İçeriğe Yönlendir

Fiesta 2008 Lastik Önerisi

Serkan Akbulut

Recommended Posts

Serkan Akbulut

Merhabalar,

Bu benim alacağım ilk lastik olacak. Açıkçası bildiğim markalar goodyear, michelin, continental.

Lastik seçimi ile ilgili konuları okudum. yinede nokta atışı lastik önerisi almak istedim  :biggrin: .

Aracı 1 yıl sonra satmayı düşünüyorum.

Ancak lastikçi tekerlerin ömrünün dolduğunu söyledi.

Şuan 4 mevsim lastik var üzerinde. 

1- Aracı haftada 2-3 kez kullanıyorum. İşe servisle gidiyorum. Kış lastiği almalımıyım?

Kış lastiği alırsam yazın bu lastiklerin sorunu ne olur?

2 - Alacağım tekerden istediğim şey konfordan çok güvenli olaması yol tutuşu hava şartları vs.

3- fiyat olarakda makul olursa iyi olur   :biggrin: .

Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Eksik birşey yazdıysam düzeltirim.

Yorum bağlantısı
Ekin Güney

Merhabalar,

Bu benim alacağım ilk lastik olacak. Açıkçası bildiğim markalar goodyear, michelin, continental.

Lastik seçimi ile ilgili konuları okudum. yinede nokta atışı lastik önerisi almak istedim  :biggrin: .

Aracı 1 yıl sonra satmayı düşünüyorum.

Ancak lastikçi tekerlerin ömrünün dolduğunu söyledi.

Şuan 4 mevsim lastik var üzerinde. 

1- Aracı haftada 2-3 kez kullanıyorum. İşe servisle gidiyorum. Kış lastiği almalımıyım?

Kış lastiği alırsam yazın bu lastiklerin sorunu ne olur?

2 - Alacağım tekerden istediğim şey konfordan çok güvenli olaması yol tutuşu hava şartları vs.

3- fiyat olarakda makul olursa iyi olur   :biggrin: .

Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Eksik birşey yazdıysam düzeltirim.

195 65 r15 mi ebatları lastiklerinizin? Fİyat performans açısından 1 yıl sonra satacağınızı göz önüne alarak petlas işinizi görecek bir lastiktir. Ben goodyear efficientgrip performance kullanıyorum yazlık lastiklerde. kışlıklarda ise lassa snoways kullanıyorum ve her iki lastiktende memnunum senede 25-30 bin kilometre yol yapıyorum.

Yorum bağlantısı
Serkan Akbulut

195 65 r15 mi ebatları lastiklerinizin? Fİyat performans açısından 1 yıl sonra satacağınızı göz önüne alarak petlas işinizi görecek bir lastiktir. Ben goodyear efficientgrip performance kullanıyorum yazlık lastiklerde. kışlıklarda ise lassa snoways kullanıyorum ve her iki lastiktende memnunum senede 25-30 bin kilometre yol yapıyorum.

Merhaba yorumunuz için teşekkürler. Ben senede 10 bini geçmiyorum :). Goodyear efficientgrip performance çok duydum. 

Tekrar 4 mevsim lastik alırsam istanbul kışını geçirebilir miyim acaba?

Bu arada Lastik ebatları 195 50 15. 

Yorum bağlantısı
Ekin Güney

Merhaba yorumunuz için teşekkürler. Ben senede 10 bini geçmiyorum :). Goodyear efficientgrip performance çok duydum. 

Tekrar 4 mevsim lastik alırsam istanbul kışını geçirebilir miyim acaba?

Bu arada Lastik ebatları 195 50 15. 

Rica ederim Goodyear efficientgrip performance için benim ve sizin yazdığını lastik ebatlarında kullanırsanız gerçekten iyi lastikler. Çok kullanmıyormuşsunuz aracınızı istanbulda 2-3 gün en fazla kullanmassınız aracınızı oturduğunuz lokasyon denize çok uzak değil ise. 4 mevsimde sizin için mantıklı bir tercih olabilir.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İstanbul yokuşlu semt. Kışın arabayı çıkarmayacaksanız kışlık lastik almaya gerek yok bence. 7 derecenin altını çokça görüyoruz ilimizde. Bu sebeple güvenlik aradığınızdan dolayı tercih sizin.

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

senede 10.000 km ve seneye satacaksanız, temiz (sağlam, yeniye yakın üretim, fazla aşınmamış) ikinci el lastik de bakabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Serkan Akbulut
(düzenlendi)

İstanbul yokuşlu semt. Kışın arabayı çıkarmayacaksanız kışlık lastik almaya gerek yok bence. 7 derecenin altını çokça görüyoruz ilimizde. Bu sebeple güvenlik aradığınızdan dolayı tercih sizin.

Merhaba yorumunuz için teşekkür ederim.

Michelin sitesindeki uygulama ile bana şu lastikleri önerdi;

gy2XZN.png

Soldaki kış lastiği ama yazın kullansam bu lastiği ne gibi zararları olur? Mantıken sürtünmesi fazla olduğu için yakıt tüketimi artabilir sürekli kullandığım içinde ömrü azalır gibime geliyor.

Sizin fikriniz nedir acaba.

Rica ederim Goodyear efficientgrip performance için benim ve sizin yazdığını lastik ebatlarında kullanırsanız gerçekten iyi lastikler. Çok kullanmıyormuşsunuz aracınızı istanbulda 2-3 gün en fazla kullanmassınız aracınızı oturduğunuz lokasyon denize çok uzak değil ise. 4 mevsimde sizin için mantıklı bir tercih ola

Maltepe sahil tarafında oturuyorum. Benim merak ettiğim 4 mevsim ile kış lastiği arasında çok büyük fark varmı karlı yolda. Yani kış lastiği alsamda tuzlanmış karlı yolda zincir takacaksam bir anlamı yok gibime geliyor. Fark büyükse kış lastiği alırım güvenlik önemli her zaman.

tarihinde Serkan Akbulut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kış lastiğini yazın kullanırsanız inanılmaz derecede çabuk bittiğine, sesli olduğuna ve yakıt tüketimine sahip olursunuz. Güvenlik olarak ise kauçuk 7 derecenin üstünde sertleştiğinden, yol tutuşunda azalma kaçınılmaz.

Yorum bağlantısı
Serkan Akbulut

Kış lastiğini yazın kullanırsanız inanılmaz derecede çabuk bittiğine, sesli olduğuna ve yakıt tüketimine sahip olursunuz. Güvenlik olarak ise kauçuk 7 derecenin üstünde sertleştiğinden, yol tutuşunda azalma kaçınılmaz.

Yorumunuz için teşekkür ederim.

4 mevsim almaya karar verdim. Kesenin ağzını da açtım  :biggrin: .

Michelin CrossClimate almayı düşünüyorum. 4 adet 800TL civarında. Bir kaç bayiden fiyat alacağım.

Sitede kullanan arkadaşlar var mıdır acaba. 

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Konumuz var crossclimate ile ilgili :)

Moderatör arkadaşlar konuyu sabitlese aslında hoş olur

.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...