İçeriğe Yönlendir

2010 Mk2.5 Focus Titanium Alımı

Oytun Beşikcioğlu

Recommended Posts

Oytun Beşikcioğlu

Herkese Merhaba,

Kararsızlık denizinde tam hız yol alırken bu sefer de 2010 model bir Focus ilanına denk geldim.

Sahibi ile görüştüm şase numarasını yollayacak ilk iş bir hasar ve sigorta kayıtlarına baktıracağım.

Bir de sizlerden bakıp yorum yapmanızı rica edeceğim.

Aracın bagaj fotoğrafına anlam veremedim, bagaj havuzu varmış sahibinin söylediği kadarıyla çok sığ gözüküyor. Bu bagajdaki havuz acaba çıkar mı?

Aracı sanayiye de götüreceğim orada en önemli nelere baktırayım?

Şimdiden teşekkürler.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2010-model-ford-focus-1.6-titanium-otomatik-vites-232322612/detay/

Yorum bağlantısı
Misafir

Lpg simidi yüksek geldiyse, strafor,kontraplak tarzı birşey ile yükseltilmiş olabilir. Bu durumda bagaj genişlemez ama profesyonel bir çalışma ile yeni ve daha güzel bir havuz yapılabilir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

Biz buna 3 kasa değil de 2,5 diyoruz.

Direksiyon pek hoşuma gitmedi. Hasar durumu detayı önemli tabi ki, iyi baktırılıp alınabilir hayırlıysa...

ince stepne olanlar daha derin ama kalın stepne olunca böyle oluyor...

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Benim aracımda Hb.LPG den dolayı yüksekte kalıyor...

Yorum bağlantısı
Misafir

Araç aralık 2014'de el değiştirmiş. Yani uzun süre aynı kişi tarafından kullanılmamış. Geçmişi iyi araştırılmalı.

Yorum bağlantısı
Oytun Beşikcioğlu

Tam yaziyordum Mükremin Abi yazmis.

Saygilarimla.

8fad4017dfc5474cf4e653ced17343bf.jpg

Araç aralık 2014'de el değiştirmiş. Yani uzun süre aynı kişi tarafından kullanılmamış. Geçmişi iyi araştırılmalı.

Tam Mükremin abinin (abi diyorum artık kendimi aileden hissetmeye mi başladım nedir  :biggrin: ) yorumuna cevap yazacaktım ki Evren abi zaten konuyu belgelemiş. Sahibi de zaten aracı alalı 7-8 ay oldu demişti. Söylediğine göre geçmişi şu şekilde: satıtı aracın 3.cü sahibi, önceki sahibi akrabasıymış (kayınbirader amca-dayıoğluvs. hatırlayamıyorum...), ilk sahibi de Başkent üniversitesinde rektör ya da dekanmış. Söylediği kadarı ile şimdilik dünkü Mondeo gibi bir kiralama şirketi yok en azından ortada  :D

Şasi numarasını akşama gönderecek bu sefer gidip görmeden önce hem sigortadan hem de 5664'ten sorgulatacağım.

Sonra kısmetse sanayiye ve aynı kısmet devam ederse de pazarlığa oturacağız.

Direksiyon pek hoşuma gitmedi. Hasar durumu detayı önemli tabi ki, iyi baktırılıp alınabilir hayırlıysa...

ince stepne olanlar daha derin ama kalın stepne olunca böyle oluyor...

Mehmet abi o benim de dikkatimi çekti zaten deri direksiyon değil mi araç sonradan takılan parçayı söküp illaki altına bir bakacağım.

Yorum yapan herkese de teşekkür ederim.

Fazla yorum göz çıkartmaz, henüz yazmayanlar elini korkak alıştırmasın  :bravo:

Hemen başlığı düzelteyim dedim ama nasıl olacağını bulamadım.

Bu makyajlı kasa olarak geçen mi oluyor?

Ford bilgim o kadar sığ ki kusuruma bakmayın...

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

3. resimde ön tampondaki çeki demiri kapağı açık..muhtemelen araba yolda kalmış ve çekerek bir yere götürmüşler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

3. resimde ön tampondaki çeki demiri kapağı açık..muhtemelen araba yolda kalmış ve çekerek bir yere götürmüşler

O kapak kendi kendine de düşebilir. Bizimki kendi düşmüştü.

Yorum bağlantısı
Misafir

Ya da çalınmış olabilir. Parça ucuz ama, bulması, boyatması ile uğraşmak istemeyen bazı cingözler var. Benim de Mondeo Mk2'nin park yerinde almışlardı.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Madem siz yazdınız ben de yazayım. Sanki önden hafif bir dokunma olmuş da tampon oynamış gibi, nikelaj çerçevenin üst tarafı yerinde değil.

