İçeriğe Yönlendir

Motor Bujisinde Su Toplanıyor Contamı Yakmışım

mevlüt hani
Çözüme git Çağlar Bayur tarafından,

Recommended Posts

mevlüt hani

bugun aracımı ustaya gosterdım aracımda s eksıltmesı vardı komperesora bagladı aracın hıc bır yerınden su kaçırmıyor usta bujılerı cıkardı  aracı çalıstırdıgımda su dısa fıskırdı ne anlama gelıyor yardımcı olabılırmısınız ustam sılındır contası yanmıstır dedı aracta hareret yok su haznesınde ve yag yok karısmamıs neden kaylaklanıyor yardımcı olurmusunuz

Yorum bağlantısı
Turhan Onat

Silecek fişkiyelerini kontrol edin. Oradan aşağıya su kaçırıyor olabilir. 2006 focus aracımda başıma gelmişti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
mevlüt hani

silecek fişkiyelerı cama nufuz edıyor nasıl kaçırabılırkı ?

komperasyonu su haznesıne bagladı hıc bı yerde kaçak yok bende dıorum bu nerden kacırıo bujılerı soktu bujılerın ıcı bı sure sonra su doldu çalıstırdım marşa bastım su goklere fıskırddı :)

Yorum bağlantısı
Fatih Hanoğlu

Aynı sorunu bende yaşamıştım. 140 tl ye üst kapak silindir contasını değiştirttim sorun halloldu.Cebinden bi 150 lira falan çıkacak sanırım.

Yorum bağlantısı
Hami Erışık

benimde bujiler yaglanıyordu üst kapak contası degişti sorun bitti.

Yorum bağlantısı

bugun aracımı ustaya gosterdım aracımda s eksıltmesı vardı komperesora bagladı aracın hıc bır yerınden su kaçırmıyor usta bujılerı cıkardı  aracı çalıstırdıgımda su dısa fıskırdı ne anlama gelıyor yardımcı olabılırmısınız ustam sılındır contası yanmıstır dedı aracta hareret yok su haznesınde ve yag yok karısmamıs neden kaylaklanıyor yardımcı olurmusunuz

:unsure2:  :s

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bujileri yağlanma olayı başka su olması başka bir durum.. Yağ ise tapalardan dolayı kaçırıyor olabilir. Su olayı silecek fiskiyeleri içeri su kaçırıyor olabilir. Bunu anlamanın yolu tamamen mavi renk su doldurun.. Yani antirifzli olandan. Bolca sıkın..Daha sonra o bölgede ki suya bakın.. renginden anlaşılır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sercan Yıldız

Herkese mrb fiesta ile  dedigin sorunla bende karşılaşmıştım bujilerin oldugu yerden kırmızı antıfırızlı su cıkmıstı motor üst tapalarından kaynaklanıyomus plastık oldugundan catlıyomus ben parçacıdan 2 tane 10 tl ye demir tapa alıp taktırmıştım düzelmişti umarım yardımcı olur oraya baktırın.

Yorum bağlantısı
mevlüt hani

su haznesıne komperesyon takıldı hava verıldı hıc bı yerden kaçırmadı bujılere doldu su arac calısmadı ve her sabah bu sorunla karşılaşıyorum araç çalışmıyor su fiskıyelerınden kaçırsa komperesyon baglandıgında hava verıldıgınde anşalmazmıydı ?

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Çağlar Bayur

motor yanma odasına su gelmişse basınç verilince. motor contası ndan su giriyor demketir. teşhis doğru. bji yağlanmsı olsa üst kapağın basit contası olurdu o ayrı arıza. kullnadıkçamasraf büyüten bir arızadır. contayı yaptırtın

Yorum bağlantısı
mevlüt hani

teşhis koyuldu silindir kapagı çatlamış çıkma buldum zorda olsa ustam taşladı krank mılını degıstırdı subopları degıstı beyaz duman ondan dolayı çıktıgını soyledı çalısması duzelır ve duman kesılır dedı :)

Yorum bağlantısı
Yahya Kılıç

teşhis koyuldu silindir kapagı çatlamış çıkma buldum zorda olsa ustam taşladı krank mılını degıstırdı subopları degıstı beyaz duman ondan dolayı çıktıgını soyledı çalısması duzelır ve duman kesılır dedı :)

Silindir kapak contası mı , silindir kapağı mı çatlamış. Bi iki foto ekleseydiniz de içimiz açılsaydı ;)

Yorum bağlantısı
mevlüt hani

gVRL9R.jpg

İmzamdan yardım alabilirsiniz.

sagolun samı bey yaptım  şimdi :)

Yorum bağlantısı
Yahya Kılıç

foto pek içimizi açmasada  :biggrin:  ben dikkatlice baktım ama göremiyorum çatlak tam olarak nerdeymiş Mevlüt Bey usta gösterdi mi ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...