İçeriğe Yönlendir

Fluence - Focus 2,5 - Accord Belirsizliği

Alper Ünal

Recommended Posts

Sevgin Yılmaz

Bayburt gibi bir yerde çabuk ısınıp sizi rahat ettirecek Lpg'li bir Accord çok güzel olur. :)

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Fluence EDC şanzıman ile iyi bir seçenek. EDC çok başarılı , öyle çıt kırıldım bir şanzımanda değil. Tekrar Focus alacaksanız , kendi aracınızı hiç değiştirmeyin derim.

Accord , ikisinden de farklı bir dünya. Geniş , rahat ve prestijli bir araç. Ama aslan beslendiğini unutmamak lazım. :) 

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Yapılan masraflardan sonra bence aracınıza binin.

Yeni alacağınız aracın ne masraf çıkaracağı belli değil.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Araç almayı kafasına koyan bir kişi o saaten sonra artık o aracı değiştirmesi gerekir.Siz nekadar mevcut aracı kullan desenizde o değişecektir.

Bencede değişiklik iyidir.Farklı araçlar sürmek her zaman hoşuma gitmiştir.

Siz bize sorsanızda gidip sizin için mantıklı olanı alacaksınız. illaki aklınızda bu modellerden birisi ön plandadır.Ve gidip onu alacaksınız ,bence şimdiden hayırlı  olsun :)

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Donanımı farklı da olsa aynı arabayı almanızı ben de tavsiye etmem, daha evvel benzerini yaptım, gereksiz bir hareketti.

Yorum bağlantısı
Alper Ünal

Araç almayı kafasına koyan bir kişi o saaten sonra artık o aracı değiştirmesi gerekir.Siz nekadar mevcut aracı kullan desenizde o değişecektir.

Bencede değişiklik iyidir.Farklı araçlar sürmek her zaman hoşuma gitmiştir.

Siz bize sorsanızda gidip sizin için mantıklı olanı alacaksınız. illaki aklınızda bu modellerden birisi ön plandadır.Ve gidip onu alacaksınız ,bence şimdiden hayırlı  olsun :)

Ahmet abi aklımı okur gibi yazmışsın... :biggrin:  :biggrin:

Bayburt gibi bir yerde çabuk ısınıp sizi rahat ettirecek Lpg'li bir Accord çok güzel olur. :)

Evet kışın yakıt tüketimi artıyor baya ama nasipse bu sene ayrılma vakti olabilir 

Yapılan masraflardan sonra bence aracınıza binin.

Yeni alacağınız aracın ne masraf çıkaracağı belli değil.

Evet fatih abi baya para harcadım ama dediğim gibi 3-4 bin olası masraftansa hem bir değişiklik olur hemde güzel ülkemde km ilerledikçe fiyat hızla iniyor aşağıya

Yorum bağlantısı

Şu an 2007 accord kullanıyorum. Yakıt olarak lpg kullanıyorum. Ankara da sabah ve akşam olmak üzere sürekli trafikteyim. 72 tl ye 32 lt lik gaz alıyor 290 ile 310 km arasında değişkenlik gösteriyor. 1.6 Mazda 3 ile aynı yakıtla 340 km max yapabiliyordum. 2.0 geçtim Beytepe yokuşunu çıkarken bağırarak çıkıyorduk Mazda ile yakıtı arttırıyordu şimdi aynı hızla bağırmadan çıkıyorum ve daha az yakıyorum. Fluance ile uzun yol yapıyoruz. Hızlanması güzel ama virajlarda korkutucu yoldaki en ufak taş bile dreksiyonda hissediliyor. Focus ile Mazda arasında fark yok benim için hatta Mazda donanım olarak daha iyi olmasına rağmen yine de 2.0 benzinli araç yokuşun bol olduğu memleketler için mantıklı :) allah gönlünüze göre versin.

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Accord çok güzel bir araç , makyaj sonrası yol bilgisayarı ve vsa standart hale geldi . Sınıfında oldukça güzel bir araçtır . Bendeki accord 350-400 bin km arasıydı ve kondisyonu ilk günki gibiydi . Ancak accord alınca iyi'de bir usta gerekiyor , Subap ayarı manuel yapıldığı için . Her usta yapamıyor veya arabanın ayarını bozabiliyor . 1,5 sene kullandım tek sorun çıkaran parçası direksiyon kutusuna yağ basan boru oldu , o'da accord'un kronik sorunudur . Ben lpg ile hiç kullanmadım ve yakıtı 16-17lt civarıydı istanbul trafiğinde . İç hacim olarak ön şöför ve yolcu alanı gayet geniş ancak arkaya uzun boylu biri oturdumu dizleri ön yolcuyu rahatsız edebiliyor . Arka diz mesafesi sınıfına göre oldukça dardır . 

