İçeriğe Yönlendir

Nokian Weatherproof Lastik Nasıldır, Kullanıcı Yorum

Çağatay Özsoy

Recommended Posts

Fatih Kus

Selamlar'

Ben kislik olarak 10 gun once hepsiburada dan Nokian aldim Sunu soyleyim goodyear,pirelli ve michelinin lastiklerini onceki yillarda araclarimda kullandim ben bu kadar sessiz direksiyonu titretmeyen ses yapmayan ve kar yagdiginda keci gibi basarili bir lastik gormedim.Lastik alacak arkadaslara benden kucuk bir deneyim paylasimidir..Yinede  karar sizin tabii.Herkese iyi seneler.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Enes Göktaş

Arkadaşlar daha önce lastik ebati hakkında bir konu açmıştım 

Konuda da bahsetmiştim nokian weatherproof 4 mevsim lastiklerimi aldım. Yaklaşık 2 Aydır İstanbul'da Güneş yağmur yoğun kar yağışında buzda arabamı sürdüm. Lastiklerden aşırı memnunum. Zaten markayı araştırınca boş bi marka olmadığını göreceksiniz. Ses Her yol şartında denendi ve sorun yok ses YOk yerler kuru iken, hissetmiyorsunuz bile yağışlı havada da ayni şekilde kayması vs yok. Kar da sıfır sıkıntı hatta sırf güvendiğim icin kendim kaydırmaya çalıştım eğlenmek amaçlı. Buz konusunda virajlarda kaydırıyor sadece. Onun dışında bi sokak arasına girdim omunda bi BMW ve golf vardı Michelin kıs lastikleri vardı ikisindede battılar çıkamadılar. Arkama araba geldi bende feri gidemedim mecbur bekledik. Valla hiç bi patinaj bile yapmadı İstanbul'un 1984 ten beri en yağışlı karında böyle bi performans bence çok iyi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Hayırlı olsun güle güle kullan, marka takıntısı olanlara duyurulur :)

Yorum bağlantısı
Serkan Erden

ben yerliciyim.  türk markası yada türkiye üretimi olmayan marka almam. tamamen mili duygular...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Tanrıveren

sizin yerinizde olsam 4 mevsim almam yazın yaz lastiği kışın kış lastiği kullanırım ve çevremdeki herkese bu şekil tavsiye ederim.Kış lastiği olarak nokian wr d4 derim.Aracımda bridgestone lm32 var sakaryada dik rampayı tırmandım.Rampada durdum arac full dolu pati çekmeden çıktım.Ama araç içerisine çok ses alıyor.Nokianıda işyerinde bi arkadaşıma aldık seat ibizaya taktık kendisi sert araba kullanır.Lastikten çok memnun en son lastiği yanaktan yarması dışında yolda gidrken direksiyonu bıraktı 30 40la çukura düşünce lastik gitti.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
32 dakika önce, Serkan Erden yazdı:

ben yerliciyim.  türk markası yada türkiye üretimi olmayan marka almam. tamamen mili duygular...

tamamen katılmakatyım ancak son zamnlarda goodyear rakamlarını çok artırdı üretici oalrak bizi de kollasınlar derm

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör
27 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

nokian marka değil mi?

Goodyear ve Michelin'in yanında  Castrol veya Mobil yağ olacak diye düşünenleri kast ettim.

Ben Sportage aracımda Falken marka lastik kullandım son derece memnundum.

Şimdi ki aracımda da 195-55-15 ebatında NEXEN marka lastik aldım,etiket değeri B-C bu ebatta çok nadir markalarda bu değer var. 

Hem sportage aracımda hem de yeni aracımda da Motul 5w-30 yağ kullandım ondan da çok şükür bir sıkıntım yok. 

Ben marka'ya çok para verme taraftarı değilim.İşimi görüyor ve isteklerimi karşılıyorsa markanın önemli olmadığını söylüyorum.

29 dakika önce, Serkan Erden yazdı:

Aldığım lastiğin Petlas markası etiket değeri C-E. Hem etiket değeri düşük hem pahalı. Sırf milli duygularla o lastiği almam.Arabam ithal ama lastiğim yerli :) İlginç.

Sizin bu düşüncenize de saydı duyarım.

Yorum bağlantısı
Serkan Erden
2 dakika önce, Serdar GÜNGÖR yazdı:

Goodyear ve Michelin'in yanında  Castrol veya Mobil yağ olacak diye düşünenleri kast ettim.

Ben Sportage aracımda Falken marka lastik kullandım son derece memnundum.

Şimdi ki aracımda da 195-55-15 ebatında NEXEN marka lastik aldım,etiket değeri B-C bu ebatta çok nadir markalarda bu değer var. 

Hem sportage aracımda hem de yeni aracımda da Motul 5w-30 yağ kullandım ondan da çok şükür bir sıkıntım yok. 

Ben marka'ya çok para verme taraftarı değilim.İşimi görüyor ve isteklerimi karşılıyorsa markanın önemli olmadığını söylüyorum.

