İçeriğe Yönlendir

Sağ Elim Şişti.

Misafir

Recommended Posts

Misafir
(düzenlendi)

1 hafta önce akşam yattım sabah uyandığımda elimi şiş halde buldum.doktor muayenesi sonrasında olabilecek her şeyi anlattıktan sonra Sağ elim aşırı sinir ezilmesi,yanması,ve birazda kireçlenme tarzı ama kireçlenme değil çıtlatmadan rahatlamam ve en sonunda şişme ile harekt kabiliyeti azalarak şiddetli ağrılı şekilde rahatsızlık oluştu.

Doktor kontrolü ve hastane ziyaretleri vesaire ile kısmen düzeldi.

Avuç içi kısmında ben nasır tarzı sertlik vardı bunun sebebi aşırı ısı ile oluşan yanık imiş.Buda o vakit yanık kelimesini duyunca aklıma breyz ile kesme biçme aşamalarında brreysin hava fanının önünden sağ elimle sürekli tutarak hakimiyet sağlamam şart olduğundan ve aşırı sıcak ile avuç içim hep yanıyordu sebebi bu olduğu aklıma geldi.

Sinir ezilmeside sürekli far camı açarken tornavida ve breyz ile sürekli delik delerek kesme yaparken aşırı baskı yapmam bu sorunu ileri boyuta taşımış. 

Şu an kremli ağrı kesicili bir tedavi ile dediğim gibi kısmen iyileşme var.El hareketim agrılı şekilde lakin can alıcı şekilde kısmen yapabiliyorum.Doktor epeyce bir süre baskı tarzı agır çalışma yapamam için özellikle uyardı ve ikaz etti.

Şu an elimdeki şişlik olsada ilk haftadaki gibi değil ve zorda olsa haeket kabiliyetim yerinde.Bunada çok şükür.

Eldiven kullanmam her halukarda şarttı lakin işte buna diyecek bir şikayetim savunmam yok hiç kullanmadığım bir eşya.Sonuç ise beni epey zora sokacak bir rahatsızlık ile karşımda.

Öncesindede sol elimin baş parmak ile işaret parmagı arasına far açarken tornavişda fena saplanmıştı.Bu tam iyileşmeden bu rahatsızlık beni epey sıkıntıya soktu.

Sorum ne tür bir Eldiven bulup almalıyımki üstte yaptığım işlemler sırasında sağ elimi özellikle avuç içini korumayı tam olmasada epeyce koruyacak şekilde olsun.

Ayaklar için silikonlar var ilk etapta ondan alıp eldiven içine sabitleyip kullanmayı düşünüyorum.Geçici bir çözüm lakin bu benim bu işleri yaparken uyguladığım baskı gücümü azaltmaması şart olan bir eşya.

Elimi ileriye dönük bu ilaçlar haricinde ne kullanırsam eski gücüne kavuşması için ilave tedavi uygulaması yapabilirim.

Tavsiyelere ihtiyacım var. 

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Çok geçmiş olsun abi, doktor yapman ve dikkat etmen gerekenleri sıralamış zaten bizlerin buradan haspel kader tavsiyelerimiz seni yanıltıp tedavinin dışına çıkmana neden olabilir..

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Belki o bölgeye gelecek basıncı azaltmak için tamponlu denebilecek eldiven aranabilir. Muhakkak protein ağırlıklı da beslenmeniz gerekmekte. İlaçlarınızı düzenli kullanmalısınız. Ayrıca d vitamini için güneşe çıkmalı ve kalsiyumda almalısınız. Ayrıca o bölgedeki kası kuvvetlendirmek için gerekli bir hareket antrenman varsa onları da yapmanız hızlı sonuç alma adına yardımcı olabilir. Yine de yazdıklarımın her insan için farklı etki edebileceğini, vücudunuzu en iyi sizin bilmeniz ve buna gore ne yapacaginizi belirlemeniz gerekir. Saygılarımla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ünal Doğar

Abi çok maharetli ellerin olacak ki birinin nazarı değmiş, geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Geçmiş olsun, çalışmanızı etkilemeyen ,parmaksız eldivenler kullanabilirsiniz.Bir süre kullanmanızda yarar var.

Örneğin;

p9b74z.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Geçmiş olsun Oktay abi.. Bizim bile ufak tefek ev tamiratlarında tornavidayı itmekten avuç içlerimiz su toplar gibi oluyor. Sen sürekli bu işlerin içindesin eldiven gibi birşey şart ama nasıl birşey olur bilemiyorum. Şu demircilerin kullandığı bi eldiven var. Onlar iş görür mü acaba..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

Geçmiş olsun Oktay abi eldiven şart olmuş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Türker

Geçmiş olsun Oktay abi Allah acil şifalar versin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Geçmiş olsun, çalışmanızı etkilemeyen ,parmaksız eldivenler kullanabilirsiniz.Bir süre kullanmanızda yarar var.