Yorum bağlantısı
Alper Ünal

Ali abi accordun arka diz mesafesi focus 2,5 tan daha mı dar kıyaslama yaparsak

Yorum bağlantısı
Alper Ünal
(düzenlendi)

Şu an 2007 accord kullanıyorum. Yakıt olarak lpg kullanıyorum. Ankara da sabah ve akşam olmak üzere sürekli trafikteyim. 72 tl ye 32 lt lik gaz alıyor 290 ile 310 km arasında değişkenlik gösteriyor. 1.6 Mazda 3 ile aynı yakıtla 340 km max yapabiliyordum. 2.0 geçtim Beytepe yokuşunu çıkarken bağırarak çıkıyorduk Mazda ile yakıtı arttırıyordu şimdi aynı hızla bağırmadan çıkıyorum ve daha az yakıyorum. Fluance ile uzun yol yapıyoruz. Hızlanması güzel ama virajlarda korkutucu yoldaki en ufak taş bile dreksiyonda hissediliyor. Focus ile Mazda arasında fark yok benim için hatta Mazda donanım olarak daha iyi olmasına rağmen yine de 2.0 benzinli araç yokuşun bol olduğu memleketler için mantıklı :) allah gönlünüze göre versin.

Değerlendirme için teşekkür ederim performans olarak zaten üzeceğini düşünmüyorum mustafa abi fluence uzun yol için olmasada otomatik ve dizeel olması nedeniyle adaylardan biri focus ise içlerinde en zayıfı çünkü aynı araca bir daha binmek daha sıkıcı olur kanaatindeyim

tarihinde Alper Ünal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Alper Ünal

Evet sayın abilerim son yazdığımdan beridir 2 ay geçmiş ve ben bu sürede kafamdaki araç profilini tamamen değiştirmiş bulunmaktayım ama yakın zamanda bu kararsızlığım son bulacak inşallah.Bu arada bütçemi 55-60 bin aralığına çekmeyi başardım. :)

1-)Son 3 ayda 6 bin km ve yılda 20 bin km ve bu yaptığım yolların uzun yol olmasını da hesaba katarsam D sınıfı bir araç almak istiyorum.Normalde park problemi ve uzunluk dolayısıyla eşim park problemi yaşar diye düşünüyordum ama uzun yoldada başka oluyor 

2-)Malum yaptığım km az olmadığı için dizel ve lpg olmak zorunda 

3-)Kesinlikle otomatik olacak.

Şimdi gelelim adaylara ;

1-)Pek tabi Mondeo 2011-2012 titanium 2.0 Tdci 140 ps yada 163 ps ( ki bu olursa yakıtta da farklı olacağını düşünüyorum powershiftten dolayı)

2-)2009-2010 Honda Accord 2.0 Executive Lpg olacak yoksada takılacak(ama heybeti kadar iç hacim yok malesef + performans dizel focustan sonra can sıkar mı )

3-)2010-2011-2012 Toyota Avensis 2.0 Premium Lpg olacak yoksa takılacak (En çok aklımı karıştıran araba ki cvt şanuman var 7 ileri tek soru işareti bu birde donanım olarak mondeodan çok daha dolu adaftif bi-xenon , anahtarsız giriş - çalıştırma gibi artıları var)

4-)Son olarak D sınıfı olmasada eskiden beridir aklımda kalan bir Suv 2008-2009 Honda CR-V Executive ( ki birde Cmbs'li paket olursa tadından yenmez ama acaba çok mu düşük model olmuş olur 60 bin para ver 2008 araba al ???)

Evet değerli görüş sahibi forum üyeleri siz olsaydınız ne yapardınız (sormayı en sevdiğim soru şu forumda :biggrin:  :biggrin: )

Yorum bağlantısı
Alper Ünal

accord vrsa listede... 2.4 olsa iyi de olur

Çağlar abi 2003- 2004-2005-2006 model bandında olan bir seri ve çok yıpranmış araçlar malesef

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...