İçeriğe Yönlendir

Paspasta Islaklık

Timuçin Orcan
Çözüme git Misafir tarafından,

Recommended Posts

Misafir

Fotoğraf yüklersem belki daha iyi fikir verir.

Su_1.jpg

Su_2.jpg

bmp resim yükle

Fotoğraflar bu şekilde. Yıkamacı suyu tuttuğunda biriken su artarak paspasa doğru süzülüyor.

Yorum bağlantısı
Misafir

Emrullah Bey, benim gittiğim kaportacı da kapın düşmüş ayar yapılması gerekiyor demişti ve kendince bir ayar yapmaya çalıştı. Yalnız ayar işini bana çaktırmasa da tam yapamadı.

Kapının iç kısmında su girdiğine dair en ufak bir iz olmadığını da düşünürsek belki de ayar bozukluğu lastiğe kapının tam basmamasına neden oluyordur.

Bir de Kerem Bey'in söylediği sunroof olayı var. Her ikisini de kontrol ettireceğim. İnşallah çözerim.

Yorum bağlantısı
Alper Doğan

Emrullah Bey, benim gittiğim kaportacı da kapın düşmüş ayar yapılması gerekiyor demişti ve kendince bir ayar yapmaya çalıştı. Yalnız ayar işini bana çaktırmasa da tam yapamadı.

Kapının iç kısmında su girdiğine dair en ufak bir iz olmadığını da düşünürsek belki de ayar bozukluğu lastiğe kapının tam basmamasına neden oluyordur.

Bir de Kerem Bey'in söylediği sunroof olayı var. Her ikisini de kontrol ettireceğim. İnşallah çözerim.

Takipteyiz turgay bey
Yorum bağlantısı
Misafir

Abi bu durumda kesin kapıdan geliyor su. Resimlerden belli. Kapı ayarı sonrası fitil değişimi yada fitil içine hortum desteği de yapmalısın bence. Olay tamamen kesilecektir tahminim.

Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu

Abi bu durumda kesin kapıdan geliyor su. Resimlerden belli. Kapı ayarı sonrası fitil değişimi yada fitil içine hortum desteği de yapmalısın bence. Olay tamamen kesilecektir tahminim.

Kerem Beye aynen katılıyorum. Sizin probleminiz fitil ile kapı arasında boşluk olması. Konumda belirtmiştim. Benim araç yıkama suyunu almıyordu.

Usta ile suyu takip ettik. Direkten inen su Alt menteşe hizasından kapıya geçiyor. Kapı altından da fitili geçerek içeri giriyordu.

Usta ısrarla dedi kapı içinden gelmiyor diye, dinlemedim söktürdüm. Hakikaten gelmiyormuş dedim.

İş kapı ayarı ve fitillerde gibi görünüyor açıkçası.

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Misafir

Bu gün kaportacıya gittim. Su girmesi kapı ayarından değilmiş. Kapı içerisindeki fitil belli yerlerde hafif çökmüş/ezilmiş gibiydi. Serum benzeri bir lastik alarak fitilin içerisinden geçirdik. İşlem bitince tekrar su dökerek kontrol ettik ve yine su aldı. Su hoparlörün oradan geliyordu. Hoparlörü, cam sıyırma çıtalarını çıkarıp o bölgeyi incelemeye aldık. Suyu döktükçe kapının içerisinden aşağı düz bir şekilde akmak yerine içeride bir meyil varmış gibi doğrudan hoparlöre doğru yöneliyordu. Usta kapı içerisinde tespit ettiği bazı yerlere siyah silikon çekti. Bu işlemden sonra su dökerek denedik ve su gelmedi.

Bu işlemleri yaparken mükemmel bir şey keşfettim. Kapı içerisindeki fitil tek kapı için serviste 400 TL. 4 kapı için fitil değişimi 1600 TL. Şaka gibi. Bu ürünün yan sanayisini (kalite olacak) bulmak oldukça zor. Ankara/Şaşmaz'da bir yer buldum. Birebir Mondeo'nun kapı fitilini satıyor. Ustayı götürdüm kontrol etti. Ürün mükemmel orjinalinden hiç farkı yok dedi. Bir kapı için maliyeti 40 TL. Satıcının söylediği, abi bu ürünü servislerde poşete koyup orjinal diye satıyorlar, tek farkı biz poşetsiz satıyoruz. :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Geçmiş olsun, gözün aydın abi.. Bir sorun/çözüm daha eklenmiş oldu su alma problemine demek ki..