Aldığım lastiğin Petlas markası etiket değeri C-E. Hem etiket değeri düşük hem pahalı. Sırf milli duygularla o lastiği almam.Arabam ithal ama lastiğim yerli :) İlginç.

Sizin bu düşüncenize de saydı duyarım.

aracım ithal ama ford ülkemde 2 araç üretim 1 de motor fabrikası sahibi. ticari araç üssü türkiye. kamyoncu değilimki ford alayım. binek araçları dışarda yapıyor. ülkeme 3 fabrika kazandırmış markadan almak millilik değilmi?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serdar Güngör
(düzenlendi)
7 dakika önce, Serkan Erden yazdı:

aracım ithal ama ford ülkemde 2 araç üretim 1 de motor fabrikası sahibi. ticari araç üssü türkiye. kamyoncu değilimki ford alayım. binek araçları dışarda yapıyor. ülkeme 3 fabrika kazandırmış markadan almak millilik değilmi?

Serkan bey polemik yapmak istemiyorum siz neye inanıyorsanız saygı duyarım. Netice de paranın çoğu kime gidiyor ?

tarihinde Serdar GÜNGÖR tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Erden
11 dakika önce, Serdar GÜNGÖR yazdı:

Serkan bey polemik yapmak istemiyorum siz neye inanıyorsanız saygı duyarım. Netice de paranın çoğu kime gidiyor ?

yerli malı araba varda benmi bilmiyom. hangi markayı alırsam gidecek zaten,paranın tamamı gitmesi farklı,bir kısmı gitmesi farklı. benimde amacım tartışma değil, ama ülkemde üreticiyi desteklemezsek kim bize iş imkanı sunacak

Yorum bağlantısı
Koray Demir
yerli malı araba varda benmi bilmiyom. hangi markayı alırsam gidecek zaten,paranın tamamı gitmesi farklı,bir kısmı gitmesi farklı. benimde amacım tartışma değil, ama ülkemde üreticiyi desteklemezsek kim bize iş imkanı sunacak

Yabancı işveren Türkiye şubesinde ithal eleman mı çalıştırıyor?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Erden
39 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Yabancı işveren Türkiye şubesinde ithal eleman mı çalıştırıyor?

şubede 100 tane fabrikada 1000 tane eleman çalışır. ,fabrika sanayi ürünleri desteği ile diğer fabrikalarıda besler. şube masa başında oturup talep edilen lastiği yurt dışındaki fabrikaya bildirip ithal eder. neden dünyada liderler ülkelerine otomotiv fabrikası yada sanayi yatırımı kursunlar diye firmaların peşinde koşuyor. neden her platforma ülkelerinin yatırımcı için avantajlarını anlatıyor? ülkeler üretmekle büyür,başkalarınn gelir kapısı olmakla değil.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
şubede 100 tane fabrikada 1000 tane eleman çalışır. ,fabrika sanayi ürünleri desteği ile diğer fabrikalarıda besler. şube masa başında oturup talep edilen lastiği yurt dışındaki fabrikaya bildirip ithal eder. neden dünyada liderler ülkelerine otomotiv fabrikası yada sanayi yatırımı kursunlar diye firmaların peşinde koşuyor. neden her platforma ülkelerinin yatırımcı için avantajlarını anlatıyor? ülkeler üretmekle büyür,başkalarınn gelir kapısı olmakla değil.

Amerikan Goodyear Kocaeli Gebzede, keza Japon devi Bridgestone ülkemizde üretim yapıyor bu bir handicap değil mi para yine başkasına gidiyor gelir kapısı olacaksa?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halil ibrahim Oruc

Konuyu okudum ama tam bir yahudi gorusu gibi olmus  arkadasim yanlis anlamasin hani yahudiler kendilerinden baskalariyla alisveris yapmazlar misali.  Ama bu yerli markaya kazandirmak icin sirf yerli mali aramakta cok yersiz zaten ulkemizde yabancı urunlerin cok satildigi ve tuketildigi bir zamandayiz coca coladan tutun vodafone vs..  En son banvit te eklendi  simdi banvitten tavuk alalimmi almayalimmi?  Isim turk  fabrika turk ama yabanciya gidecek.  Ben bu goruse ucundan hakveriyorum tamamen deil.  Sahsen benim isimi gorecekse yabanci urunde olabilir.  Ama tamamen yerli uretimde israrci olmak isteyenler bunu %100 uygulayacaklar diye kaide yok, atıyorum lastigi gidip petlastan alacan ama gidip buji alirken bosch'un en kralini alacan   

Yorum bağlantısı
Serkan Erden
(düzenlendi)

neden sanayileşme önemli,muhalif arkadaşlar cevap vermemiş. sanayi devi ülkeler dışardan gelen firmalara fabrika kurdurmuyolarmı? yoksa ilk önce yerli marka ol sonramı gel diyorlar. anlamakta niye zorlanıyorsunuz.

tarihinde Serkan Erden tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...