İçeriğe Yönlendir

Kış Lastiği Konusunda Kararsız Kaldım

Semih Usluer

Recommended Posts

Semih Usluer

Aracım 2011 mondeo kışlıklarım 2011 tarihli dişleri çok iyi durumda fakat baya sertleşmiş durumda geçen kışı zor geçirdi.

Nokian almayı düşünüyorum etrafımda baya övüyorlar.

Ebat 215/50/17 wr d4 modelinde bu ebat hiçbiryerde stok yok mondeodan önceki araçlarımda hep bir küçük taban kullandım ama bunda bilemedim..

205/50/17

http://m.kliksa.com/Urun/nokian-205-50-r17-93v-xl-wr-d4-k-lasti-i/902564545

225/55/17

http://m.kliksa.com/Urun/nokian-225-55-r17-97h-wr-d4-k-lasti-i/902564322

Bu iki ebatta sorun çıkar mı tavsiye edermisiniz? Yada başka bir tavsiyeniz var mı?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sanıyorum lastikte değil de, ölçüsünde kararsız kalmışsınız.

215 ara ebattır, 205'te sorun yaşamazsınız.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Köker

Nokian cok isabetli olmus,gecen sene alirken cok kararsiz kalmistim ama sonradan iyiki almisim dedirtti bana,hatta dayanamayip videoya bile cektim ,duz yolda degil cok dik rampalarda test ettim hepsinde de gecer not aldi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Evet ebatta kararsız kaldım..

Sorun ebat olduğu için doğru bölüme taşıdım konuyu.

Dediğim gibi, 205 sizi çok rahatlıkla taşır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Tokat'ta fazla kar kış olmuyor. Kışın ağır geçtiği yerlere çok seyahat etmiyorsanız michelin crossclimate lastiğini kullanabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Semih Usluer

Bu linklerdeki fiyat tek lastik için mi?

Evet tek lastik

Tokat'ta fazla kar kış olmuyor. Kışın ağır geçtiği yerlere çok seyahat etmiyorsanız michelin crossclimate lastiğini kullanabilirsiniz.

Yazlıklarım yeni kışlıkların miadı doldu. Çocukları ayrı ayrı okula bırakıyorum işe gitgel araç hergün yolda aktif kullanılıyor o yüzden iyi bir kışlık istiyorum..
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Evet ebatta kararsız kaldım..

205 alın. sıkıntı olmaz.. bende 215/ 55 16 yerine 205 aldım.. ayrıca fiyatta daha cazip olur 225 almaya gerek yok yani..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Semih Usluer

Araç hergün aktif kullanılıyor çocuklar okula götürüyorum işe git gel o yüzden iyi bi kışlık istiyorum yazlıklarım var kışlıkların miadı doldu..
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Bu fiyatları görünce 205/55/16 teneke jant + lastik deneyin derim. Lastik başına 150tl gibi bir rakam

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Ben önceki c-max imde kışlıkları 205 kullanıyordum ve hiç sıkıntı olmadı.225 55 lastikte dış çap baya büyüyecek ve araç yüklü iken esnemelerde çamurluğa sürtme ihtimali olacaktır.

yanak 50 sabit kalmak üzere 205 veya 225 kullanılabilir ama ben 205 öneririm ,kışın dar lastik daha iyi tutunma sağlar.Hemde ekonomik :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

kışlık lastikte karlık bir yerdeyseniz lastik tabanı ne kadar ince olursa yere tutunma oranı o kadar artar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih Usluer

Bu fiyatları görünce 205/55/16 teneke jant + lastik deneyin derim. Lastik başına 150tl gibi bir rakam

Onu bende düşündüm ama 4 janta 600 istiyorlar aynı paraya geliyor

kışlık lastikte karlık bir yerdeyseniz lastik tabanı ne kadar ince olursa yere tutunma oranı o kadar artar.

