İçeriğe Yönlendir

2004 Aracım Hangi Model ? Lux-Comfort

Uğur Keklik

Recommended Posts

Uğur Keklik

2004 1,6 benzinli fusion sahibiyim.

Henüz birkaç günlük ford sahibi olduk.

Sahibinden com da gezerken birkaç ilanda 8 hava yastıklı vs. diye ilanlar gördüm. Bazılarında ise 4 hava yastıklı diyor.Bazılarında ise 2.

Fotoğraflarını inceliyorum, örneğin tavanın 4 kenarında küçük birer plastik parçasında Airbag yazıyor, aynı zamanda sürücü ve yolcu koltuklarının kenarlarında küçük bez parçalarında airbag yazısı var. Yazılar var ama tavanın içinde airbag düzeni var mı görünmüyor.

Aynı yazılardan benim araçta da var.

Bunlarla birlikte direksiyon ve yolcu koltuğunun önüne denk gelen yerde torpidoda airbag düzenekleri belli oluyor.

Aynı zamanda araç ford yazılı çelik jantlı.

Bu fusionda hangi paket var, düz mü, lüx mü  yoksa comfort mu. Bu nasıl anlaşılır.???

Ruhsatta bu konuda bilgi vermiyor.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Merhaba öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız bazı modeller aynı seri olmasına nazaran teknoleji paketi veye güvenlik paketi olarak ek bedelle alınıyor. bu nedenle aynı versiyonda olsada donanım fark ede biliyor.tüm airbag yazan yerlerde hava yası mevcuttur buradan kaç hava yastıklı olduğunu çıkara bilirsiniz.diğer konularda tecrübeli formdaşlarım bilgi verir sanırım

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Koltuklarda yazan airbag ibareleri sizi aldatmasın. Koltuk kılıflarında da yan airbag lere uyumlu olduğunu göstermek için o ibarelerin bulunduğu ufak parçalar monte ediliyor. En güzeli Ford araçlardan anlayan bir ustanın kontrol ederek içlerinin dolu mu boş mu olduğunu söylemesi.

Bunun dışında aracınızın şasi numarasından Ford Etis üzerinden sorgulama yapabilirsiniz. Ordan da bir takım bilgilere ulaşabilirsiniz.

Hayırlı uğurlu olsun bu arada :)

Yorum bağlantısı
Uğur Keklik

Arkadaşlar öncelikle sıcak karşılama için teşekkür ederim.

söyledilklerinizi dikkate alıcam. Oto servisçi arkadaşım var, zaten arabanın ufak tefek işleri var.

gitmişken test aletine sokup bi kontrol ettireyim sanırım testte çıkar.

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Testte airbag hatası olup olmadığına bakarlar da yanlarda airbag olup olmadığı sanıyorum görünmez. Aracınızı Ford-etis üzerinden sorguladığınızda ne çıkıyor?

Yorum bağlantısı
Uğur Keklik

Dün şase numarası yanımda değildi

şimdi etis üzerinden kontrol ettim. tüm özellikleri çıktı.

4 hava yastığı var. 

• Eksi Konfor Paketi
  •  
  •  Sürücü Hava Yastığı ile
  •  Yolcu Hava Yastığı ile
  •  Yan Hava Yastıklı - Sürücü Tarafı
  •  Yan Hava Yastıklı - Yolcu Tarafı
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

En doğru bilgiler bunlar.

Müsait olduğunuzda da airbagler aktif mi, arızası var mı onlara da baktırırsınız soru işareti kalmaz :good1:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...