İçeriğe Yönlendir

Bu Focus Galeriden Temiz Olabilir Mi?

Oytun Beşikcioğlu
Çözüme git Misafir tarafından,

Recommended Posts

Oytun Beşikcioğlu

Öncelikle hepinize tekrar teşekkür ederim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-sadece-ve-sadece-34000-km-de-boaysiz-hatasiz-lpg-li-236951875/detay  kardeşim bu araç daha mantıklı olabilir senin için değerlendirmeni öneririm

Abi teşekkür ederim fakat Osmaniye araç almak için bana hem uzak hem de bir allahın kulu yok orada tanıdık (şimdi gördüm senin dışında kimse yok )

Bugün sigortacılık avantajları ile araca bakalım:)

Araç 6 haziran 2011'de plaka değiştirmiş. Yeni satıştan sonra trafik sigortası yapılmamış. Kaskosunda plaka değişikliğinden sonra birşey yok ama 2009-2011 arasında ne olduğunu bilmek için şase no gerekli.

Saygılarımla.

Evren abi çok sağol aracı görmeye gitmek istiyorum o ara şasi numarasını alıp sana atarım senin diyeceklerine göre gidişata bakarım zaten.

Araç gerçekten çok temiz duruyor. Aracı resmen "katır" niyetine kullanıp dağa taşa vurup sonra güzel bir yıkamacıda detaylı temizliğe geçirince bir de güzel güzel fotoğraflarını çekip kontrast verince "Araba temizmiş ama" dedirtiyorlar bizlere. Galericilere gerçekten güven olmaz fakat araç dikkatinizi çekti ise ve galeri için referans bulamıyorsanız en azından tarafsız bir oto ekspertiz noktasında rapor alabilirsiniz. Araç için "ciddi" düşünülüyorsa ödenecek üç beş lirayı dert etmezseniz zaten. Ya da satıcı ile taahhüt ettiği kusurlardan başka kusur çıkması durumunda işlemin ücretini kendisinin ödeyeceği konusunda anlaşıp araç için ekspertiz raporu alabilirsiniz

Abi kesinlikle dediklerine katılıyorum. Şasi no sorgudan temiz çıkarsa kesin bir computest yaptırıp baktiririm.

Peki alacak olur isem hatta alma aşamasında aracı göstermelik Ankara'da iyi Ford ustası önerecek kimse yok mudur?

Yorum bağlantısı

Hocam 35K kilometredeki bir aracın klima düğmelerinin bu kadar soyulması normal mi sizce?

Bayan tırnaklarıyla kullanmış.Bahane hazır:)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Halit Demir

Bayan tırnaklarıyla kullanmış.Bahane hazır:)

Saygılarımla.

Hocam 35K kilometredeki bir aracın klima düğmelerinin bu kadar soyulması normal mi sizce?

kardesim haklısın normal değil sadece bi düğme için elenecek de bi araç değil eğer galerinin dediği gibiyse 

Öncelikle hepinize tekrar teşekkür ederim.

Abi teşekkür ederim fakat Osmaniye araç almak için bana hem uzak hem de bir allahın kulu yok orada tanıdık (şimdi gördüm senin dışında kimse yok )

Evren abi çok sağol aracı görmeye gitmek istiyorum o ara şasi numarasını alıp sana atarım senin diyeceklerine göre gidişata bakarım zaten.

Abi kesinlikle dediklerine katılıyorum. Şasi no sorgudan temiz çıkarsa kesin bir computest yaptırıp baktiririm.

Peki alacak olur isem hatta alma aşamasında aracı göstermelik Ankara'da iyi Ford ustası önerecek kimse yok mudur?

kardesim yardımcı olurdum da mardindeyim iş dolayısıyla

Yorum bağlantısı
Oytun Beşikcioğlu

Halit sağol benim Osmaniyeye gelmem zaten bu ara imkansız. Ankara'dan almak en iyisi.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Mümkün değil.

Yorum bağlantısı
Oytun Beşikcioğlu

Aracın şasi den sorgu yaptım hasar kaydı yok.

Km bilgisi olarak da:

T.C. ULASTIRMA VE DENIZCILIK BAKANLIGI muayene verilerine gore ***4184 aracin Muayene

Tarihi-Km:

27/10/2015 107150KM,

21/10/2013 84371KM,

17/10/2011 68415KM, EK BILGI: KM sorgusu ucretsizdir.

Bilgisi geldi. Km de sizce bir sıkıntı var mıdır?

Yorum bağlantısı

Aracın şasi den sorgu yaptım hasar kaydı yok.

Km bilgisi olarak da:

T.C. ULASTIRMA VE DENIZCILIK BAKANLIGI muayene verilerine gore ***4184 aracin Muayene

Tarihi-Km:

27/10/2015 107150KM,

21/10/2013 84371KM,

17/10/2011 68415KM, EK BILGI: KM sorgusu ucretsizdir.

Bilgisi geldi. Km de sizce bir sıkıntı var mıdır?

Arabanin bilgilerini yazdim ozelden. Km dogru olmayabilir hala. Soyle ki 0 arac ilk muayeneye 3 yilda giriyor. Senin ilk gordugun km dusurulmus ise kayitlarda bir carpiklik olmaz ama gercekligi icin ispat olmaz. Serviste en son bakima girdigi km'den anlasilir dogrusu.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı

5 sene benzinlisini kullandım, sonra sattım focus 2,5 aldım ama meganedeki konforu focusta bulamadım, konfor olarak megane sizi çok memnun eder, donanım olarak zaten en dolu paket, motoru deseniz dci motor tartışmaya gerek yok. Ama bu ilandaki bana pek güzel gözükmedi, direksiyon çok fazla aşınmış km si kontrol edilmeli derim. 