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oytun Beşikcioğlu

Madem siz yazdınız ben de yazayım. Sanki önden hafif bir dokunma olmuş da tampon oynamış gibi, nikelaj çerçevenin üst tarafı yerinde değil.

Abi ne demek çok rica ederim lütfen herkes ne gördüyse yazsın. Ben öyle saf saf bakıyorum hiçbir şeyden anladığım yok.

Sizler söyleyin ki şüphelendiğiniz herşeyi ben de ona göre ustaya diyeyim.

Teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

Bu makyajlı kasa olarak geçen mi oluyor?

Evet bu makyajlı Focus 2 oluyor. 2011 itibarıyla Focus 3 ler çıktı. 

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

O km'de direksiyonu neden deri kaplatmışlar acaba?

Abi direksiyondaki malzeme çok kötü daha düşük kmlerde dahada kötü bir hal alabiliyor.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Ya ben bu arabayı bir yerden hatırlıyorum, ama nerden??

Araç güzel duruyor, bu km'de bayan kullanmadıysa deri direksiyon simidinde bir sorun olmaması gerekiyor, zaten üzerinde ki parça 20TL'lik parça. Direksiyon simidi üzerindeki kılıfı mutlaka söküp bakmalısın,

Aracı göstermen konusuna gelince, Önerim, Önce erciyes işyerleri sitesinde bulunan ERKAYALAR servisine, ardından da Tuncay usta'nın yolunu tutmalısın,

Benim hoşuma gitti gibi araç, öndeki düşen malzemenin orjinali 15 TL'ye almıştım geçen sene, Düşüyor, mideni bulandırmasın :)

Durumdan da bizi haberdar et ;)

Abi direksiyondaki malzeme çok kötü daha düşük kmlerde dahada kötü bir hal alabiliyor.

haklısın kardeşim ama bu aracın direksiyonu deri olduğundan diğer sünger gibi kısa süre değil, daha uzun gider. 

tarihinde Tolgahan Saglam tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Aynı renk sedan vardı 2009 Trend. bende; mavi çok yakışıyor bu kasaya

Yorum bağlantısı
Nadir Açıkbaş

Oytun bey bende böyle hb titanium aldım aralık 2014 de beyaz 8 ay araştırdım öyle içime sindi aldım o tarihten bugüne kadar da hala piyasa fiyatını takip ederim km lerine de bakarım bu arabanın fotolarına alıcı gözüyle baktım ben olsam almam en basit km çok (yanlış anlamayın benim km takıntım var çünkü yollarımız yakıtlarımız malum biliyorsunuz) ve 8 ay araştırdım hep mi bana denk geldi adam bişeyi yok diyor 5664 den sigortacımdan vs hep ekstradan hasar kayıtları çıkıyordu söyleyince de kem küm ediyorlardı (yani yersen araştırmadın aldın söylemiyorlar bile) bu araba diğer abilerin arkadaşların dediği gibi direksiyonu bi kere huylandırıyor üstüne 104 bin de km yapınca çok mu hor kulanılmış acaba siz iyi ekspertiz yaptırın motor verimi şanzıman boya vs iyi bakılsın bakın ben sordum geçen gün ford sevisi Bi baskı Balata değişimine 1200 küsür para istiyor göz ardı etmeyin benim araba 2011 bu araçtan bir yaş yeni ama direksiyonu gıcır gıcır ben aldığımda tam 30100 km deydi bol şans

Bi de kronik sorunu oluyor bu kasaların kimi arabalarında DİREKSİYON KUTUSU aman dikkat ona!!!

Fiyatı da ucuz yazılmış emsallerine göre hani beş altı ay önce bile titaniumlara bu fiyatı yazmıyorlardı ki son günlerde de daha da fiyatlar arttı bilginize

Yorum bağlantısı
Fatih Ozen

rakam oldukça iyi.

Ben bu fiyata benim comfortu 2010 satarim diye dusunurken bu rakam beni cok sasirtti.Ayrica bu titanyum.

Epey işkillendim.Arastirma cok iyi yapilmali.

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Esp tcs yokuş kalkış desteği destekli sallama mevcut benim arabamda 58k da direksiyon soyuluyor ona takılmayın ben tek elle döndürüyorum avuç içi yaz falan derken soyuluyor

Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

Benim kapakta çalınmıştı  :biggrin:  :biggrin:

Benden daha çok ihtiyacı olan gariban varmış.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Benim 120 binde direksiyon gidik. Bu şekilde kaplatmam eskimiş kullanırım daha iyi ama :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...