İçeriğe Yönlendir

Dizel Otomatik Piyasası Kızışıyor...

Uğur Köker

Recommended Posts

Uğur Köker
(düzenlendi)

ford focusun ardından opel astra da dizel otomatik 1,6 136 hp ile sektöre giriş yapmış(ortalama fiyatlar 80-90 bin tl arası),vw skandalı focusun astranın dizel otomatikle sektöre girişiyle seçenekler arttı,umarım tüketiciye indirim olarak yansır  :good1:

http://www.milliyet.com.tr/astra-tacini-geri-isteyecek-/ekonomi/detay/2093020/default.htm

tarihinde Uğur Köker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Her evde bir dizel otomatik araç ihtiyacı giderek artıyor...ve süreklide artacak...

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

astra hafiflemiş yaklaşık 200kg. Sınıfında iddialı olacak. 1.6 dizel zaten çok iyiydi , ama kasa ağır olduğu için gitmiyordu. 

Yorum bağlantısı
Serkan Dalgıç

Yenisini şimdilik alamayacağım, bütçe 65 bin çok zorlarsam 70 bin olabiliyor.

Ama 2015 1,6 cdti 136 bg. Almayi planlıyorum. Bakarsın yeni kasa çıkınca bir kaç bin TL fiyatı düşer.Beklemeden şu anda.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

pazarlama başarılı. otomatiğe de alıştık :D kısa zaman önce bakılamzdı bile

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)

Yenisini şimdilik alamayacağım, bütçe 65 bin çok zorlarsam 70 bin olabiliyor.

Ama 2015 1,6 cdti 136 bg. Almayi planlıyorum. Bakarsın yeni kasa çıkınca bir kaç bin TL fiyatı düşer.Beklemeden şu anda.

136 beygir gibi değil fakat, ben 100 bg falan sandım. Kasa çok ağır. Motor yumuşak ve sessiz.

tarihinde Evren Erakçora tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Köker

136 beygir gibi değil fakat, ben 100 bg falan sandım. Kasa çok ağır. Motor yumuşak ve sessiz.

kasası çok sağlammış,muhtemelen ağırlığı ondan olsa gerek.geçen kaportacıda yan taraftan ağır kazalı astra gördüm direktlerde falan hiç eğilme olmamış,,sürücü yolcu tarafına doğru en ufak bir yansıma olmamış(içeri doğru eğilmemiş kapılar),usta bu kasayı çok sağlam yapmışlar mesela civic kia hyundai falan olsa haşat olurlardı dedi.şasesi çok sağlam bu arabaların diye de eklemişti

Yorum bağlantısı
Serkan Dalgıç

Ben 2000 senesinden beri hep ford kullandım,bu son çıkan kasalara hiç ısınamadım,motoruna hiç bir zaman sözüm olmadı.Fakat 70-80 bin tl. Para vererek alacağın arabanın birazda malzeme kalitesini işçiliğinin daha iyi olmasını istiyor insan showromda arabaya bakıyorum,kapı fitilleri esnemiş aradan kumaş yanlışlıkla dokunsan çıkacak,bagaj kapağının altındaki kaplamanın kenarlarında azıcık bastır içerisi görülüyor,yolcu koltuğunda oturduğunda bacağını sola doğru açamıyorsun vitesin bulunduğu konsol izin vermiyor uzun yolda çok rahatsız eder,vs.

Satıcı focus 2 ve 2,5 kullananlardan bu tarz değerlendirmelwri sürekli duyuyoruz dedi.

Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz

Aynen. Katılıyorum.

Bende bir kaç günlüğüne 136 beygir sedan kullanmıştım. Benim Megane'la arasında ciddi bir performans farkı göremedim.

Yorum bağlantısı

C kasa dizel otomatik fiyatları 100.000 Tl bandına oynuyor. Hatta full versiyonlarda bu fiyatı geçenler bile var. (Focus) :biggrin: Kendi aralarında kızışıp dursunlar o sebeple. Biz keyifle seyrederiz.  ;)  :D

Yorum bağlantısı
Recep Güney

Aynen.. 115 e ev aldim oturuyorum mis gibi.. arabaya 100bin verirsem salona sokmak isterim;)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Uğur Köker

C kasa dizel otomatik fiyatları 100.000 Tl bandına oynuyor. Hatta full versiyonlarda bu fiyatı geçenler bile var. (Focus) :biggrin: Kendi aralarında kızışıp dursunlar o sebeple. Biz keyifle seyrederiz.  ;)  :D

:D

Yorum bağlantısı

Jettayı unutmayalım  ;)  :)

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Yukarıda Opel den söz edilmiş.

Ben Opel in kötü araç yaptığına inanmıyorum hele geçen kullandığın v40 dizel powershift ten sonra.

Yorum bağlantısı
Fazlı Özdemir

136 bg lik Astra yı test etmiştim ilk çıktığında, benim için tam bir hayal kırıklığı idi. Şimdi yenilenen kasayı bilmiyorum. Opel iyi tasarımlar yapıyor ancak sürüş kalitesi tasarımına oranla hep geride kalıyor bence.

Yorum bağlantısı
Sevgin Yılmaz

Sanırım markalarda genel olarak  aynı model ve aynı donanımlarda dizel motor farkı 15-20 bin TL fark isteniyor. Bana göre hususi araç kullanıcıları için inanılmaz fazla bir bedel. Ayrıca dizellerde beygir güçleri çoğunlukla benzinliye göre genelde daha düşük. Benzinli aracın konfor eksikliğide cabası.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...