İçeriğe Yönlendir

Sahibinden.com 'daki Sıfır Km Araba İlanlarındaki Fiyatlar ?

Kadir Duman

Recommended Posts

Kadir Duman

Arkadaşlar öncelikle herkese iyi geceler dilerim , öğrenmek istediğim birkaç sorum olacaktı sizlere;

Örneğin ;

Ford'un sitesinde 2015 Fiesta 1.5 Titaniyum araçların anahtar teslim satış rakamları 63.000 TL civarlarında fakat sahibinden.com üzerinde birçok ilan görüyorum araç 0 km,  500 veya 1.000 Km hiç kullanılmamış bayiden yeni alındı şeklin ibarelerle 53.000 - 55.000 TL satılık ilanlar koyuluyor..

şimdi asıl merak ettiğim ;sıfır alınan bu araçlar neden satılıyor ve nasıl bu rakamlarla satışa sunuluyor , bu tipte çok ilan gördüm acaba araçlarda bir problem olabilirmi (çekiciden düşüp anlayamayacağımız şekilde satılabilmesi mümkünmü ) ?

Bazı araçlar yarışma programlarından alındığı için satışa çıkarılabiliyor bunu biliyorum zaten ilandada belirtiliyor ki zaten fiestanın herhangi bir yarışma programlarında verildiğini de açıkcası görmedim bununla ilgili yorumlarınızı bekliyorum...

Yorum bağlantısı
Misafir

Kredi ile taksit taksit alınıp, peşin satılanlar, filo indirimi ile satış fiyatınında altında alınanlar, acil nakde sıkışanlar vb.. Birde araç bayiden alındığı an (imza atıldığı an) 2. el olduğundan..  :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Arkadaşlar öncelikle herkese iyi geceler dilerim , öğrenmek istediğim birkaç sorum olacaktı sizlere;

Örneğin ;

Ford'un sitesinde 2015 Fiesta 1.5 Titaniyum araçların anahtar teslim satış rakamları 63.000 TL civarlarında fakat sahibinden.com üzerinde birçok ilan görüyorum araç 0 km,  500 veya 1.000 Km hiç kullanılmamış bayiden yeni alındı şeklin ibarelerle 53.000 - 55.000 TL satılık ilanlar koyuluyor..

şimdi asıl merak ettiğim ;sıfır alınan bu araçlar neden satılıyor ve nasıl bu rakamlarla satışa sunuluyor , bu tipte çok ilan gördüm acaba araçlarda bir problem olabilirmi (çekiciden düşüp anlayamayacağımız şekilde satılabilmesi mümkünmü ) ?

Bazı araçlar yarışma programlarından alındığı için satışa çıkarılabiliyor bunu biliyorum zaten ilandada belirtiliyor ki zaten fiestanın herhangi bir yarışma programlarında verildiğini de açıkcası görmedim bununla ilgili yorumlarınızı bekliyorum...

Kadir Bey;

Konunuz uygun bölüme alınmıştır.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Kredi ile taksit taksit alınıp, peşin satılanlar, filo indirimi ile satış fiyatınında altında alınanlar, acil nakde sıkışanlar vb.. Birde araç bayiden alındığı an (imza atıldığı an) 2. el olduğundan..  :)

Parayı bulunca böyle mi alalım Kerem cim ne dersin :)

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Bir alacak karşılığı gelmiş olabilir belki..nakit ihtiyacı olmuş olabilir...çalıntı olabilir :D pekçok olasılık var tabi..

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Bazı araçlar, toplantılar için kiralanıyor mesela organizasyon şirketi tarafından organizasyon bitince satılığa çıkıyor düşük km'lerle. Örneğin Antalyada g20 zirvesi var kasım ayı'nda birçok ziyaretçigelecek, böyle araçlar çıkabilir piyasaya. Zamanında Ankarada düşük km'li birçok BMW piyasaya çıkmıştı.

İkinci olarak filo kiralama işi yapanlara kota doldurmak için 2-3 araç uygun fiyatla verilebiliyor. İhtiyaç fazlası araçlar; alındığından yüksek, piyasadan düşük fiyata satılıyor. Mesela geçen bana 57.000 TL'ye 0 km Toledo teklif ettiler. 6 ara varmış, 3'ü satılmıştı.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Parayı bulunca böyle mi alalım Kerem cim ne dersin :)

Dene bakalım.. :fiuw: Sorun çıkmazsa bende alırım..  ;)  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Semih Usluer

Galericiler sıkı ticaretleri olan bayilerden biraz peşinat ve 20-24 ay senetle taksit yaparak alırlar aracı satıp peşin para elde ederler bununla da tekrar 2-3 araba alıp satarlar ticaret böyle devam eder.. Yakın zamanda bir arkadaşım mondeo aldı böyle.. Üzerinede iki defa zam geldi. Satınca nakit baya para yani...

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

filo indirimi v e kredi ile alınmış araçlar.hepsi plakalıdır,alan 2. sahibi olur.herhangi sıkıntıları olmaz zaten sıfır km (en fazla 1000) olurlar.

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

benim duyduğum istanbul bağcılar oto centerde 4  5  galerici bir olup bir acente adı altında fabrikadan filo olarak belki 10 belki 20 adet sıfır araç alıyor kendileri satıyor tabi bu araçlar genelde linea clio accent blu gibi taksi olarak kullanılan araçlar benim arkadaş kadıköy tepretoglundan 100 km de 2015 focus aldı trendx sıfırında 6 000 tl uyguna aldı sebebide bunlar bir firmayla anlaşmışlar  20 tane beyaz focus firma 18 tanesini almış 2 tanesini almamış arada anlaşamamışlar tabi araçların tescil kaydı yapılıp plakaları takıldığı için 2. ele düşmüş oldu fiyatta bundan biraz düştü ama yinede temkinli yaklaşmak lazım tırdan düşmüş olabilir riskli işler :)

Yorum bağlantısı
Necat Ertan
(düzenlendi)

Şuan ki liste fiyatları sene başına kıyasla %15- 20 yukarıda.  Mesela yeni focus satışa çıktığında 52000 TL civarı başlangıç fiyatıyla satılmaya başlandı diye anımsıyorum.  Şuan liste fiyatları 62000 TL den başlıyor.  Bu dönemde aracını 52000 TL ye alan kişide, aldığı paraya yada az üzerine satabiliyor aracını.  

tarihinde Necat Ertan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Vw ye bakın tam tersidir mesela. çeşitli yöntem ve sebeleri var. alınabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özer Yılmaz

Bizim burda bir galerici abimiz var. Toyota nın başka bir şehirdeki acentesi ile anlaşmalı. Acentanın aylık ve 3 aylık kotaları varmış. Ayrıca belli miktarda araç sattıktan sonra fabrikadan indirim alıyorlarmış. Acente bu kotaları yakalamak ya da nakit para sağlamak istediği zaman bu abimizi arıyor. Adam gidiyor 5 corolla 2-3 yaris auris çekip geliyor. 63 bin tl lik arabayı son gittiğinde 54 bin tl ye aldığını söyledi ki bu bana söylediği. Kesin 1 2 bin daha ucuza alıyordur. Üstüne 4 bin koysa gene acenteden 5 6 bin tl kar eder.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...