Yorum bağlantısı
Oytun Beşikcioğlu

Arabanin bilgilerini yazdim ozelden. Km dogru olmayabilir hala. Soyle ki 0 arac ilk muayeneye 3 yilda giriyor. Senin ilk gordugun km dusurulmus ise kayitlarda bir carpiklik olmaz ama gercekligi icin ispat olmaz. Serviste en son bakima girdigi km'den anlasilir dogrusu.

Saygilarimla.

Aynen Evren abi şimdi bir arkadaşım servisten sorgulatmaya çalışıyor, az önce arayıp şasi numarasını istedi. Bakalım haber bekliyorum.

5 sene benzinlisini kullandım, sonra sattım focus 2,5 aldım ama meganedeki konforu focusta bulamadım, konfor olarak megane sizi çok memnun eder, donanım olarak zaten en dolu paket, motoru deseniz dci motor tartışmaya gerek yok. Ama bu ilandaki bana pek güzel gözükmedi, direksiyon çok fazla aşınmış km si kontrol edilmeli derim. 

Direksiyon benim de dikkatimi çekti, zira Megane 3'lerin de içi bu renk olanlarda direksiyonda soyulma kronik olduğundan pek aldırmamıştım. Fakat ilan sahibini aradım konuştuk. Araçta 8000 civarı hasar kaydı varmış adamın dediğine göre araç önceki sahibindeyken kırmızıda duruken arkadan vurmuşlar tampon ve far değişmiş arkadan vuran aracın da aynı şekilde ön tampon ve far değişmiş bütün masrafları da bu aracın sigortasına yüklemişler. Arkadan vuran araç 8de8 hatalıyken nasıl öndekine yüklemişler sigortacı da anlamadım bu işi falan demiş. Sigortadan para almak için yapılan bir işlem olabilir gibi geliyor bu durumda da kırmızıda arkadan birinin vurma durumu güzel kurgulanmış bir hikaye olabilir. Şu anki sahibi de önceki aldığı kişilerin yalancısı uğraşıyor şimdi aracı satabilmek için...

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Aynen Evren abi şimdi bir arkadaşım servisten sorgulatmaya çalışıyor, az önce arayıp şasi numarasını istedi. Bakalım haber bekliyorum.

Direksiyon benim de dikkatimi çekti, zira Megane 3'lerin de içi bu renk olanlarda direksiyonda soyulma kronik olduğundan pek aldırmamıştım. Fakat ilan sahibini aradım konuştuk. Araçta 8000 civarı hasar kaydı varmış adamın dediğine göre araç önceki sahibindeyken kırmızıda duruken arkadan vurmuşlar tampon ve far değişmiş arkadan vuran aracın da aynı şekilde ön tampon ve far değişmiş bütün masrafları da bu aracın sigortasına yüklemişler. Arkadan vuran araç 8de8 hatalıyken nasıl öndekine yüklemişler sigortacı da anlamadım bu işi falan demiş. Sigortadan para almak için yapılan bir işlem olabilir gibi geliyor bu durumda da kırmızıda arkadan birinin vurma durumu güzel kurgulanmış bir hikaye olabilir. Şu anki sahibi de önceki aldığı kişilerin yalancısı uğraşıyor şimdi aracı satabilmek için...

kırmızıda dururken arkadan çarpmışlar ve masrafı bunun kasko mu ödemiş  :)

Yorum bağlantısı
Oytun Beşikcioğlu

kırmızıda dururken arkadan çarpmışlar ve masrafı bunun kasko mu ödemiş  :)

Aynen abi Oscar'lık olmasa da Altın Portakal'a aday bir senaryo  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Aynen abi Oscar'lık olmasa da Altın Portakal'a aday bir senaryo  :D

Yılın enayisi ödülü de sigorta şirketine:)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Oytun Beşikcioğlu

Aracı şasi numarasından Otokoc ta arkadaşım sordurdu sağolsun fakat değil otokoç tek bir yetkili servis kaydı yok aracın. Bunu duyunca da alana da satana da hayırlı olsun deyip görmeye bile gitmedim. O sırada bana yardımcı olan galerici abinin başka bir galerici arkadaşında full yetkili servis bakımlı ilk sahibinden 2008 145000'de bir Jetta denk geldi. Ankara'da çok iyi olduğunu öğrendiğim bir VW ustasına gösterdik. Aracı alan az bir masraf yapar ve uzun süre mutlu biner deyince de 40500'den açılan malum site ilanını 39750'ye sonlandirmis olduk.

2-3 konudur Ford marka araç ilanlarında aradığım desteği koşulsuz veren fordclub ailesine ve özellikle ÖM ile şasi numarası sorguları için Evren (abiye) İSKENT'e TEŞEKKÜRÜ borç bilirim. Gönlüm gerçekten sizler sayesinde Ford sahibi olmak istiyordu (hala öyle) fakat nasip kısmet ilk araç böyle oldu.

2-3 sene bu arkadaşı eskitip "yav hanım bu araba bize ufak mı geliyor ne?" dümeni ile titanium x bir Mondi'nin planını kurmaya başladım bile...

Bu arada aracım olarak farklı marka model paylaşmak caiz midir? Öyle ise kirlenmeden aracın bir iki yakışıklı fotoğrafını çekeyim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tramer 0. servis 0. güzel bir filo aracı imiş... muayene tarih ve km lerde sıkıntı çıkmayacaktır :fiuw:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...