İçeriğe Yönlendir

Courier - Ses Sistemi

Melih ar

Recommended Posts

Melih ar

-Yüksek seste bozulma var mı ?

-Bass lı müziklerde hoparlörlerden cızırtı vb. sesler çıkıyor mu ?

-Trend, Delux, Titanium, Titanium Plus paketlerde aynı ses sistemi mi var ?(ÖNCELİKLİ SORUM)

-Sorularımı yanıtlarsanız sevinirim.

-Teşekkürler..FCT AİLESİ

Yorum bağlantısı
Melih ar

sesi açtıkça bas ın azalması lazım? hangi teyp var?

Orjin. Ford Courier ın teybi

Ben tam bilmiyorum öğrenmek amaçlı başlattım bu konuyu

Yorum bağlantısı
Bekir Afşar

-Yüksek seste bozulma var mı ?

-Bass lı müziklerde hoparlörlerden cızırtı vb. sesler çıkıyor mu ?

-Trend, Delux, Titanium, Titanium Plus paketlerde aynı ses sistemi mi var ?(ÖNCELİKLİ SORUM)

-Sorularımı yanıtlarsanız sevinirim.

-Teşekkürler..FCT AİLESİ

1 hafta öncesine kadar Courier sahibiydim. 15 ay kadar kullandım.

* Bass'ı artırırsanız yüksek seste bozulma var. Radyodaki netlik düşük.

Usb'den müzik dinlerseniz ses kalitesinin aslında kötü olmadığını anlıyorsunuz.

* Bass'lı müziklerde ön kapıların kenarlarındaki gözü çevreleyen plastiklerin birleşme noktalarından cızırtı geliyor. Elinizle tuttuğunuzda kesiliyor. Servise gidilirse muhtemelen çözerler.

* Ses sistemi aynı fakat hoparlör sayısı farklı. Titanium ve titanium plus donanımlarda 6 tane hoparlör var. Trend ve Delux'ta 4 tane var.

Yorum bağlantısı
Melih ar

1 hafta öncesine kadar Courier sahibiydim. 15 ay kadar kullandım.

* Bass'ı artırırsanız yüksek seste bozulma var. Radyodaki netlik düşük.

Usb'den müzik dinlerseniz ses kalitesinin aslında kötü olmadığını anlıyorsunuz.

* Bass'lı müziklerde ön kapıların kenarlarındaki gözü çevreleyen plastiklerin birleşme noktalarından cızırtı geliyor. Elinizle tuttuğunuzda kesiliyor. Servise gidilirse muhtemelen çözerler.

* Ses sistemi aynı fakat hoparlör sayısı farklı. Titanium ve titanium plus donanımlarda 6 tane hoparlör var. Trend ve Delux'ta 4 tane var.

Çok teşekkürler... 

Yorum bağlantısı
Önder Aldemir

Bende titanium plus navi+geri görüş kamerası var arkadaşımın babasında titanium plus var aynı ayarlarda ve aynı müzikte benim aracın ses kalitesi bariz üstün microcat ten baktığımda benim aracımın ana ünitesi farklı.

Yorum bağlantısı
Soner Aktas

Radyo biraz zayıf,

USB den kesintisiz faydalanabiliyorum.

Baslarda hoparlörler yırtıkmış gibi ses geliyordu. Servise götürdüm, yalıtımdan olduğunu söylediler. Güya düzelttiler, hala aynı sorun devam ediyor. En yakın servis ila aramda 80 km olduğu için ve çalıştığım için sık sık gidemiyorum, O yüzden Ocak ayında bakım için götürdüğümde tekrar baktıracağım.

Umarım bu sefer kesin bir çözüm bulurlar...

Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz

Ford'un tüm araçlarındaki ses sistemi ortalamanın üzerinde. Renault, Hyundaki, Fiat vs. rakiplerinden çok daha iyi.

Yorum bağlantısı

Ben ses sisteminden hiç ama hiç memnun değilim aslında asıl sıkıntı kapı içlerinde hoparlörün yerleşimi, boşluk bırakmamışlar ve bası açtığınızda patlak ses veriyor ben artık bu durumu kabullendim bası kapalı dinliyorum mecburen.

Radyosunun ses kalitesi daha da kötü, teybe geçinde nispeten biraz daha iyi ses alabiliyorsunuz ama oda biryere kadar.

Navigasyon olan modellerde evet ses kalitesi daha iyi.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Gökhan Öz

Doblo yu görün ses sistemini ondan sonra laf söyleyin :) Ford'un ses kalitesi tatminkar bence.. Hatta üst modellerde çok çok iyi..

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Ozan Davutoğlu
On 04.11.2015 at 10:45, Soner Aktas yazdı:

Radyo biraz zayıf,

USB den kesintisiz faydalanabiliyorum.

Baslarda hoparlörler yırtıkmış gibi ses geliyordu. Servise götürdüm, yalıtımdan olduğunu söylediler. Güya düzelttiler, hala aynı sorun devam ediyor. En yakın servis ila aramda 80 km olduğu için ve çalıştığım için sık sık gidemiyorum, O yüzden Ocak ayında bakım için götürdüğümde tekrar baktıracağım.

Umarım bu sefer kesin bir çözüm bulurlar...

radyo zayıf değil aslında  gizli özelik (forscan)  bölümünden dusuk multimedia sistemi seçili fabrika tarafından   bunu yüksek multimedia olanı etkinleştirince sorun düzeliyor 

kendi aracımda test ettim  

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

2006 fiesta aracımdaki standart ses sistemini bu zamana kadar aldığım araçlarda hiçbiri bu kadar iyi değildi. fordun ses sistem kalitesi gerçekten başaralı ha bu arada öyle ciddi bir amfili ses sistemi beklemeyin elimde tesistat parçaları var ama yaptırmıyorum niye çünkü yeterli benim için  bassa gelince ses yükselince elbet kalite bozulur kaldırmamasından dolayı iyi bir hoparlör koysan o zaman belki beklentine cevap verir. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...