İçeriğe Yönlendir

205/55 R16 Dört Mevsim Lastik Önerisi

Aytaç Tan

Recommended Posts

Aytaç Tan

Merhabalar iyi forumlar.

Ford focus 2 dizel aracıma yeni lastik almayı düşünüyorum. Şuan araçtaki lastikler michelin ve artık vadesi doldu. Biraz piyasa araştırması yaptım imperium 515 ve 535 hakkında olumlu yorumlar var. İzmirde yaşadığım için 4 mevsim lastik almam daha doğru olur diye düşünüyorum. Bu bahsettiğim lastikler iyimidir bundan iyisi hangisidir. Açıkcası Biraz milliyetcilik yapıp patlas almayı düşünüyorum ama malum lastik çok önemli bir konu. Değerli önerilerini bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Uğur Çimen

Daha önceki aracımda petlas kullandım memnundum.1 hafta önce aracıma Continental Premium Contact 5 serisi lastik taktırdım ses seviyesi ve ıslak zeminde fren tutuşu gerçekten çok iyi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

4 mevsim lastik pahalıdır yazdıklarınız zaten yaz lastiği

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Izmir de kışlık bir yana 4 mevsim e de gerek var mı sanki sadece yazlık yeterli gibi

Yorum bağlantısı
Aytaç Tan

Sadece yazlıkta olabilir haklısınız. Çok fazla kış yaşandığı söylenemez.

Yorum bağlantısı
Erkam Elma

Aynı ölçüden ben de arıyorum çoğu kullanıcı Goodyear önerdi fiyat da uygun 170 gibi düşünülebilir

Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)

Yazlık olarak conti premium contact 5 veya goodyear efficient grip performance öneririm.

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Yazlık dusunulecekse gy egp olabilir ben de buradaki arkadaşların tavsiyesi ile aldım. Gerçekten güzel lastik focusun süspansiyonları sert olduğu için lastik bir o kadar yumuşak tercih edilmeli bence.

Yorum bağlantısı
Hasan Ekci

4 mevsim lastik devekuşu gibidir bana göre. Deve dersin kuşum der, kuş dersin deveyim der. Ne yazın yaz lastiği gibidir ne kışın kış lastiği gibi. İzmir için yazlık lastik daha mantıklı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ozen

Ben daha once fcs 2 de welox kullandim cok memnundum.

simdiki aracim fcs mca 2,5 yeni PT 515 aldim memunum.

arac icinde yetiskin 5 kisi varken musait asfalt zeminde denedim atma kayma yapmadi.

normal sartlarda lastik omru ister dis kakinligi iyi olsun degismesi grekiyor..

neden fazla veresiniz ki....kesinlikle miclen almam cok yumusak, cikarttigim micln 4,5 dis derinligi vardi cayip derecede kayma yapiyordu...

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Bol yağmurlu izmir için en uygunu goodyear efficientgrip performance serisidir.

Kullanıyorum ve ıslak zeminde yol tutuş ve frenlemeden çok memmunum.

Yorum bağlantısı
Misafir

Halihazırda kullandığım 2014 tarihli 6-7.000 km yapmış Michelin Primacy Lastiklerim var. Sizce bunları satmak istesem ne kadar eder. Ebat 205-55-16

18 inch jant almak istiyorum..

Yorum bağlantısı
Misafir

Bol yağmurlu izmir için en uygunu goodyear efficientgrip performance serisidir.
Kullanıyorum ve ıslak zeminde yol tutuş ve frenlemeden çok memmunum.

+1

Yorum bağlantısı
Fatih Ozen
Halihazırda kullandığım 2014 tarihli 6-7.000 km yapmış Michelin Primacy Lastiklerim var. Sizce bunları satmak istesem ne kadar eder. Ebat 205-55-16

18 inch jant almak istiyorum..[/quote

En iyi cevabi volkan verecektir

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Linkte 170 tl/adet fiyatlı gy egp 'yi öneririm. Kullandığım ve çok memnun kaldığım yegane lastik. 

