İçeriğe Yönlendir

Çözülemeyen Stop Etme Sorunu

Mehmet Efe Öztürk
Çözüme git Mehmet Efe Öztürk tarafından,

Recommended Posts

Erol Küçükkaraca

selamlar 1 saattir mesajları okuyup derdime çare arıyorum.benim 1.9 dizel partner var son 2 aydır yolda giderken yada tam duracakken debriyaja basınca stop ediyor.şaşmazda fikir almadığımız kalmadı en son stop müşürü dediler 100 lirayı aldılar 1 haftadır yoktu bugün yine  evin önüne gelip debraja basınca stop etti.marşa basıncada her seferinde bişey yok gibi hemen çalışıyor nereye bakmamız lazım yardımlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ateşleme.. Tesisat ve beyin.

Sonra hortumlar vs.

Şudur demek zor. Her yeri araç başında ayrı incelemek gerekir, bir usta bulun ve değiştirmeyin sonuna kadar o usta gitsin.

Yorum bağlantısı
Erol Küçükkaraca

Ateşleme.. Tesisat ve beyin.

Sonra hortumlar vs.

Şudur demek zor. Her yeri araç başında ayrı incelemek gerekir, bir usta bulun ve değiştirmeyin sonuna kadar o usta gitsin.

Usta yokki bulabilsem ah ben elmadağdayım şaşmaza gittiğimde hepsi başkasına gönderiyor tamirci pompacıya pompacı elektirikçiye.hepsinin ortak görüşü bu araba asla böyle bişey yapmaz.bu egr falan bilen yok acaba onamı baktırsak bi.

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Mehmet Efe Öztürk

Cevap veren vermeyen herkese teşekkür ederim

Benim arabanın komik sayılabilcek bir sorunu çıktı araç lpg ye geçmiyormuş şöyleki herkes lpg de gibi ama gaz yakmayıp benzin yakıyormuş ve bein her yolda kaldığımda aslında benzinim bitiyormuş hep benzin yaktığından dolayı.

dogal olarak lpg yaktığını düşünerek benzinin bitme ihtimali yok diye düşündürüyordu ve yapılmak incelenmedik yer kalmadı bu sorunu yine kendim buldum ustalara kalsa yine öyle değildi benim ısrarım üzerine lpg enjektör leri çekilerek bakıldıki araba stop yapmıyor..

Neyse ostim de a2 mühendislik brc ye gittim durumu anlattım 

kontrol ederlerken benim tesisattta sıkıntı oluşturdular araçın kendi enjektör tesisatından bahsediyorum öyle böyle derken tesisatımı yenileyin dedim arabanın kendi tesisatı artı lpg tesisatı bütün kabloları yenilendi takıldı araç çalıştırdık lpg yede geçiş yaptı lpg ayarı yaptırdım çıktım ve bu şekilde çözülmüş oldu.

komik belki trajik ama sonunda sorunun ortadan kalmasından dolayı mutlu 

tabiki içimde kırgınlıklar var ama geç oldu güç sonunda oldu diyorum

işte yani nasıl açıklanır bu durum emin değilim bütün ustalara hayretle bakıyorum.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
İlhan Kol

insanın elindeki şeyi araması gibi .basiretin bağlanmış arkadaşım.:)

Yorum bağlantısı

Benim arabanın komik sayılabilcek bir sorunu çıktı araç lpg ye geçmiyormuş şöyleki herkes lpg de gibi ama gaz yakmayıp benzin yakıyormuş ve bein her yolda kaldığımda aslında benzinim bitiyormuş hep benzin yaktığından dolayı.

dogal olarak lpg yaktığını düşünerek benzinin bitme ihtimali yok diye düşündürüyordu ve yapılmak incelenmedik yer kalmadı bu sorunu yine kendim buldum ustalara kalsa yine öyle değildi benim ısrarım üzerine lpg enjektör leri çekilerek bakıldıki araba stop yapmıyor..

kontrol ederlerken benim tesisattta sıkıntı oluşturdular araçın kendi enjektör tesisatından bahsediyorum öyle böyle derken tesisatımı yenileyin dedim arabanın kendi tesisatı artı lpg tesisatı bütün kabloları yenilendi takıldı araç çalıştırdık lpg yede geçiş yaptı lpg ayarı yaptırdım çıktım ve bu şekilde çözülmüş oldu.

işte yani nasıl açıklanır bu durum emin değilim bütün ustalara hayretle bakıyorum.

Sorunun düzeldiğine çok sevindim gecmiş olsun. Ama anlamadığım bir konu var. Siz yolda kaldığınızda gerek çekici çağırdığınızda veya ustaya götürdüğünüz de aracı Nasıl çalıştırıyordunuz?

Yorum bağlantısı
Erol Küçükkaraca

Usta yokki bulabilsem ah ben elmadağdayım şaşmaza gittiğimde hepsi başkasına gönderiyor tamirci pompacıya pompacı elektirikçiye.hepsinin ortak görüşü bu araba asla böyle bişey yapmaz.bu egr falan bilen yok acaba onamı baktırsak bi.

KİMSE Bİ YORUM YARDIM YOL GÖSTERME YAPMAYACAKMI....

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

selamlar 1 saattir mesajları okuyup derdime çare arıyorum.benim 1.9 dizel partner var son 2 aydır yolda giderken yada tam duracakken debriyaja basınca stop ediyor.şaşmazda fikir almadığımız kalmadı en son stop müşürü dediler 100 lirayı aldılar 1 haftadır yoktu bugün yine  evin önüne gelip debraja basınca stop etti.marşa basıncada her seferinde bişey yok gibi hemen çalışıyor nereye bakmamız lazım yardımlarınızı bekliyorum.

sizdeki moytorda 1 adet enjektör düğerlerini kukmanda ediyor olmalı. o yönde enjektörcüye göstermek faydalı

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

KİMSE Bİ YORUM YARDIM YOL GÖSTERME YAPMAYACAKMI....

Erol bey mesajın tamamını büyük harfle yazmak bağırmak anlamına gelir. O yüzden büyük harf kullanmıyoruz.

Bu konu LPGli araç olduğu için sorununuz arada kaybolur.

Siz sorununuz için detaylı bir konu açınız.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

iyiymiş.. motor kurtuldu hiç değile. siz siz olun depo yu doldurup gezin.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...