İçeriğe Yönlendir

Bir Zamanlar Akvaryum.

Misafir

Recommended Posts

Merhabalar bende iş yerimde bir akvaryum kurmak istiyorum ama yol göstericek birisi yok hiç bişey bilmiyorum bu konuda melek yada neonla başlamak istiyorum sizce ilk başlangıçta hangisi uygun balık türüne göremi seçicem akvaryum boyutunu akvaryumu koyacağım alanda hacim sıkıntısı yok balıklar rahat olsun yeter birde sanki ben büyük akvaryum seviyorum [emoji3]

Yorum bağlantısı

Odanın ışıklarını kapatacaksın, akvaryumun karşısına uzanacaksın 1 saat izleyeceksin al sana meditasyonun kralı  :)

Yorum bağlantısı
Ulaş Taş

Abi emeğine sağlık..

Birkaç sorum olacak, burda fiyatların çok olması ve satıcılarla anlaşamadığım için kendim yapmak istiyorum..

-Camları birbirine sabitlemek için ayrı bir güçlendirici kullandınız mı?

-Özel akvaryum camı var mı, yoksa herhangi bir cam da olabilir mi?

-Akvaryumun hacmi, yani içine koyacağımız suyun miktarı ileride camın patlamasına yada vb. durumlara yol açar mı?

Bunları gerçekten bilmediğim için evi su deryasına çevirmemek ve bir dünya balığın ölmesi ihtimalinden korktuğum için hiç yeltenmedim açıkcası..

Hocam ilk önce ölçülerini kafanda tasarla alt tarafını yan ölçüde al yoksa raf gibi. Camları aklini kullanıp cam balkon yapan bi dükkana girip siparis ver. Sen ölçüleri ver onlar fabrikadan siparis verir. Camlari 8mm tempered cam üstelik rodajli gelir ömürlük cam. Silikon tercihin würth şeffaf olsun bulamazsan sista şeffaf olsun Aqua olanlarından alicaksin su bazlı yani sonra gidip metal çelik ferforje yapan dükkandan Aliminyum köşebent cita alicaksin akvaryumu yaptıktan sonra bunu kenarlarına yapıştır ama uçlarını üçgen kestirip sivri oluyor ya estetik dursun diye sen aldığın yere kestir adam anlar Oyle keser söyle ama Akvaryumun kenarına aldım diye renk seçenekleri mevcut ahşap modelli gözükeni bile var o sana kalmış. Şimdi önemli detaylar vermek gerekirse akvaryumu ilk kağıda dok nasıl istiyosun ona göre davran ölçüler sonra camdan mi filtre gecicek yoksa kapaktan mi camdan ise cami siparis verirken deliği söylemen lazim çünkü benim dediğim cama sonradan hic bi şekilde müdahale edemezsin sıkıntı yaşatır sana aklına takılan birsey olursa yaz bana çekinme iç dekorasyona aydınlatma kapak şekline kadar herseyi anlatırım 50 yi geçmiştir yaptığım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Hocam ilk önce ölçülerini kafanda tasarla alt tarafını yan ölçüde al yoksa raf gibi. Camları aklini kullanıp cam balkon yapan bi dükkana girip siparis ver. Sen ölçüleri ver onlar fabrikadan siparis verir. Camlari 8mm tempered cam üstelik rodajli gelir ömürlük cam. Silikon tercihin würth şeffaf olsun bulamazsan sista şeffaf olsun Aqua olanlarından alicaksin su bazlı yani sonra gidip metal çelik ferforje yapan dükkandan Aliminyum köşebent cita alicaksin akvaryumu yaptıktan sonra bunu kenarlarına yapıştır ama uçlarını üçgen kestirip sivri oluyor ya estetik dursun diye sen aldığın yere kestir adam anlar Oyle keser söyle ama Akvaryumun kenarına aldım diye renk seçenekleri mevcut ahşap modelli gözükeni bile var o sana kalmış. Şimdi önemli detaylar vermek gerekirse akvaryumu ilk kağıda dok nasıl istiyosun ona göre davran ölçüler sonra camdan mi filtre gecicek yoksa kapaktan mi camdan ise cami siparis verirken deliği söylemen lazim çünkü benim dediğim cama sonradan hic bi şekilde müdahale edemezsin sıkıntı yaşatır sana aklına takılan birsey olursa yaz bana çekinme iç dekorasyona aydınlatma kapak şekline kadar herseyi anlatırım 50 yi geçmiştir yaptığım

Teşekkür ederim. Siz böyle dedikçe daha bir hevesleniyorum. Hazır alıp kullanmakla emek verip kendi yaptığının arasında o kadar çok fark oluyor ki her dakka bakıp keyip alıyorsun.. Kesinlikle gerçekleştireceğim bunu.. Tekrar teşekkürler [emoji2]
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Budur işte, ustanın akvaryumu da böyle olur. Ben çok şey öğrendim abi akvaryumculukla alakalı senden, hakkını helal et..

Herkes meleklere bakmış da ben dipteki L144 dolphin'e takıldım. Maşallah...

Özdemir ne demek o! tabi ki helal olsun. Senin akvaryum ne alemde? Bıraktın mı yoksa?

L144'ü nasıl gördün? Bravo sana :bravo: Peki, ramirezi'nin ilk fotodaki siyah kuma kamufle olmuş cüce vatoz yavrularını görebildin mi? Yaklaşık 700 tane idi. :yes: Ya rasbora ve neonlar? bir de yüzlerce elma salyangozu yavrusu var orada. :D  ;)

Longfindir o, keyifli hobiler [emoji16] [emoji27]

Hakikaten longfin. :bravo:  :bravo:

Merhabalar bende iş yerimde bir akvaryum kurmak istiyorum ama yol göstericek birisi yok hiç bişey bilmiyorum bu konuda melek yada neonla başlamak istiyorum sizce ilk başlangıçta hangisi uygun balık türüne göremi seçicem akvaryum boyutunu akvaryumu koyacağım alanda hacim sıkıntısı yok balıklar rahat olsun yeter birde sanki ben büyük akvaryum seviyorum [emoji3]

Her ortamda her akvaryum olur, önemli olan balığın ortamıdır. Büyük akvaryum her zaman iyidir. Küçükten biraz fazla bakım ister, ama keyfi başkadır.

Size tavsiyem beslemek istediğiniz balıkla ilgili tüm bilgileri derleyip ona göre hazırlık yapmanızdır. Yani bir ciklit ile japon balığının asla aynı ortamda yaşayamadığını ve sebepleri gibi bilgileri yeterince öğrenip hobiye başlarsanız çok başarılı olur, üzülmezsiniz.

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Gerçekten de melek balıkları belki de akvaryumda  en zor üretilen balık cinslerindendir. Çok nazlıdır bu balıklar. Herşeye tepki verirler. Meleklerden yavru almak falan gerçekten iyi iş çıkartmışsın Mükremin abi zamanında.. Tebrikler.  :bravo:  :bravo:  :bravo:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...