Önceki araçlarımda bende hep dar kullandım ama mondeoda kararsız kaldım..
Yorum bağlantısı
Murat Özarık

Aracımda şu an 215/45 ZR17 lastikler var. Bu ölçüler orijinal midir acaba ? Bir de kış lastiği alacağım.Hangi marka önerirsiniz ? Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Alparslan Özaslan

ben aracımı ikinci el aldım.focus 3 style .trafiğe çıkma 1/10/2014 ilk sahibi sıfır almış ve seviste hemen taktırmış 215/65/16 continantal ben 28/2/2015 te aldığımda üzerinde idi(tabi alırken yazlıklarıda aldım) geçen kış bir sıkıntı yaşamadım.dün bulunduğum yere biraz kar yağdı.yorumları okuyunca 215 çamurluklara sürtermi aceba demekten alamıyorum.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

ben aracımı ikinci el aldım.focus 3 style .trafiğe çıkma 1/10/2014 ilk sahibi sıfır almış ve seviste hemen taktırmış 215/65/16 continantal ben 28/2/2015 te aldığımda üzerinde idi(tabi alırken yazlıklarıda aldım) geçen kış bir sıkıntı yaşamadım.dün bulunduğum yere biraz kar yağdı.yorumları okuyunca 215 çamurluklara sürtermi aceba demekten alamıyorum.

Açıkcası 65 yanak bana fazla geldi 55 olması gerekiyor sanki.65 ve üstü yanak genelde crossover ve suv gibi araçlarda kullanılır.Yanaklar çok yükseldiği için sürtme ihtimali artıyor.Sürtme olmasa bile lastik salınımı çok artacak ve yol tutuşu törpüleyecektir.Ancak elinizde bu ölçüde lastik var ise ve çamurluğa sürtme sorunu olmuyorsa lastikler eskiyene kadar kullanılabilir.Boşa masraf yapmaya gerek yok yani.

Yorum bağlantısı
Semih Usluer

Semih bey.Geçen yıl Pirelli sottoZero II lastik geçti elime.Sıfır fiyatını bilmiyorum.Ama lastikler dehşet yol tutuyor.Kar -buz yağmur hiç umrunda değil.Sen istemezsen kaymıyor.

Geçen yıl bi buzlanma oldu Sivas-Ankara yolu arasında.Yazın linea-focus-jetta ile 150 km/h üstü seyreden kardeslerime bi baktım 30 km/h ile seyrediyorlar dörtlüler açık halde.Yol kenarları savrulanlarla dolmuş.O ortamda 100 km ile Sivasa vardım.

Bir de Sivas yolunu bilirsin belki markanin çiftliğinden aşağı inerken bi yokuş var.Yokuş aşağı 100 le giderken bu ortamda 80 m önümde kamyon dönmeye başladı.Orda bile şükür abs yi çalıştırmadı.Hafif dozajlamayla yapışıyor olduğu yere.

Yani Tokata kışın gelince bizim arabaların altındaki buzlar dökülüyor ama sonuçta lazım olduğunda elinin altında olmasını bilmek muhteşem.

Bu arada benim lastikler 205/55/16.

Yazlık 215 takıyorum kışın 205 takıyorum

Hamza kış ve Sivas deme içimin yağlarını eritme [emoji1] söyediğin yolları çok iyi bilirim. Karda araç kullanmayı çok severim bi gece kar fırtına 4 te sivas'tan çıkıp 5:20 de eve girdim iz yoktu yolda. Lastiğin iyi oldumu çok zevkli oluyor.. Yakınlarda Sivasa gelebilirim haberleşiriz..
Yorum bağlantısı
Semih Usluer

Tabii ki ne demek.Her zaman beklerim.

Baktım söylediğin lastiğe tanesi 450 den başlıyo [emoji15]
Yorum bağlantısı
Semih Usluer

Haha.Abim kışın bir passat almıştı.Yazın sattı arabayı lastiklerde mondi ye miras kaldı.Abi lastigin pençeleri var resmen.Kullanımı güzel.Fiyatda iyimiş.Tahmin etmiştim ama mal çok kaliteli aģam.

Sivasa giderde tokata çok o lastik [emoji1]
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...