İçeriğe Yönlendir

Kac Lt Yağ Konulmali?

kenan karga

Recommended Posts

• 2 ay sonra...
Murat Demirsen

Biraz geç oldu. Muhtemelen yağ hakkında detaylı bilgiyi edinmişsiniz ama ben yine de tekrar söyleyeyim.

Motor 4 lt, filtre ile birlikte değişecekse 4,5 lt der kitap

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
kenan karga

Biraz geç oldu. Muhtemelen yağ hakkında detaylı bilgiyi edinmişsiniz ama ben yine de tekrar söyleyeyim.

Motor 4 lt, filtre ile birlikte değişecekse 4,5 lt der kitap

murat bey filtreyle beraber 4 lt koyuyorlar sizin dediğinize göre yarım litre eksik oluyor o zaman

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Demirsen

murat bey filtreyle beraber 4 lt koyuyorlar sizin dediğinize göre yarım litre eksik oluyor o zaman

Kenan bey siz doğru söylüyormuşunuz. Yanlış hatırlamışım [emoji5]49c35d808b5ee998de1dd3f12709d2b8.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sevket Sahin

arkadaşlar  1,25 zetech motor 99 model hangi yağı kullanmam gerek akdeniz bölgesi ?

Yorum bağlantısı
kenan karga

arkadaşlar 1,25 zetech motor 99 model hangi yağı kullanmam gerek akdeniz bölgesi ?

Normalde 5/30 koyacaksiniz ama yag eksiltme falan varsa 5/30 da ustaniza danisip 10/40 falan da koyabilirsiniz
Yorum bağlantısı

Yağ eksiltme varsa sorunu çözmek yerine neden kalın yağ ile sorun gizlensin ki?

5-30 kullanmanız gerekiyorsa 5-30 devam. Kitapçığa uymak gerek. Üretici firma gerekse yüksek km ye geçince 10-40 a geçin derdi :)

Yorum bağlantısı
kenan karga

Yağ eksiltme varsa sorunu çözmek yerine neden kalın yağ ile sorun gizlensin ki?

5-30 kullanmanız gerekiyorsa 5-30 devam. Kitapçığa uymak gerek. Üretici firma gerekse yüksek km ye geçince 10-40 a geçin derdi :)

üretici firmalar demiyor ama ustalar diyor :D

Yorum bağlantısı
kenan karga

Merak ettiğim bir konu var, aracın içinde 5-30 yağ varken atıyorum 2 litre civarında, üzerine 10-40 eklenirse ne olur motoru elimize alır mıyız :D

benimde kafamda bu deli soru var :D

Yorum bağlantısı
Sevket Sahin
(düzenlendi)

teşekkürler verdiğiniz bilgiler için yağ bakım kiti satan memnun kaldıgınız yerler varmı internetten spariş ettirmeyi düşünüyorum.

farklı yağ şahinde sıkıntı olmuyor :) denendi kaç koyarsan yakıyor mubarek

tarihinde Sevket Sahin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ersin Yazar

1.4 var bende kitapta 4 lt diyor filtre dahil ben 4.5 koymuştum. anca yetti.

Yorum bağlantısı
Gökhan Tongay

En kesin bilgi iki çizginin arasında olması çizginin yarısına kadar koymak zarar vermez.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...