İçeriğe Yönlendir

Nissan Primera Sedan 99 Model Special

Mustafa Erhan

Recommended Posts

Mustafa Erhan

Forumdaslar merhaba,

Bu aractan kullanan var mi?

Arac hakkinda yorumlariniz ne olur?

Artilari eksileri, kronik sorunlari, performans? Neler soylersiniz.

Kac hp dir? Bazi 100 bazi 109 yaziyorlar.

Ayrica triger zincirimi kayisi mi var?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

komşumun var. 2.0 otomatik lacivert. hala kullanıyor sıkıntısı yok. 400 bin km.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ömer Budak

Önceki ilk aracım olan 8 yıl kullanmış olduğum Nissan Sunny'den memnun olmamdan dolayı almayı planladığım araçtı Primera (2007-2008 modellerini). Ancak 2008'den sonra en azından ülkemizde üretimden sedan araçları olmamasından dolayı ve çocukların büyümesinden dolayı C-max tercih ettim. Aslında tam bir fiyat/performans aracı, yağını suyunu gazını koy başka sorun çıkarmaz. Bu yüzden nadiren de olsa gerekli parçalarını yan sanayi alternatifleriyle dahi buluyordum. Ekstra sıkıntı olmazsa bir milyon km.'yi rahat geçiyor. Trigeri zincirlidir. Tek dezavantajı yavaş satılması... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

Yazmayi unutmusum arac 1.6 motor. Bu modellerde zincirli mi?

Yorum bağlantısı
Ömer Budak

Bildiğim kadarıyla Sunny ve Primera'ların tümü (bildiğim kadarıyla en azından Note'lar da) zincirlidir. (Hatta tüm araçlarını zincirli üretiyor olabilir)

Yorum bağlantısı
Mustafa Erhan

Bildiğim kadarıyla Sunny ve Primera'ların tümü (bildiğim kadarıyla en azından Note'lar da) zincirlidir. (Hatta tüm araçlarını zincirli üretiyor olabilir)

Zincirliler hakkinda pek bilgim yok. Dusundugumuz arac 140 bin km civarinda. Zincirin degismesi gerekir mi? Ya da bakim durumu nedir?

Kayisa gore artisi eksisi nedir?

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Zincirliler hakkinda pek bilgim yok. Dusundugumuz arac 140 bin km civarinda. Zincirin degismesi gerekir mi? Ya da bakim durumu nedir?

Gene sorular sorular sorular [emoji3]

99 model aracın trigeri zincirli olsa dahi değişmiştir yada kesinlikle değişmesi gerekir artık sonuçta zincirli olsa dahi ömürlük değil muhtemelen o aracın trigeri değişmiştir zaten

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Budak

Zincirli olması avantaj tabiki. Zincirin kayışa göre birden kopma ihtimali çok daha azdır ve değişmesi gerekeceği zamanı sesle belli ediyor. Ben 93 Model aracımı 2007'de aldım, 2015'e kadar problemsiz kullandım, alındığından beri hiç değişmemişti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Primera 1,6 motorlar zincirli değil kayışlıdır. 2,0 motorlar efsanevi sr20DE motor olup anahtar değmeden milyon km yol yapar ve zincirli olan bu motordur, ayrıca ben bugüne kadar zincir değiştiren primera görmedim.  Alt takımı hassastır, braketlerdeki fiberleri sürekli gıcırtı yapar değiştirirsiniz 3 ay sonra yine gıcırtı yapar kronik arızasıdır. Yol tutuşu inanılmaz başarılı bir araçtır, 2,0 motoru 1,6 ile aynı yakar hatta uzun yolda daha az yakar. 2,0 motor 130 beygirdir. Yola gidişi performansı oldukça tatminkardır. LPG uyumu iyidir performans kaybı olmaz. 2 sene kullandığım araçtır beni üzen tek yeri alt takımlarıdır motorunda hiç sorun çıkarmamıştır. Ama tavsiyem 2,0 GT'dir. 150 BG olup sunroff deri koltuk ve 4 hava yastığı vardır. eğer onu bulamazsanız 2,0 SE alın. 1.6 motorun hem fazla ekonomisi yok hemde yaştan dolayı vergi avantajı yok.  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ömer Budak

Primera 1,6 motorlar zincili değil kayışlıdır. 

Yorumunuzu şimdi gördüm ve bu yargıya nasıl vardınız bilmiyorum ancak kendim kullandığım ve üst modellerini de araştırdığım için zincirli olduklarını yukarıda belirtmiştim. Belki kayışlı olanları da vardır (hiç duymadım, görmedim) ancak hepsi de zincirlidir diye bir iddiam olmamakla birlikte şahsi kanaatim bu modellerin hepsi de zincirlidir.

Bu hususu ayrıca belirtmiş ilanlar : 

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-2001-model-106-hp.lik-tutulan-seri-nissan-primera-comfort-248200584/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-sahibinden-satilik-orjinal-98-model-1.6-nissan-primera-gx-246226972/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-kazasiz-boyasiz-130-bin-km-sorunsuz-nissan-primera-243692784/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-nissan-ogretmenden-eksperli-degisensiz-boyasiz-brcli-zenon-83bin-kmde-238456829/detay

Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

P11 kasalarda 1.6 motorlarda ga16 de serili motorlar zincirliymiş haklısınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...