İçeriğe Yönlendir

Analog Radyolar Çöpe!

Serhad İncedere

Recommended Posts

Analog radyodan kasıt, kanal ayarını çevirmeli düğmeden, elle yaptığımız radyolar ise, en son 94 model Corolla da vardı sanırım.  :D Zaten son 15-20 yıldır çoğu radyo dijital..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

20 milyon aracın radyosu değişecek diyor. Tüm ülkeden bahsediyor galiba?

Yorum bağlantısı
Efe Özer
(düzenlendi)

Bu arabalardakı teyplerı nasıl dab destekliye cevırecez?

tarihinde Efe Özer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serhad İncedere

Analog radyodan kasıt, kanal ayarını çevirmeli düğmeden, elle yaptığımız radyolar ise, en son 94 model Corolla da vardı sanırım.  :D Zaten son 15-20 yıldır çoğu radyo dijital..

Yayın olarak analog olanlar  :D

20 milyon aracın radyosu değişecek diyor. Tüm ülkeden bahsediyor galiba?

Tüm ülke evet.

Evdeki analoglar ne olacak ?

Sanırım onlarda çöp olacak.

Ben anlamadım sımdı benım telefonumdakı kulaklıgı takıp dınledıgım ınternet gerekturmeyen radyo ıptal mı oluyor?

Şöyle yurtdışında ztn bu sistem var. Yayın analog olarak değil, dijital olarak uydudan gelecek. Habere göre, A şehrinde açtığın radyo kanalı B şehrine geldiğinde çekmemezlik yapmıcak. Sanırım tüm analog yayın alan radyolar gidecek. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Yayın olarak analog olanlar  :D

Tüm ülke evet.

Şöyle yurtdışında ztn bu sistem var. Yayın analog olarak değil, dijital olarak uydudan gelecek. Habere göre, A şehrinde açtığın radyo kanalı B şehrine geldiğinde çekmemezlik yapmıcak. Sanırım tüm analog yayın alan radyolar gidecek. 

analog radyodan kasıt hangileri acaba.örnek verebiliyor muyuz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhad İncedere

Benimki dijital. :biggrin: Şimdi onlar düşünsün. :keyifli:

Eski radyoları satsakmı ne yapsak  :D Benim bagajda hala orjinal kaset çalarlı teyp duruyor  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Benimki dijital. :biggrin: Şimdi onlar düşünsün. :keyifli:

Sen öyle avut kendini yayın gidince yandım anam dersin. :D  :D

Yorum bağlantısı
Serhad İncedere

Aslında dijital yayın yapabiliyormu diye bi frekans olması lazım bizim test etmemiz için. Bende orayı tam olarak anlamadım. Ben şimdi radyom dijital yayını destekliyormu nerden bilicem? Burası muamma.

Yorum bağlantısı

Sitröyen C5 lerinkiler analogmuş birtek TR de. Diğer hepsi dijital.  ;)  :p  :D

Sen öyle avut kendini yayın gidince yandım anam dersin. :D  :D

Doğuştan bulutut, usb, aux var bende abi. Yayın gitsin, birdaha gelmesin.  ;)  :p  :D

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Ya olmasın ya  :(  :angry:

:D :D :D 30 yıl sonra radyoyu FM e çevirdin başına gelene bak :D :D 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Doğuştan bulutut, usb, aux var bende abi. Yayın gitsin, birdaha gelmesin.  ;)  :p  :D

Ukala Layloncu. :beee:

Yorum bağlantısı

Servet abi halleder onu da ;)

Ondan şüphem yok,hatta en son radyoya dijital yapacaktık kısmet olmadı.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

olm ben kendim için endişe etmedim ki,konuyu tam anlamak için şeyttim.merak yani.öğrenme istediği.yoksa sitroyen veya sitromeyen,bizim araçların hepsi şeydir di mi.yani öyledir.değil midir ? :D:p

Yorum bağlantısı

olm ben kendim için endişe etmedim ki,konuyu tam anlamak için şeyttim.merak yani.öğrenme istediği.yoksa sitroyen veya sitromeyen,bizim araçların hepsi şeydir di mi.yani öyledir.değil midir ? :D:p

Sitroyen derken abi?  :unsure2:  :D

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Sitroyen derken abi?  :unsure2:  :D

koca adam,utanmıyor musun bahçe duvarına işemeye :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Hemen geçmez.

FM den vazgeçiliyor. dijital AM ve dijital FM olacak. İlk etapta dijital AM çıkacak. Bunların frekans farklı olduğu için uzun bir süre paralel yürürler.

Araçlarda kısa süre sonra DAB etiketi göreceksiniz teyplerde. ve kurtulacağız bir sürü  dertten.

bir de düzgün radyo kanalı olsa... TRT dinlerdik eskiden o da şimdi şıkıdım havası çalmaktan başka birşey yapmaz oldu.

Bu dediğiniz zaten halen var. ancak bir sürü korsan kasaba radyosu (TRT dahil) bunu hatalı kullanıyor. Hatta diğer major kanaldan dinleyici kapmak için korsan kullanıyorlar. Yani siz mesela NTV ye ayarlısınız. düzcenin felan köyüne gidiyorsunuz birden "neşeli fm" çalmaya başlıyor. Çünkü neşeli fm kanalı NTV nin yayın ID sini gönderiyor RDS ile.

TRT kocaeli vericisi bunu yanlış kurmuş telefon ettim ede ede istanbul taksimdeki müdüre ulaştım. ANladı. "onu kocaelideki ekip halledemez" anladım demişti.

splitter-spriet-AMFM_DAB_small.png

Bir de bunlar var. Aynen USB/FM göndericileri gibi DAB alıp içeriye AUX tan besleyenler

purehighway.jpg

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

şurdan bakınız:

http://www.digicomparison.com/caradaptor.html

adaptörle gidilir bence içerden kart uzun iş.

SSB nedir hatırlayanlar varsa  (Eski telsizciler) o tür yayının dijitali olacak. en gelişmişi ve uzağa gideni ve az bant genişliği kapsayıp komşu bantları bozmayanı o.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...