Örneğin;

p9b74z.jpg

Güzel dualarınız için Rabbim razı olsun. :)

Siyah olan hoşuma gitti.Araştırayım.Yurt dışı değilde ülekemizde bulunabilirse güzel olacak.

Demircilerdeki işimi görmüyor.

Belki o bölgeye gelecek basıncı azaltmak için tamponlu denebilecek eldiven aranabilir. Muhakkak protein ağırlıklı da beslenmeniz gerekmekte. İlaçlarınızı düzenli kullanmalısınız. Ayrıca d vitamini için güneşe çıkmalı ve kalsiyumda almalısınız. Ayrıca o bölgedeki kası kuvvetlendirmek için gerekli bir hareket antrenman varsa onları da yapmanız hızlı sonuç alma adına yardımcı olabilir. Yine de yazdıklarımın her insan için farklı etki edebileceğini, vücudunuzu en iyi sizin bilmeniz ve buna gore ne yapacaginizi belirlemeniz gerekir. Saygılarımla.

Protein oranı maalesef özel yaşantıdaki durumlardan dolayı sürekli denilecek şekilde marketteki hazır ürünleri yapabildiğim için gerçi bunlarda hep et tarzı ürünler ve patates,yumurta yı çocuklar tercih etmediği için kendimde üşengeçlik ve bulaşık sıkıntısından dolayı yapamıyorum hatta yapmıyorum.

Ağırlıklı aklınıza gelebiilecek her çeşit tost ürünleri nereye kadar götürürse artık.Başkada bir şey yazmakta gerek yok sanırım.

Hareket aşaması bende hiç eksik olmaz tabi belirli olanlarıda internetten bulduklarımı sabah ve akşamları yürüyüş zamanında muhakkak yapmaya gayret ediyorum.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Oktay kardeşim,

Öncelikle geçmiş olsun, Allah şifa versin. Haşmet arkadaşımızda örnek vermiş parmaksız çok güzel eldivenler var ve iş yaparken parmaklar açık olduğundan ince işlerde çok engelleme yapmıyorlar. Bence hem parmaklı hem parmaksız 2 adet eldiven temin etmelisin işin durumuna göre değişerek kullanabilirsin. Avcılar askeri kullanımlar için olanlarıda var mümkünse deri takviyeli olanlardan edinmende fayda var. Bende bundan var http://www.hepsiburada.com/bosch-koruyucu-sigir-derisi-eldiven-11-numara-p-HRBOSCH2607990106bahçede iş yaparken kullanıyorum çok faydalı ama senin iş için kaba biraz ancak avuç içini zorlayacak durumlarda çok işini görebilir aynı sitede ince işler içinde var ama onlardan kullanmadım . 3 sene önce evdeki bir tadilat sırasında sol dirseğimde sinir zedelenmesi oldu tam 1,5 sene sol kolum ile poşet bile taşıyamadım uzun yolda diraksiyonu tutmakta çok zorlandım. Aman kendine dikkat et senin için elllerin demek ekmek teknen demek :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Abi geçmiş olsun. Şu sıralar hafif işlerde bile yorma ellerini. Allah şifa versin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İrfan Aşcıoğlu

Çok geçmiş olsun Oktay abi. Rabbim eski sağlığına tez zamanda kavuştursun inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Çok geçmiş olsun Oktay Abi. Bizim tavsiyelerimiz, hastalığı daha ileri safhalara taşıyabilir. Doktor ne demişse odur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Geçmiş olsun Oktay Abi acil şifalar dilerim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Rabbim hepinizden razı olsun.

Öncelikli olarak resimdeki gibi avuç kısmı aradığım özellik.Bu kısımdaki destekler sanırım avuç içimi koruyacaktır.Bulmaz isem verdiğiniz linklerdekileri alıp kullanmam gerekecek.

fcG9aOj.jpg

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Geçmiş olsun Oktay Bey.Sinir sıkışması ve ezilmeleri çok ağrılı oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Geçmiş olsun Oktay Bey.Sinir sıkışması ve ezilmeleri çok ağrılı oluyor.

Aynen tatmış bulunuyorum.Bir şeyi tutmayı bırakın boşta parmak oynatması bile son derece işkenceli bir halde.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...