İçeriğe Yönlendir

1997 Mondeo 2 Teknik Veriler

pertev darendeli

Recommended Posts

pertev darendeli

herkese selam, 97 model mondeo 2 ghia otomatik vites araçların teknik özelliklerini tam olarak bilen birileri var mı ?  araç kaç beygir, otomatik şanzuman kaç vites 4 mü 5 mi, yakıt tüketimi nedir, maksimum hız nedir gibi ?

Yorum bağlantısı

herkese selam, 97 model mondeo 2 ghia otomatik vites araçların teknik özelliklerini tam olarak bilen birileri var mı ?  araç kaç beygir, otomatik şanzuman kaç vites 4 mü 5 mi, yakıt tüketimi nedir, maksimum hız nedir gibi ?

2.0 motor

136 ps

4 ileri otomatik

cruise kontrol

dijital klima

sis farları

tcs ( antipatinaj)

sürücü ve yolcu airbag mevcut

bazılarında ön koltukların kapı taraflarında koltuk içinde de mevcut ( kaza yaptığımda benimki patlamıştı ama servis bu arabada airbag yok demişti :) )

aracın durumuna göre 240 ibrenin sonuna kadar görebilirsin

benzinde ortalama şehir içi kullanıma göre 60-80 kuruş civarı , lpg de 30 kuruş civarı yakar 

Yorum bağlantısı
pertev darendeli

2.0 motor

136 ps

4 ileri otomatik

cruise kontrol

dijital klima

sis farları

tcs ( antipatinaj)

sürücü ve yolcu airbag mevcut

bazılarında ön koltukların kapı taraflarında koltuk içinde de mevcut ( kaza yaptığımda benimki patlamıştı ama servis bu arabada airbag yok demişti :) )

aracın durumuna göre 240 ibrenin sonuna kadar görebilirsin

benzinde ortalama şehir içi kullanıma göre 60-80 kuruş civarı , lpg de 30 kuruş civarı yakar 

bilgiler için teşekkür ederim bir sorum daha olacak, ghia ve glx arasındaki farklar nelerdir ?

Yorum bağlantısı

bilgiler için teşekkür ederim bir sorum daha olacak, ghia ve glx arasındaki farklar nelerdir ?

Ön Sis farları

Koltuk hava yastıkları

Cruise kontrol

Traction kontrol(anti patinaj)

Alaşımlı jantlar

Dijital klima

Yol bilgisayarı(anlık yakıt,ortalama yakıt,ortalama hız vb)

Elektrikli sürücü koltuğu(sadece yükseklik ayarı)

Eletrikli ve ısıtmalı aynaları ve yolcu koltuğu altında 6lı cd değiştiriciyi de unutmayalım ;)

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

97 de hepsinde yok dijital klima.

2 sene önce şehir içinde 50 kuruşu bulduğu oluyordu:=) ş dışında da 20 civarı..

Yorum bağlantısı

Ön Sis farları

Koltuk hava yastıkları

Cruise kontrol

Traction kontrol(anti patinaj)

Alaşımlı jantlar

Dijital klima

Yol bilgisayarı(anlık yakıt,ortalama yakıt,ortalama hız vb)

Elektrikli sürücü koltuğu(sadece yükseklik ayarı)

Eletrikli ve ısıtmalı aynaları ve yolcu koltuğu altında 6lı cd değiştiriciyi de unutmayalım ;)

Isıtmalı aynalar nasıl aktif ediliyor? Arka rezistansla birlikte mi çalışıyor?

Yorum bağlantısı

Isıtmalı aynalar nasıl aktif ediliyor? Arka rezistansla birlikte mi çalışıyor?

evet rezistansı çalıştırınca aynalar da otomatik çalışıyor ısıtma varsa
Yorum bağlantısı

Bahadır bey birşey daha soracağım. Benim araç ghia donanım. Yalnız cd changer yok. Acaba önceki sahibi mi aldı? yoksa ghiaların bazılarında yok mu?

Yorum bağlantısı

Bahadır bey birşey daha soracağım. Benim araç ghia donanım. Yalnız cd changer yok. Acaba önceki sahibi mi aldı? yoksa ghiaların bazılarında yok mu?

normalde olması lazım diye biliyorum.kimsenin günahını almayayım ama sağ koltuğun altına bak,söküldüyse yuvaları fln belli olur
Yorum bağlantısı

normalde olması lazım diye biliyorum.kimsenin günahını almayayım ama sağ koltuğun altına bak,söküldüyse yuvaları fln belli olur

ben bakayım bir dediğiniz gibi vida delikleri varsa alınmış demektir. kablo vs göremedim boşta duran. teşekkürler.  :good1:

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

97 de dijital klima ve cd changer yok, hatta bir kısmında hız sabitleyici de yok, eski tip infrared 2 tuşlu kumanda var. Bulabiliyorsanız 99 bakın derim.

Yorum bağlantısı
Burak Selver
(düzenlendi)

136 lar mk1 94-96 kasada. sonra emisyon falan dedi

ler 130 ps oldu 97 ler :f1:

Bu sebeple mk1 ler mk2 lerden daha güçlü motora sahip nede olsa ( dohc motor > zetec motor )  :bravo:

itinayla test edilir :kutlama:

tarihinde Burak Selver tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Haldun şenel

Mk2 kasalarda aynalarda rezistans olarak değil havalandırma olarak ısıtma sistemi var kapıyı açınca farketmişsinizdir yuvarlak hava deliği oradan alıyor aynalar ısıtmayı
Yorum bağlantısı

Mk2 kasalarda aynalarda rezistans olarak değil havalandırma olarak ısıtma sistemi var kapıyı açınca farketmişsinizdir yuvarlak hava deliği oradan alıyor aynalar ısıtmayı

O deliğin ne ise yaradığını düşünüyordum. Demek bu yüzdenmiş. Teşekkür ederim değerli yorumunuz için.
Yorum bağlantısı
Selim Karanca

O deliğin ne ise yaradığını düşünüyordum. Demek bu yüzdenmiş. Teşekkür ederim değerli yorumunuz için.

aynalar rezistanslı ısıtmalıdır. o gördüğün delikte yan camlara kaloriferden hava verip buğu önlemek içindir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...