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

18 inch jant almak istiyorum..

En fazla 400 TL eder bence :)

Çıkma lastik satmak çok çok zor..Ulaşım ve paranın nakit ödenecek olması sebebiyle :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Buluk

1 ay önce focus 2 dizel aracımın üzerindeki lastikler pirelliydi. Michelin primacy 3 taktırdım.  Islak zeminde yol tutuşu ve ses bakımından memnun olduğumu söyleyebilirim.

Yorum bağlantısı
Aytaç Tan

Linkte 170 tl/adet fiyatlı gy egp 'yi öneririm. Kullandığım ve çok memnun kaldığım yegane lastik.

Evet abi attığın linkteki lastği alacağım büyük ihtimalle.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Evet abi attığın linkteki lastği alacağım büyük ihtimalle.

İyi tercih, memnun kalırsın.

Yorum bağlantısı
Kemal Arslan
(düzenlendi)

Ben de lastik konusunda kararsızım. Continental ve Goodyear arasındayım. Conti nin fiyatı çok yükselmiş. Goodyear da bir değişme olmamış ama goodyear için yanaklardan balon yapıyor, yanakları zayıf gibi yorumlar okudum netten. Daha önceki aracımda Michellin kışlık ve Petlas yazlık vardı. Michellin 'ın yanakaları çok inceydi şimdiye kadar kullandığım lastiklere göre. Park ederken yanakları kaldırım taşına dokundurmayı çok severim ona rağmen balon ve yarılma gibi şeyler yapmadı. Goodyear 'ın yanakları michellin dan daha mı ince daha mı kalın ? Balon yapma konusundaki yorumlarınız nedir ? Aslı var mı ? Ona göre fiyatından ötürü onu tercih edeceğim.  Bir de goodyear 'ın etiket verileri çok iyi gözüküyor diğerlerine göre yanlışlık mı var gerçekten öyle mi ?

tarihinde Kemal Arslan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Verileri yazdığı gibi. Ben çok memnun kalmıştım. Ciddi bi tehlikede hasar almadan kurtulmama vesile olduğuna inanıyorum. Evet yanağı yumuşak belki de incedir. Narin kullanmak gerekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Ben de lastik konusunda kararsızım. Continental ve Goodyear arasındayım. Conti nin fiyatı çok yükselmiş. Goodyear da bir değişme olmamış ama goodyear için yanaklardan balon yapıyor, yanakları zayıf gibi yorumlar okudum netten. Daha önceki aracımda Michellin kışlık ve Petlas yazlık vardı. Michellin 'ın yanakaları çok inceydi şimdiye kadar kullandığım lastiklere göre. Park ederken yanakları kaldırım taşına dokundurmayı çok severim ona rağmen balon ve yarılma gibi şeyler yapmadı. Goodyear 'ın yanakları michellin dan daha mı ince daha mı kalın ? Balon yapma konusundaki yorumlarınız nedir ? Aslı var mı ? Ona göre fiyatından ötürü onu tercih edeceğim.  Bir de goodyear 'ın etiket verileri çok iyi gözüküyor diğerlerine göre yanlışlık mı var gerçekten öyle mi ?

Yaklaşık 8 yıldır devamlı Goodyear kullanıyorum,kesinlikle balon görmedim.

İçiniz rahat olsun,Goodyear alın gitsin.

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Benim eski lastiğim goodyear efficientgripti. 25 bin km yol yaptığımda sertleşmişti. Dişleri var diye 1 sene daha idare edeyim demiştim ki lastiklerden birinin balon yaptığını gördüm. Bahaneyle hepsini continental ile değiştirdim. Sert bir kasise girdiğimi de hatırlamıyorum ama balon yapmış. Nihayetinde balon yapabiliyor her lastik gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...