İçeriğe Yönlendir

Ford Ecotorq 12.7 Litre 480 Ps

Mert Üçkaleler

Recommended Posts

Tüp taktırırız bir şey olmaz. :D

süper olmuş :nazar:  bunu focusa koysalar çok yakar mı acaba :D

Araç yerden kalkmaz büyük ihtimal o motorujn agırlığı ile 4 teker ayrılır yapışır karnı üstüne :D

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Acaba şanzıman nasıl olacak abi. Bizim arkadaşın taşımacılık firması var. Sadece scania kullanırlar. En son 7 tırları vardır. Araştırırken aletlerde buçuk vites olduğunu görmüştüm. Çok ilginç gelmişti. Şanzımanın bası balata çapını merak ediyorum. Bildiğim kadarıyla tork arttıkça baskı balata çapı büyürmüş :)

Genelde 8 vites, ara viteslerle birlikte 16 vites oluyor. 

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Öncelikle mühendislerimizi bu konuda tebrik ediyorum. 

Ancak bu motorun yakıt tüketiminin 28-35 litreden aşağı ineceğini düşünmüyorum. Çünkü bu konuda BMC'nin bile Ford'dan daha az tüketimi var. Ford'un bu konuda sınıfına göre bir eksisi var.

Ayrıca son seri ve en beğendiğim 1846 T modellerinde 12+2 otomatik şanzuman opsiyonu var.14+2 manuel şanzumanla azami yüklü, ortalama 32 litre tüketimi var, euro 5 motorla. Otomatik şanzumanla bu tüketimi 30 litrenin altına düşürmek tabi ki mümkün. Tabi ki asfaltta kullanılacaksa, yoksa hafriyatta yakıt en son düşünülen mesele haline geliyor.

Yorum bağlantısı

Yakıtı çalışacağı araziye göre, eğime göre, yağışa göre şoföre göre tonaja göre değişecektir.

Ekran görüntüsünü ben çektim araç 12 litre sıralı 6 silindir Mercedes Axor 3340. 400 hp 2200 nm civarı tork. Araç arazide 60 ton yere basar ağırlık ile normal binek arabanın yürüyemediği zeminde ve eğimde çalışıyor.

j61xyg.jpg

Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

kamyonların yakıtları 100/25 litre hafif yükde ağır yükte 100/30 tır hafif yükte 100/27 litre civarı ağır yükte 100/40 litre gibi tüketimleri oluyor marka fark etmez ağır ticarinin kralı türkiyede şöför çalışıyor ise mercedes araç sahibi kullanıyorsa scania / volvo ford 

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

üç soru tek cevap; hangi kasaya konduğuna göre değişir. koy bakalım fiestaya yada focusa  ;)

Bu motoru fiestaya takmak için römork takmak gerek motor fiesta kadar var :D

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Serhan Gürbüzol

Ülkemiz adına güzel bir gelişme, emeği geçenlere kocaman  :bravo:  :bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Ford Trucks diğer markalara göre bir tık daha uygun fiyat ve servis/ bakım maliyeti ile genelde Tr de daha çok tercih ediliyor. Ancak yakıt ekonomisinde de diğer markalardan yine bir tık geriden geliyordu. Bu sebeple uzun vadede diğer markalar ile maliyet hemen hemen kafa kafaya geliyordu. Bunu görevim icabı biliyorum. 15 araçlık filomuzda 1 Renault, 2 Mercedes harici diğerleri Ford..

Ecotorq bu konuda nasıl olur bilinmez. Ama fiyat çıtası aynı kalmak süreti ile yakıt ekonomisini arttırırlarsa satışlarda tekel haline geleceklerine eminim.. Bu arada bu motora da parça üretiyoruz..  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Kürsüde Mustafa Koç 'u görmeye alışmıştık, haberde Ali Koç 'u görünce garip oldum.

Güzel bir haber, emeği geçenlere teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Yasir Baş

Benim güzel ülkemin böyle gelişmelere ihtiyacı var..O kadar kötü olayın arkasından böyle bir haber sevindirici.. :bravo:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...