İçeriğe Yönlendir

İzmir De Kış Lastiği Almalı Mıyım ?

Oktay Demirağ

Recommended Posts

Oktay Demirağ
(düzenlendi)

E o zaman uygun bir Petlas Yazlık alayım geçeyim ben. Kar oldumu zincir takar yine giderim:)

tarihinde Oktay Demirağ tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

sadece deli gibi kullanmayın yağmurda sabahları...  (birçok diğer şöför deli gibi çünkü)

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

Oktay, 2002 şubat ayında, gaziemir metro gros marketin otoparkında 3 cm kar gördüğümden beri nerde olursam olayım kış lastiği takarım. Sende öyle yap :)

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Oktay, 2002 şubat ayında, gaziemir metro gros marketin otoparkında 3 cm kar gördüğümden beri nerde olursam olayım kış lastiği takarım. Sende öyle yap :)

Öyle günde de işe gitmeyiz artık. ;) Zaten İzmir'de ben dahil kimsede kış lastiği ve deneyimi olmadığından iş yerine ulaşmak hiçbir şartta mümkün değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

İzmir'de kar değil yağmur bile yağsa başta Buca olmak üzere hepimiz yüzmeye başlıyoruz. Kar gelirse Uludağ'a çeviririz burayı, araçlarla da kızak yapar oynarız artık :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Benim araçta şuan michellin kış lastiği var 3 hafta önce taktık.Bulunduğum bölge gündüzleri oldukca sıcak geceleri soğuk frenlemede herhangi bir sıkıntım hiç olmadı,abs lerimde çok nadir çalışır.Burda gerek varmı bilmem.Bağzen kışın anadoluya gideriz her türlü ihtimale karşı aracın hazırlıklı olanını severim.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

İzmir'de kar değil yağmur bile yağsa başta Buca olmak üzere hepimiz yüzmeye başlıyoruz. Kar gelirse Uludağ'a çeviririz burayı, araçlarla da kızak yapar oynarız artık :D

O yüzden sıkıntı yok  :D  :D  ha birde her yer kilitleniyor saattten 10 km hızı geçemedin için yine birşey olmaz otoban bile kilit  :D  :D  :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Kasa

Ben İzmir de kışlık lastik kullanıyorum .  Tamam kar yağmıyor ama,yağmurda da çok işe yarıyor kendisi. Hiç dalma çekme yapmadan sudan geçilebiliyor.  Crossclimate iş görür bence sizin için.   

Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Pirelli P7 Blue à karar kıldım 425 tl tanesi 100 tl shell yakıt indirimi varmış. Hayırlı olur inşaAllah

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhun Batur

Şuanki aracımı ilk sahibi Erzurum'dan getirmiş. Ön iki lastiği kış lastiğiydi.  Parlak pürüzsüz zeminde tam tur dönerken direksiyonda bir titreme, geriye atma, rahatsızlık, kuru zeminde kalkarken sarsıntı, ayrıca lastik sırtlarında  yara kabuğu gibi kavlama...... Mecburiyetten 1 ay kadar böyle binip ilk fırsatta arkadakilerle aynı marka - aynı seri 2.el az yıpranmış olan yaz lastikleriyle değiştirdim. Şimdi maşallahı var. İzmir'de çok tavsiye edilmiyor. Bence gerek de yok. Yaz sıcağında asker postalıyla gezmek gibi birşey.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Oktay Demirağ

P7 Blue almaya giderken, oradakiler bekleyin 1 hafta demişlerdi. CrossClimate tarzı Pirelli Cinturato P7 All Session lastiği varmış ondan aldık, c.tesi montaj yapılacak. 

Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

Evet Cinturato P7 All Season lastiklerimi son anda daha ucuz olması nedeniyle internetten satın aldım. 375 TL tanesi. Lastikleri teslim aldım 2015 38.Hafta üretimi. Lastikçiye montaj yaptırdım ancak bir sürü aksaklıklar çıktı.

-Bir jantın eğri olması sorunu çıktı mecburen torna yaptırdık.

-Rot ayarını da yaptırmak zorunda kaldık çünkü eski lastiklerin aşınma durumları farklıydı.

-Sibopların jant ile kaynaması sonucu 4 çelik sibop ile değiştirme zorunda kaldım.

Kısacası toplamda 160 TL tuttu montaj ücreti.

Gelelim P7 All Season izlenimlerime;

Lastikler takılalı 100 km. oldu, tabikide yorum yapmak için yeterli bir süre değil ancak ilk izlenimlerim, lastikler çok çok sessiz. Eski lastiklerimle çıkamadığım daha doğrusu patinaj yaparak çıktığım tüm yokuşları çok rahat bir şekilde çıkabildim. Aracın yolda aktığını hissedebiliyorum, örneğin yokuş aşağı ilerlerken viteste eskiden araç hemen yavaşlamaya başlardı, şimdi ise neredeyse vitesi yükselt diyor bana. Ancak hızlanmalarda ise yere yapışan ve aracı tutan lastikleri de hissedebiliyorum. Kuru zeminde frenlemeler mükemmel, tabi neye göre mükemmel benim eski 50.000 km deki çin malı lastiklerime göre mükemmel :). günün sonunda şu an için herşey iyi gidiyor...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...