İçeriğe Yönlendir

Focus 1.6 Ti-Vct Titanium Powershif

Fazlı Temizel

Recommended Posts

Fazlı Temizel

Arkadaşlar Merhaba,

Dizel Focus2 aracımı otomatik almak için elimden çıkardım. Şuan satın alma aşamasında araç baknıyorum. Aklıma takılan bir konu var yardımınıza ihtiyacım olacak. Öncelikle dizel otomatik araçların özellikle km düşükleri malumunuz 60k+ ayarında bu sebeble benzinli otomatiklere yöneldim. İki model var aklımda Honda civic 1.6 veya 1.6 V-TEC ler lpg de kullanan çok arkadaşım var sıkıntı yaratmıyor ama gönlüm  3 kasa 1.6 Ti-VCT titanium powershif almaktan yana bir kaç araç malum sitede favorilerde bekliyor. Malum ülke koşullarında benzinli otm. binmek baya bi lüks bu araca lpg taktırsak PERFORMANS / VERİMLİLİK / SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK (Motor ve motor ekipman ömrü) açısından nasıl değerlendirirsininiz. Benzin yarı otm. focuslara lpg öneririmisiniz?  

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Otomatik olarak Civic düşünmezmisiniz? LPG fabrika çıkışlı, 6 yıl garantili ve şu an çok güzel indirimle veriyorlar.

Yorum bağlantısı
Fazlı Temizel

Gönlüm F3 istiyor büyük ihtimalle civic olacak bir umut işte lpg sorunsalını bir çözsem rahat edicem ama araftayım Civic ile 1.6 Ti-VCT titanium powershif arasında :(

Yorum bağlantısı
Ahmet Nalbantoğlu

1.6 Ti-VCT motorlar LPG'ye gayet uyumlu sağlam motorlar. Dikkat ederseniz herkes taktırıyor ve sıkıntı yaşayan pek yok. Bu araç motorda BRC çok tercih ediliyor, ben de BRC taktırdım. Ben 30 bin KM'dir kullanmaktayım, bir kez olsun arıza ikaz lambası yakmadı, herhangi bir sorun yaşatmadı. Benzinden farkı yok. Motorun sağlığı son derece iyi, yağ eksiltmiyor, yağım tertemiz. Civic'i denedim. Focusun yanında adeta kalas geldi. Bence 1.6 ti-vct 125ps bir focus alın, BRC sistemi taktırın, aracınızı keyifle sürün :good1:  

Otomatik vites olarak Powershift daha avantajlı, vites geçişleri çok güzeldir, performans kaybı yaşamazsınız tüketimi arttırmaz. Civic'te ise 5 ileri klasik tork konvertörlü tam otomatik şanzıman var. Performansı törpüler, yakıtı arttırır. Ben tam otomatik şanzımanları seven biriyim aslında, ancak yeni bir araçta powershift dururken eski klasik otomatik tercih etmezdim.

Tekrar dediğim gibi, Focus her açıdan daha tercih edilebilir bir araç :)

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Fazlı bey merhabalar...

Ben de eşimin aracını sattım ve sizin gibi focus 3 alma arefesindeyim. 2012 style plus smart paket donanımını düşük kmlerde 50000  TL bandında bulmak mümkün. Yalnız bu aracın donanımı çok çok zengin. Aynı donanımda civic bulmak zor. Mesela, aktif şehir içi güvenlik sistemi, ön cam ısıtma, bluetooth, sesli komut , otomatik park vs... Bu donanımları opsiyonel olarak bile bulmak zor olabiliyor. O yüzden focus bence de mantıklı. 

LPG olayını ben de sordum Ahmet Beyin dediği gibi BRC - Lovato, Prince ön plana çıkıyor ve gayet uyumlu olduğu yönünde yorumlar duydum. Atmosferik motor olduğu için sıkıntı olacağını sanmıyorum. 70000 kmdir sorunsuz kullananlar mevcut BRC ile. Sanırım ben bugün yada yarın nasip olursa alıyorum aracı. 

Yorum bağlantısı
Fazlı Temizel

Merhabalar,

Gelen yorumlarla için rahatladı teşekkürler arkadaşlar,  F3 alacağım sanırım, otm aracın çekiş performansında bir azalma olacağını sanmıyorum bu brc ile görüeceğim nedir ne değildir tam detaylı bir öğrenmek için, detayları burada paylaşırım

Yorum bağlantısı
Bekir  Bilge

Fazlı bey merhabalar...

Ben de eşimin aracını sattım ve sizin gibi focus 3 alma arefesindeyim. 2012 style plus smart paket donanımını düşük kmlerde 50000 TL bandında bulmak mümkün. Yalnız bu aracın donanımı çok çok zengin. Aynı donanımda civic bulmak zor. Mesela, aktif şehir içi güvenlik sistemi, ön cam ısıtma, bluetooth, sesli komut , otomatik park vs... Bu donanımları opsiyonel olarak bile bulmak zor olabiliyor. O yüzden focus bence de mantıklı.

LPG olayını ben de sordum Ahmet Beyin dediği gibi BRC - Lovato, Prince ön plana çıkıyor ve gayet uyumlu olduğu yönünde yorumlar duydum. Atmosferik motor olduğu için sıkıntı olacağını sanmıyorum. 70000 kmdir sorunsuz kullananlar mevcut BRC ile. Sanırım ben bugün yada yarın nasip olursa alıyorum aracı.

Benzinli Ps de ısıtmalı ön cam, otm park ve şehir içi güvenlik sistemi mevcut değil bilginize,

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Benzinli Ps de ısıtmalı ön cam, otm park ve şehir içi güvenlik sistemi mevcut değil bilginize,

Bekir Bey 2011 lerinde var ama 2012 lerde ön cam ısıtma ve şehir içi güvenlik kalkmış sanırım. Benim aldığım araçta mevcut zira. 2011 style donanım. Ön cam ısıtma, otomatik park ve aktif şehir içi güvenlik mevcut.

Yorum bağlantısı
Bekir  Bilge

Bekir Bey 2011 lerinde var ama 2012 lerde ön cam ısıtma ve şehir içi güvenlik kalkmış sanırım. Benim aldığım araçta mevcut zira. 2011 style donanım. Ön cam ısıtma, otomatik park ve aktif şehir içi güvenlik mevcut.

Benim aracımda 2012 dizel manuel ve bende de var, karışıklık şurdan kaynaklanıyor ps için yani benzinli otm lerde yok, sizin aracınızda manueldir,

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Bu modelde kullanılan powershift kuru kavrama ve arıza istatistiği yüksek, dikkate alın lütfen.

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Benim aracımda 2012 dizel manuel ve bende de var, karışıklık şurdan kaynaklanıyor ps için yani benzinli otm lerde yok, sizin aracınızda manueldir,

Haklısınız benim araç manuel.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fazlı Temizel

(ti-vct) + lpg+ pavırşit = pimi çekilmiş bomba.

Hocam yapma etme ya :( yıktın beni ya.. Hondacı olacağım sanırım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

otomatik focus alacaksanız FII.5 kasa  alın. tam otomatik şanzıman duratec motor + lpg  en iyi kombinasyon. yakıtta FIII ile yakın olur ama motordan yana masraf çıkma riski daha düşük lpg de. şanzıman hantal ama rüştünü ispatlamış sağlam mekaniği olan şanzıman.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...