İçeriğe Yönlendir

Bajaj 15.000Tl'lik Araç

Misafir

Recommended Posts

Fatih Altınoluk

Bir litre ile 25 km yol yapıyor. 16700 ₺ resmi fiyatı açıklandı. Maksimum hızı maalesef 70 km. 250 cc motosiklet motoru var üzerinde. Benzinli yani anlayacağınız. Şahsımca rağbet göreceğini sanmıyorum. Kayseri Bajaj Bayii Fatih Altınoluk [emoji41]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Hindistan malı bir araç, Hindistan dan önce Türkiye de.. :unsure2: Manidar. Sanki sinema filmi, ilk gösterimi bizde.. Çarpışma testi mankeni gibi mi görmüşler Türkiye yi acaba?  :fiuw:  Sevinsek miii, üzülsek miii....

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

4 kapısı var da 4 kişi sığar mı buna :D

Şehiriçi kullanımı pratik olur ama 4 lt ile 100 km gidiyorsa yine de süper ekonomik sayılmaz. Bence tutmaz bu araç. Türk halkı kullanmayacak olsa bile fazlaca yönlü/özellikli olsun ister :)

Yorum bağlantısı
Serkan Engin
(düzenlendi)

15-bin-tl-lik-otomobil-turkiye-de-satisa

Türkiye’de Kuralkan Holding çatısı altında temsil edilen ve dünyanın sayılı motosiklet üretici markalarından biri olan Hintli Bajaj’ın 4 tekerlekli 4 kişilik yeni aracı (Quadricycle-motosiklet motoruyla çalışan dört tekerlekli küçük taşıt) Qute 15 bin lira fiyat etiketiyle Hindistan’dan bile daha önce dünyada ilk kez Türkiye’de satışa sunuluyor. Motosiklet olarak Türkiye’ye giriş yapacak aracın motorunun dışında Otomobilden pek bir farkı bulunmuyor.

NANO YAPAMAMIŞTI

Türkiye’nin ardından dünyanın 16 ülkesinde satışa sunulacak aracın lansmanı çarşamba günü Hintli Bajaj’in ve Kuralkan Holding’in üst düzey yöneticilerinin katılımıyla İstanbul’da gerçekleşecek. Lansman öncesi araçla ilgili yaptığım incelemede, 4 kişilik bu araç Avrupa 4 tekerlekli motosiklet yönetmeliğine uygun ilk Hint malı araç. Bajaj Qute ekonomik, kolay erişilebilir şehir içi veya köy/kasaba/ilçe hayatı için yeni bir mobilite çözümü niteliğinde sıra dışı bir girişim olarak kabul ediliyor. Zamanında Anadolu’yu kasıp kavuran 3 tekerlekli triportörlerin bir nevi evrimsel uzantısı demek yanlış olmaz. Vatandaşı Hintli Tata’nın bir dönem uğraştığı ama uluslararası pazarlara güvenlik özellikleri nedeniyle çıkartamadığı Nano’da yaygın biçimde yapamadığını Bajaj bu yolla gerçekleştirmeyi amaçlıyor.

NORMAL EHLİYET YETER

Avrupa Quadricycle standartlarına uyumlu ve hızı saatte 70 kilometre ile sınırlı araçta 13 beygir gücünde 217 cc’lik su soğutmalı motosiklet motoru bulunuyor. Bajaj bu ürünü triportörlerin evrimi olarak görürken, ucuz taşıtların da güvenli olabileceğini kanıtlalmayı amaçlıyor. Quadricycle tipi araçlar Afrika ve Güney Asya ülkelerinde toplu taşıma için de sıkça kullanılıyor. Kullanmak için ise motosiklet ehliyeti gerekmiyor yani otomobil ehliyeti tamamen yeterli. Türkiye distribütörü olan Kuralkan Holding’in motosiklet üretimi yaptığından yola çıkarak ‘Acaba bu araç Türkiye’de üretilir mi?” sorusuna yönelik olarak ise şu aşamada gündemde olmadığını öğreniyoruz. Kimbilir kısa sürede belkide üretilebilir.

Kaynak

tarihinde Serkan Engin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yasir Baş

Ben de eve ikinci araç olarak alabilirim. Servise binmek için 2 km kadar arabamla gidiyorum. Onun yerine az yakan kaçmasına gerek olmayan bununla giderim..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Lada 30 bin TL olacak bu rakama anca bu olurdu artık. Bajaj hintli motorsiklet pazarında tutulan bir markadır. 13 ps lik bu araçla ancak bakkal market servisi verilebilir diye düşünüyorum ama kamyonet değil o da olmad. kim neden alır bilemedim bunu

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emrah Musalli

Ses olayı nasıl acaba. Motosiklet gibi mi yoksa benzinli araba gibi mi olacak acaba. Motosiklet gibi sesli olursa hiç kimse almaz

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bence bu araç satar şöyle ki.. mesela evrak dağıtması gereken kuryeler falan var. Onlar alabilir.  Motosikletle yemek götüren iyi firmalar tercih edebilir.. bunun gibi ufak tefek işler için alıcı bulur..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Özgen Acar

biz yapsaydık bunu olmazmıydı? hintlilere zahmet vermişiz....

aynısını düşündüm haberi okur okumaz,uğur mondial firması bunun alasını üretirdi istese

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Renault Twizy gibi bir kasa yapsalar, satarlardı. Ama belii de olmaz...:)

Yorum bağlantısı
İsa Acar

web sitesinden "Sepete Ekle" sekmesini kullanarak ve kredi kartına 9 taksitte alınabiliyor, üstelik kargo ücretsizmiş  :biggrin:   :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Çimen
(düzenlendi)

Bir litre ile 25 km yol yapıyor. 16700 ₺ resmi fiyatı açıklandı. Maksimum hızı maalesef 70 km. 250 cc motosiklet motoru var üzerinde. Benzinli yani anlayacağınız. Şahsımca rağbet göreceğini sanmıyorum. Kayseri Bajaj Bayii Fatih Altınoluk [emoji41]

fatih bey mesaj kutunuz dolu galiba özelden mesaj atamıyorum size.

tarihinde Uğur Çimen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Trafikte araç statüsünde olacağı için karışacağı kazalarda ne gibi sonuçlar çıkar bir düşünmek gerek . Şahsen alınıpta binilmez. Araba dediğin aten 2.0 dan aşağısı kurtarmaz. Yakıyorsada hakkını veriyor sonuçta. Ayrıca şöylleee bi inceleyince 15.000 e göre pahalı. Etmez okadar.

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
(düzenlendi)

15 bin liraya gidin 20 yaşında fiesta corsa alın, bu ne yahu şaka gibi, otomobil desen değil, motosiklet desen değil, motoru oyuncak gibi, baksan otomobil kadar yakar...

Sadece sıfır garantisi için alan olursa olur, bana kalırsa 10 bin bandının altına inmez ise bu tiple zor satılır. Bu tiple diyorum zira bizim ülkemizde binilen arabanın tipi tarzı teknik özelliklerinin önüne geçiyor, özellikle düşük gelir grubu insanlarda bu böyle... Ayrıca tipini tasarlayanlar baya kaygısız adamlarmış, tamam otomobil yapmıyosun ama birazda olsa birşeye benzet be adam :)

tarihinde Abdussamed Acar tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...