 

Bu iki televizyonu kullanan veya hakkında bilgisi olan var mı ?

Lg 49UF6407 ve 49UF6807

http://www.hepsiburada.com/lg-49uf6407-49-124-ekran-4k-900-hz-pmi-uydu-alicili-smart-webos-led-tv-p-EVLG49UF6407

http://www.hepsiburada.com/lg-49uf6807-49-124-ekran-4k-900-hz-pmi-uydu-alicili-smart-led-tv-p-EVLG49UF6807

3D düşünmüyorum. 4K düşünüyorum. 

wifi ve smart olmalı.

Dsmart kartını bu tv'ye takarak Dsmart receiver'ı ortadan kaldırabilir miyim bu tv'lerle.. 

Kartı direk takamazsınız, modül gerek. Ben de aktif dijiturk üyeliğimi iptal ettirdim, buna geçeceğim.

https://www.dsmart.com.tr/Teknolojiler/D-Fix

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kumanda ayrı satılıyormuş abi. Destekliyormuş.

Diğer sitelerde 6807 daha pahalı. Sadece hb.com da ucuz.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

LG smart tvlerde diğer tvlerde çok önde .. Philips ve samsung kullanan arkadaşlarım bana geldiğinde keşke lg alsaydım diyor.  Smart tv aktifken internette falan gezinirken gecikme hiç yaşamıyorum mouse ve klavyede lag yok ayrıca menüler çok hızlı .  42LM620S kullanıyorum ben . 2012 ekimde almıştım. 3d smart dahili hd alıcı 400 hz ekran yenileme hızı vs acayip memnunum . Tek eksisi Miracast özelliği olmaması . yeni çıkan modellerde miracast mevcut.

Yorum bağlantısı
Misafir

Abi gittigidiyor sitesine de bak,orda fiyatlar diğer sitelerden daha uygun ve şu an 15.10 tarihine kadar maksimum kart ile alırsan 100 tl maksi puan veriyor

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

LG kanal sıralama,güncelleme ve silme gibi işlemleri yapmıyormuş menüsünden.Yani servis ne yüklerse o :) Kartı direk takamıyorsun abi bu arada.

Bu lazım

Benim cihaz kanal sıralama güncelleme silme vs herşeyi yapıyor kim diyor yapmıyor diye :) ayrıca tv olmasına rağmen 2012den bu yada 8 tane falan yazılım güncellemesi geldi .

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

O kumamda tek başına 200-250 TL gibi birşeydi abi ;)

Oldukça kullanışlı smart da ;)

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

LG kanal sıralama,güncelleme ve silme gibi işlemleri yapmıyormuş menüsünden.Yani servis ne yüklerse o :) Kartı direk takamıyorsun abi bu arada.

Bu lazım

Bu şekilde olduğundan eminmisin?Tv yazılımına servisler istediği gibi müdahale edemez.Marka yazılım sürümünde ne var ise onu yükleyebilir.Kaldıki bu seçenkeler standard bir menü işlemi.Özel menüsüne de girse bunları aktif etme yada kapatma seçenekleri genelde yoktur.Tv yada uydu alıcısı olmasının anlamı kalmaz.

Evren bey tv lerdeki tarama frekansı yani 900hz 500hz ne ise bu şekilde en yüksek degerde sunan 3 k veya 4 k hangisinde yüksek ise o tercih edilmeli.Ne kadar yüksek olursa net görüntü,göz yorma o kadar azalır ve kontrast oranınada olumlu şekilde etkisi olur. 4k bu nedenle sanırım daha iyi degere sahip olduğu için tercih edilmeli. 

Yayınların 3 k 4 k olması tabiki etken ama üstte yazdıklarım kaliteyi etkileyen unsur.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkan Uygur

49UF850 var  8507'nin bir önceki versiyonu  4k ve 3d tavsiye ederim.Bir kere alacaksın yıllarca kullanacaksın   8507 al derim.Mayıs ayında 850 serisini 2700 e almıştım o zaman 8507 3500 tl den cıkmıstı piyasa.

Puanlı kampanya falan yakalarsan 3000'nin altına yapıstır gitsin emmi :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Benim cihaz kanal sıralama güncelleme silme vs herşeyi yapıyor kim diyor yapmıyor diye :) ayrıca tv olmasına rağmen 2012den bu yada 8 tane falan yazılım güncellemesi geldi .