Yorum bağlantısı
Alper Doğan

Hadi geçmiş olsun sevindim sorunu hallattiğinize güle güle kullanın

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bu gün kaportacıya gittim. Su girmesi kapı ayarından değilmiş. Kapı içerisindeki fitil belli yerlerde hafif çökmüş/ezilmiş gibiydi. Serum benzeri bir lastik alarak fitilin içerisinden geçirdik. İşlem bitince tekrar su dökerek kontrol ettik ve yine su aldı. Su hoparlörün oradan geliyordu. Hoparlörü, cam sıyırma çıtalarını çıkarıp o bölgeyi incelemeye aldık. Suyu döktükçe kapının içerisinden aşağı düz bir şekilde akmak yerine içeride bir meyil varmış gibi doğrudan hoparlöre doğru yöneliyordu. Usta kapı içerisinde tespit ettiği bazı yerlere siyah silikon çekti. Bu işlemden sonra su dökerek denedik ve su gelmedi.

Bu işlemleri yaparken mükemmel bir şey keşfettim. Kapı içerisindeki fitil tek kapı için serviste 400 TL. 4 kapı için fitil değişimi 1600 TL. Şaka gibi. Bu ürünün yan sanayisini (kalite olacak) bulmak oldukça zor. Ankara/Şaşmaz'da bir yer buldum. Birebir Mondeo'nun kapı fitilini satıyor. Ustayı götürdüm kontrol etti. Ürün mükemmel orjinalinden hiç farkı yok dedi. Bir kapı için maliyeti 40 TL. Satıcının söylediği, abi bu ürünü servislerde poşete koyup orjinal diye satıyorlar, tek farkı biz poşetsiz satıyoruz. :)

Bunu öğrendiğimiz iyi oldu. Teşekkür Ederim.

Geçmiş Olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akif Özkan

Şaşmazda ürünü nereden aldınız?

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Turgay bey bahsettiğiniz fitil cam kızaklarının içindeki fitil mi?

Yorum bağlantısı
Misafir

Şaşmazda ürünü nereden aldınız?

Akif Bey, o günün telaşından satıcıdan kartını almayı unutmuşum. Biliyorsanız cancanın 4 sokak yukarısı. Şaşmaz'da postanenin olduğu tarafa doğru giderken sokak içerisinde Kadoil benzinlik var.  Sokağa girince benzinlik sağ tarafınızda kalıyorsa 200 metre ileride sol köşede. Benzinliği sol tarafınızda görüyorsanız benzinliğe kadar gitmeyin zaten fitil aldığım yerin yanından geçiyorsunuz. Ford parçacısı var. Onun yanındaki dükkan.

Yorum bağlantısı
Misafir

Turgay bey bahsettiğiniz fitil cam kızaklarının içindeki fitil mi?

Hayır Celalettin Bey. Kapı üzerindeki değil, hani kışın donunca kapıyı açarken yapışır ya, kaporta üzerinde kalan komple fitil.

Yorum bağlantısı
Alper Doğan

Dün bende kapı üstündeki ve içerde bulunan bütün fitillere akvaryum hortumu taktım bakalım faydasını görecekmiyiz:)

Yorum bağlantısı
Misafir

Benim ön iki kapıda serum hortumu var. Rüzgar sesine kesinlikle faydası oldu.

Ayrıca, kapının kapanma sesi bile daha tok.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Selman Ölmez

Akif Bey, o günün telaşından satıcıdan kartını almayı unutmuşum. Biliyorsanız cancanın 4 sokak yukarısı. Şaşmaz'da postanenin olduğu tarafa doğru giderken sokak içerisinde Kadoil benzinlik var.  Sokağa girince benzinlik sağ tarafınızda kalıyorsa 200 metre ileride sol köşede. Benzinliği sol tarafınızda görüyorsanız benzinliğe kadar gitmeyin zaten fitil aldığım yerin yanından geçiyorsunuz. Ford parçacısı var. Onun yanındaki dükkan.

bende uğramıştım ordaki kişiye benziliği geçince iddia bayinin karşısında fitilci  soğuk bi adam vardı sordum azarlarcasına yok dedi bende sağ ön kapıda aynı sorun var hatta alttaki tozluk fitilinide değiştireceğim ama bulamadım aynı yerden mi bahsediyoruz 

Yorum bağlantısı
Misafir

Selman bey model yılı yazmadığı için profilinizden anlayamadım. Aracınız Mk3 Mondeo mu?

Öyle ise bahsettiğim yerde satılmakta. Aynı yer mi siz karar verin. Tarifi çok detaylı yaptım. 

Yorum bağlantısı
Selman Ölmez

Selman bey model yılı yazmadığı için profilinizden anlayamadım. Aracınız Mk3 Mondeo mu?

Öyle ise bahsettiğim yerde satılmakta. Aynı yer mi siz karar verin. Tarifi çok detaylı yaptım. 

mk3 haftasonu dolaşayım oraları umarım bulurum

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...