Bir kaç satın alan arkadaşımın yaşadığı problem yalnız şimdi internetten baktığımda güncellme ile çözüldü şeklinde başlıklar var.

Bu şekilde olduğundan eminmisin?Tv yazılımına servisler istediği gibi müdahale edemez.Marka yazılım sürümünde ne var ise onu yükleyebilir.Kaldıki bu seçenkeler standard bir menü işlemi.Özel menüsüne de girse bunları aktif etme yada kapatma seçenekleri genelde yoktur.Tv yada uydu alıcısı olmasının anlamı kalmaz.

Evren bey tv lerdeki tarama frekansı yani 900hz 500hz ne ise bu şekilde en yüksek degerde sunan 3 k veya 4 k hangisinde yüksek ise o tercih edilmeli.Ne kadar yüksek olursa net görüntü,göz yorma o kadar azalır ve kontrast oranınada olumlu şekilde etkisi olur. 4k bu nedenle sanırım daha iyi degere sahip olduğu için tercih edilmeli. 

Yayınların 3 k 4 k olması tabiki etken ama üstte yazdıklarım kaliteyi etkileyen unsur.

Kanal listesine müdahale edilmiyormuş abi servis kanalları nasıl yüklerse o şekilde kalıyormuş. Tvnin yazılımına müdahale durumu yok yani.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

Bir kaç satın alan arkadaşımın yaşadığı problem yalnız şimdi internetten baktığımda güncellme ile çözüldü şeklinde başlıklar var.

Kanal listesine müdahale edilmiyormuş abi servis kanalları nasıl yüklerse o şekilde kalıyormuş. Tvnin yazılımına müdahale durumu yok yani.

Servis manuel lnb ve frekans ayarı yapmaktansa direk usbden yüklüyor ve bu kanallar üzerinde istediğin gibi oynarsın ben oynuyorum şahsen. Dediğin olay belki WebOS lu lg lerdir o konuda bilgim yok :)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Servis manuel lnb ve frekans ayarı yapmaktansa direk usbden yüklüyor ve bu kanallar üzerinde istediğin gibi oynarsın ben oynuyorum şahsen. Dediğin olay belki WebOS lu lg lerdir o konuda bilgim yok :)

Hatta biri 1 ay önce bahsetti aynı şikayetten modeli bilmiyorum ama Vatan bilgisayara iade etti televizyonu.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Bende bakınıyorum ama smart işine pek fazlada takılmıyorum, hdmi girinşen bağlanan harici cihazlar daha çok ilgimi çekiyor, misal bi android box taktığın zaman tv gereğinden fazla smart oluyor :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Lg varken samsung bence tartışılmamalı, smart menüsü olarak lg çok çok iyi, kumandasına kadar çok farklı, çok kullanışlı. Model kodlarına uzak kaldım ama tv de lg :yes:

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Eğer amaç kanal sıralamasını kendi isteğine göre yapmaksa, sorun yok ben de yapabiliyorum 42LA..... serisi ile.

O kumamda tek başına 200-250 TL gibi birşeydi abi ;)

Oldukça kullanışlı smart da ;)

;)

Benim TV.de sihirli kumanda birlikte geldi, 15 TL'ye de standart kumandayı aldım.

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Eğer amaç kanal sıralamasını kendi isteğine göre yapmaksa, sorun yok ben de yapabiliyorum 42LA..... serisi ile.

Silme,ekleme,sıralama yapılamıyormuş ifadesine göre. Bu durumu serviste teyid edince televizyonu iade etmiş. Netten baktığımda bazı forumlarda aynı problemden şikayetçi olanlar var ama kimisi güncelleme ile problemin düzeldiğini söylüyor.

Yorum bağlantısı
Misafir

Silme,ekleme,sıralama yapılamıyormuş ifadesine göre. Bu durumu serviste teyid edince televizyonu iade etmiş. Netten baktığımda bazı forumlarda aynı problemden şikayetçi olanlar var ama kimisi güncelleme ile problemin düzeldiğini söylüyor.

Arkadaşın beceriksizmiş. :yes:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...